کد خبر 922391
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
برخی از افتخارات همشهری را فهرست کرده اند!

قربانزاده در واکنش به گزارش تحقیق و تفحص شورای شهر از مؤسسه همشهری و طرح برخی مسائل اظهار داشت: کسانی که وضعیت همشهری را بررسی کردند، اشرافی به ماهیت چندگانه مؤسسه همشهری و اختیارات و وظایف آن نداشته اند.

به گزارش مشرق، مدیرمسئول و سردبیر اسبق مؤسسه همشهری با تأکید براینکه همشهری هیچ اقدامی نکرده، مگر مستند آن در اختیارات و وظایف مندرج در اساسنامه و قوانین و مقررات و در چارچوب رسالت کلی این رسانه بوده است افزود: هر کس که اندک اطلاعاتی از وضعیت همشهری داشته باشد می داند که فهرستی که در تحقیق و تفحص آمده، برخی از افتخارات مؤسسه همشهری در یک دهه گذشته است و البته بسیاری از آمار و ارقام این گزارش اشتباه است.

وی با بیان اینکه مؤسسه همشهری از سال 1384 تا 1396 نه ریالی از عوارض مردم و بودجه شهرداری و نه از یارانه کاغذ معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد بهره ای برده است تصریح کرد:  همشهری تا قبل از سال ۸۴ همشهری هرچه درآمد داشت، صرف هزینه های جاری می شد اما سرمایه و دارایی های این مؤسسه در یک دهه منتهی به سال ۱۳۹۵، یازده برابر شد!

بیشتر بخوانید:

قربانزاده ادامه داد: این معادله را حل کنید مجموعه ای که یک ریال کمک و بودجه عمومی ندارد، وقتی در همه ابعاد اعم از تنوع محصولات، راه اندازی سه مجموعه چاپخانه عظیم، ساختمان اصلی، حقوق پرسنل، امکانات رفاهی و ... توسعه و گسترش پیدا می کند و در عین حال سرمایه گذاری ثابتش هم یازده برابر می شود، نمره مدیریتش چند است؟!

به گفته مدیر مسئول سابق مؤسسه همشهری،‌ شبیه همین بحران اقتصادی امسال در سال ۹۰ و ۹۱ بود و مدیریت وقت توانست به خوبی مدیریت کند و ذخیره کاغذ را به شش ماه برساند،‌ طنز این گزارش آن است که قرارداد خرید کاغذ را در زمره قراردادهای خارج از وظایف این مؤسسه، فهرست کرده اند.

قربانزاده مفهوم ضرر و زیان برای یک مؤسسه فرهنگی را متفاوت دانست و خاطرنشان کرد: بخشی از مجلات زکات روزنامه بود، قضاوت جزیره ای و سودانگارانه صرف از مجموعه مجلات بدون توجه به رسالت این مؤسسه، اشتباه است و همین رویکرد اشتباه یک تی ان تی گذاشت کنار ریشه این درخت تناور و بارور و متاسفانه همه زحمات را به باد داد.

سردبیر سابق همشهری با بیان اینکه در طرح رتبه بندی دولت فعلی، سه سال پیاپی این روزنامه بین همه روزنامه ها، رتبه اول را کسب کرد و در افکارسنجی معاونت مطبوعاتی و ایسپا نیز در صدر اقبال مردمی قرار داشت عنوان کرد: قرارداد آگهی ها و توزیع همشهری، در اوج رعایت صرفه و صلاح موسسه بود و باعث شد جایگاه ممتاز این رسانه حفظ شود.

وی در ادامه به ابهامات مطرح شده درخصوص تغییر وضعیت تعدادی از نیروهای همشهری اشاره کرد و گفت: ۳۴ نفر از کسانی که قرارداد موقت آنها دائمی شد، بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت داشتند و مابقی هم حداقل بالای پنج سال سابقه داشتند. گویا برخی نسبت به ظلم به کارکنان عادت کردند که حفظ امنیت شغلی کارکنان را جرم مدیران می دانند .

قربانزاده با بیان اینکه خاک پاشیدن به اقدامات مثبت گذشته، ضعف های دوره فعلی را حل نمی کند یادآور شد: ما را به سیاست زدگی در همشهری متهم می کنند در حالی که الان این رسانه، گوشت قربانی نزاع های درون یک جریان سیاسی شده است و رویکرد مدیریت گذشته، هرگز حذف سلایق دیگر از تحریریه ها نبود ولی حالا شما باید با ذره بین، سلیقه متفاوت پیدا کنید.

مدیرمسئول سابق مؤسسه همشهری گفت: شوی تحقیق و تفحص دردی را درمان نمی کند ولی باشد اصلا خاشقچی را هم ما کشتیم، اما شما فکری به حال تن خسته این رسانه رنجور بکنید و از این وضعیت بلاتکلیفی و سوءمدیریت نجاتش دهید.

وی با تاکید براینکه در دوره گذشته هرگز فشارهای اقتصادی به کارکنان تحمیل نمی شد، سود دوماهه مجمع به تاخیر نمی افتاد، هدایای انگیزشی حذف نمی شد و ... اظهار داشت: کارنامه یک دهه همشهری را از منتقدین منصف مدیریت این دهه که اکنون در این موسسه شاغل هستند، باید پرسید.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس