کد خبر 923545
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
نوری همدانی

یکی از مراجع تقلید گفت: اشراف داشتن بر قیمت کالاها از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گرفته و اجناس با یک قیمت در سراسر کشور در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش مشرق، آیت الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئله مدیریت از مشکل‌ترین کارهای دنیا به شمار می‌رود گفت: شما از خاندان فقاهت و مرجعیت هستید و در زمینه مدیریت نیز موفق عمل کرده‌اید.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه ضروری است با تلاش مسؤولان مشکلات اقتصادی و فقر موجود حل شود، گفت: اشراف داشتن بر قیمت کالاها از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گرفته و اجناس با یک قیمت در سراسر کشور در اختیار مردم قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

چرا مردم آثار ارزانی ارز را نمی‌بینند؟

این مرجع تقلید ضرورت حمایت بانک‌ها از تولید را مورد تاکید قرار داد و افزود: اگر بانک‌ها از تولید حمایت داشته باشند مسئله اشتغال و بیکاری برطرف شده و شاهد ریشه کنی فقر خواهیم بود.

هدفگذاری بودجه بر صادرات غیرنفتی و حمایت از تولید

رئیس مجلس نیز در این دیدار با اشاره به اینکه رهبری بر حل مشکلات اقتصادی تاکید دارند گفت: شورایی برای سامان بخشیدن به وضعیت اقتصادی با حضور سران قوا تشکیل شده تا این شورا بتواند برای حل مشکلات اقتصادی چاره اندیشی کند.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها در وضعیت کنونی اقتصادی بی تأثیر نبود، گفت: مسئله مهم در ارز کنترل قیمت آن بوده و در این شورا تدابیری در این زمینه اتخاذ شد و طی دو سه ماه شاهد کاهش قیمت ارز بودیم.

لاریجانی با اشاره به اینکه باید با تدوین قوانین، بانک‌ها مکلف به سرمایه گذاری شوند، خاطرنشان کرد: این مهم می‌تواند منجر به رونق تولید و اشتغال در کشور باشد.

وی هدفگذاری بودجه سال آینده را صادرات غیرنفتی، تولید، صنعت ساختمان و کمک به یارانه مردم و فقرا دانست و گفت: با حل شدن مشکل تولید شاهد حل مشکل اشتغال و بیکاری خواهیم بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس