ارسال پرونده باقری درمنی از دادگاه رسیدگی کننده به اجرای احکام

پس از جلسه‌ای بین نماینده باقری درمنی و مدیر نفت جی برای معرفی اموال و انصراف این شرکت از شکایت، بررسی‌ها مشخص می‌کند که این املاک یا دارای قیمت‌های پایینتری بوده و با قیمتی بالاتر ارزشگذاری شده‌اند.

به گزارش مشرق، یکی از اقدامات باقری درمنی که در پیشبرد اهداف مجرمانه او بسیار موثر بوده ایجاد یکی از بزرگترین شبکه‌های جعل سند و ضمانت نامه است که با بکارگیری جاعلان حرفه‌ای نسبت به آن اقدام می‌کرده است؛ به طوری که در رسیدگی به پرونده این فرد مشخص شد او به صورت نمونه در یک اقدام از ۴۷ سند جعلی برای اخذ ضمانت‌نامه بانکی و یا ترهین معامله و ۳۶ فقره ضمانت‌نامه جعلی و ۱۰۲ فقره ضمانت‌نامه بدون پشتوانه، ۳۳ فقره چک‌های مخدوش با مبالغ سنگین و جعل در اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد کشور استفاده کرده است.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ با پرونده عجیب"سلطان قیر" آشنا شوید!

ماجرای جعل سند ۲۲ واحد یک برج در ولنجک توسط گروه کلاهبرداری درمنی +عکس

باقری درمنی با تشکیل شرکت‌های شش‌گانه برای کلاهبرداری، پس از تنظیم قراردادها، بابت تضمین پرداخت، این اسناد جعلی را در رهن شرکت قرار می‌داده است. در یک نمونه قراردادی با موضوع فروش قیر به مقدار ۱۶۵ هزار تن بین شرکت نفت جی و شرکت فجرگستر نوین تنظیم می‌گردد که بابت تضمین پرداخت ثمن پالایشگاه پرنده آبی جهان واقع در بوشهر در رهن شرکت نفت جی قرار داده می‌شود. مهمّ این است که این پالایشگاه که در سال ۱۳۹۰ به مبلغ حدود ۴۰ میلیارد تومان توسط باقری درمنی خریداری شده است به فاصله اندی در همان سال از طریق کارشناسان به مبلغ بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان به صورت غیرواقعی ارزیابی می‌شود و در رهن شرکت نفت جی قرار می‌گیرد و از این طریق، مقادیر قابل توجهی قیر بیش از ۱۰۰ هزار تن، توسط گروه باقری درمنی تحصیل می‌شود.

آنطور که قاضی عباسی بازپرس پرونده گفته است در این پرونده به کرّات می‌توان قرائن و مستندات متعدد مبنی بر غیرواقعی بودن خرید و فروش‌های قیر توسط مجموعه باقری درمنی و وقوع کلاهبرداری شبکه‌ای و سازمان یافته از شرکت نفت جی را پیدا کرد. از قرائن صوری و غیرواقعی بودن قراردادهای خرید و فروش و تبانی و همراهی مسئولین وقت شرکت پالایش نفت جی با گروه باقری درمنی، می‌توان به مواردی همچون؛ تبدیل معاملات و خریدهای نقدی در بورس به معاملات و خرید اعتباری در شرکت نفت جی، تحویل و فروش‌های مکرر با وجود عدم پرداخت ثمن معاملات گذشته، فروش قیرهای تحصیل شده در بازار به ۳۰ درصد زیر قیمت بازار توسط عوامل و مجموعه باقری درمنی، پرداخت وجوه کلان توسط گروه باقری درمنی به مسئولین وقت شرکت پالایش نفت جی، عدم اقدام برای پیگیری مطالبات توسط مسئولین وقت شرکت پالایش نفت جی و در مواردی حتی تحویل قیر توسط مسئولین وقت نفت جی قبل از تنظیم و تهیه قرارداد، که همگی با قرائن و مستندات کافی محرز شده است، اشاره کرد.

با رو شدن دست این ابرکلاهبردار، ۱۲ شهریور سال ۹۱ وکیل شرکت پالایش نفت جی در دادسرای ناحیه ۱۸ تهران اعلام شکایت کرد و مدعی شد که از اوایل سال ۱۳۹۰ شرکت‌های شش گانه تحت عنوان انیس قائم کوثر، معتمد بازرگان قائم، طلوع اقتصاد مازند، اعتماد گستر سهیل، حافظان انرژی شایان، پرشین نام گستر و دو شرکت شکوه آبیدر و آریا برج با توسل به عملیات متقلبانه اقدام به اخذ ۱۷۸ هزار تن قیر از شرکت نفت جی و تحصیل نامشروع اموال شرکت مذکور کرده‌اند و اینگونه پرونده حمیدرضا باقری درمنی و مرتبطین وی مشتمل بر ۱۵۶ جلد و بیش از ۲۵ هزار برگ، با شکایت شرکت پالایش نفت جی و در ادامه بانک ملی، بانک گردشگری، صرافی اقتصاد نوین و سامان مجد در دادسرای عمومی و انقلاب تهران در جریان رسیدگی قرار گرفت.

باقری درمنی که در برای قرارداد با نفت جی پالایشگاه ۴۲ میلیاردی را به قیمت ۱۲۳ میلیارد ارزشگذاری نموده بود، در طول رسیدگی به پرونده برای ایجاد مانع و اختلال در مسیر تحقیقات و جمع آوری دلایل و مستندات، تلاش زیادی می‌کرد تا به این طریق برای خود فرصت بخرد و خود را از محاکمه دور کند.

در همین زمینه درمنی حدود ۱۱ ماه پیش و قبل از برگزاری جلسات محاکمه، نماینده‌ای را برای حل و فصل مسائل مطرح شده بین او و شرکت نفت جی تعیین می‌کند.

در یکی از روزهای زمستان ۹۶ جلسه‌ای بین نماینده باقری درمنی و مدیرعامل کنونی نفت جی در دفتر مدیرعامل این شرکت برگزار شده و نماینده این مفسد اقتصادی، اراضی و املاکی از باقری درمنی را معرفی می‌نماید تا به این طریق مسئولان نفت جی از شکایت خود منصرف شوند؛ اما پس از بررسی‌ها مشخص می‌شود که این املاک یا دارای قیمت‌های پایین‌تری بوده و با قیمتی بالاتر ارزشگذاری شده‌اند و یا اینکه مالکیت معارض دارند. مثلا در یک مورد ملکی در لواسان با ارزش اعلامی ۳۶ میلیارد تومان از سوی باقری درمنی به شرکت نفت جی معرفی می‌شود. با حضور کارشناسان دادگستری در محل ارزش ملک ۴۲ میلیارد تومان اعلام می‌شود، اما زمانی که استعلام صورت می‌گیرد مسئولان نفت جی متوجه می‌شوند این ملک از سوی بانک پارسیان دارای سند مالکیت معارض است و به این طریق راه برای مذاکره با نفت جی بسته می‌شود اما نکته جالب ماجرا اینجاست که باقری درمنی در زمان حیات و وکلای وی پیش از اجرای حکم مدعی بودند ملک لواسان از سوی نفت جی مورد قبول واقع شده و به عنوان بخشی از بدهی از سوی شرکت پالایش نفت جی برداشته شده است.

بعده‌ها مشخص می‌شود، درمنی با ارائه این اسناد و املاک مشکل‌دار به دنبال خرید زمان به نفع خود در طول پرونده بوده‌ است.

در همان زمان درمنی که همچنان خود را صاحب نفوذ در برخی دستگاه‌ها میدانسته، همزمان با مذاکره برای بدست آوردن رضایت شکات، اقدام به تهدید نیز می‌کرده است.

باقری درمنی در تماس تلفنی با مدیر یکی از بنگاه‌های اقتصادی شاکی پرونده بدون هیچ مقدمه‌ای با حالت تهدید به این مدیر می‌گوید: "یا شکایت را پس بگیر یا سر دو هفته برکنارت می‌کنم"!

البته این تهدید باقری درمنی که ریشه در شخصیت وی در برخورد با مدیرانی که جلوی تخلف‌های وی قرار می‌گرفتند داشت راه به جایی نبرد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  46 1
  الان تو برزخ داره فکرمیکنه
  • ایرانی IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
   3 0
   نه توحهنم دارن ....................
 • IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  70 0
  چقد شبیه نماینده های مجلس حرف می زده
 • SE ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  44 0
  بوسه بر طنابی که نتوانست بر کنار بزند. انشا الله که مسئولین مرتشع سابق نت جی هم مجازات خواهند شد تا سر از کانادا در نیاورده اند
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  10 18
  مشرق جان عناوین خبریت شده مثل روزنامه های زرد ،کدام تهدید قبل از اعدام ؟
 • كربلا IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  34 0
  متاسفانه پاي ثابت اكثر اين اختلاس ها كارشناسان رسمي دادگستري هستند با آن ارزش گذاري ها لازم است نظارت بيشتري در اين مورد انجام شود
 • محمـّ؁د IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  16 3
  سلطان قیر هم به درک واصل شد
 • صلوات IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  18 0
  به ازای هر مفسد اقتصادی که مجازات می شوند باید حداقل سه مسوول دولتی که شرایط را برای وی فراهم کرده ، همکاری داشته یا در نظارت کمک کاری کرده معرفی و مجازات سنگین تر از مفسد اصلی بشوند . در تمام این پرونده ها اگر مسولان دولتی همکاری یا در نظارت کمک کاری نمی کردند ، فساد شکل نمی گرفت
 • ناشناس IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  16 1
  مواظب عوامل و دستپرورده ها و دنباله های او باشید تا ده تادرمنی دیگر درست نشود .
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  18 2
  سلطان قیر، آسفالت شد
 • زنجیره وار IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  17 2
  امیدوارم از توی اعترافاتش، دو سه تا اعدامی دیگه در آد
 • شاهین IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  10 0
  حتماً باید مدیران نفت جی پاسخگو باشند برای اینکه کوتاهی از جانب آنها بوده یا به عمد یا سهوی
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  7 0
  سلطان مرغ کی اعدام میشه؟
 • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  5 0
  چقدر سلطان داریم!
  • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
   7 0
   سلطان در سلطان شده مملکت
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  5 0
  به خاطر مدیریت شما این ادمای 2زاری میشن سلطان!
 • IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  0 0
  داستان های هزار و یک سلطان
 • حسین IR ۰۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
  0 1
  اقای مشرقی به قدیمی ها میگن اقا دزد حاضر بز هم باید حاظر باشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس