کد خبر 922234
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
خداداد عزیزی

خداداد عزیزی می گوید کارلوس کی روش روزی آرزو داشت سرمربی ایران شود اما در اینجا متوجه شد خیلی راحت می تواند از مسئولان غیر فوتبالی فدراسیون سواری بگیرد.

به گزارش مشرق، مصاحبه روز گذشته کارلوس کی روش مبنی بر اینکه رویای تیم ملی صعود به نیمه نهایی جام ملت های آسیا است، صدای بسیاری از اهالی فوتبال را در آورده؛ او در حالی این جمله را بر زبان آورده که از ماه ها قبل بارها و بارها بر شانس ایران برای قهرمانی در آسیا تاکید کرده و حالا از حضور در نیمه نهایی حرف می زند. از سوی دیگر تیم ملی در صورتی که از گروهش به عنوان صدرنشین بالا برود، با غلبه بر اردن و چین می تواند جواز حضور در نیمه نهایی را به دست آورد و این افتخاری نیست که همه مردم ایران به دنبالش هستند.

خداداد عزیزی پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گویی درباره مسائل پیش آمده پیرامون صحبت های عجیب کارلوس کی روش جملاتی را بر زبان آورد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:


صعود به نیمه نهایی رویای کی روش است، نه ما

حضور در نیمه نهایی جام ملت ها، رویای ما نیست. این موضوع رویای کی روش است. ما خیلی وقت پیش به نیمه نهایی صعود کردیم. با تیم محمد مایلی کهن در سال ۱۹۹۶ که نه پول داشتیم و نه بازی تدارکاتی به نیمه نهایی رسیدیم. آن سال فقط ۱۰۰ دلار به ما پول توجیبی دادند و به نیمه نهایی صعود کردیم، بهترین تیم آسیا شدیم، بهترین تیم اخلاق شدیم، آقای گل مسابقات از ما بود، بهترین بازیکن جام را داشتیم و هرچه افتخار بود جارو کردیم و به ایران آوردیم.


چرا باید میلیون ها یورو پول به کی روش بدهیم؟

در زمان برانکو هم این اتفاق افتاد و رویای حضور در نیمه نهایی رویای خود کارلوس کی روش است. رویای مردم ما این نیست. اگر اینطور است که چرا باید میلیون ها یورو و دلار پول بدهیم تا یک نفر بیاید که رویایش حضور در نیمه نهایی جام ملت های آسیا است.

بیشتر بخوانید:

پست جدید کی‌روش: حملات متفاوتی شروع شده است! +عکس


ما با ویرا درجه سه هم به جام جهانی رفتیم

باید از حامیان کی روش بپرسید چرا اینطور از او طرفداری می کنند. من نمی فهمم که چرا حامیانش می گویند او ۸ را به ۹ رسانده و ۹ را به ۱۰. چرا می گویند ما را به جام جهانی برده؟ ما با ویرا که یک مربی درجه سه بود هم به جام جهانی رفتیم. با حشمت مهاجرانی که یک مربی ایرانی بود هم سال ۱۹۷۸ صعود کردیم. حتی با برانکو هم به جام جهانی رفتیم. جام جهانی رفتن که طبیعی است.


خودکرده را تدبیر نیست

متاسفانه خودکرده را تدبیر نیست. اینها تقصیر خودمان است. اگر دستیار کی روش به خبرنگار می پرد، مقصرش برخی خبرنگاران هستند که به کی روش چسبیده اند و طوری رفتار می کنند که عجیب است. می گویند حمایت کنید، مشکلی نیست. اما حمایت با دروغ فرق می کند. ما باید واقعیت ها را ببینیم و بگویم.


گزارش بازی های ۲۰۱۸ را با ۲۰۰۶ مقایسه کنید

وقتی گزارشگر ما سر بازی تیم ملی دروغ می گوید و به مردم جهت می دهد، این اتفاقات را هم باید تحمل کنیم. در جام جهانی ۲۰۱۸ گزارش ها کاملا جهت دار بود. شما گزارش های جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ را با جام جهانی ۲۰۰۶ مقایسه کنید.آن زمان تیم ملی هنوز بازی آخرش را پایان نداده بود، روی آنتن گفتند خداحافظ برانکو. حال در جام جهانی اخیر چه شد؟ گفتند افتخار بزرگی داشتیم و مردم به استقبال تیم ملی بروید. ما باید صادق باشیم.


ما حقمان است

اگر کادر تیم ملی به حمید استیلی، به خبرنگار، به محمد مایلی کهن، به قلعه نویی توهین می کنند، اگر این آقا اسدی دبیر فدراسیون را بیرون می کند تقصیر خودمان است. ما حقمان است که این رفتارها را ببینیم. حتی در این شرایط اگر کی روش بگوید رویای ما صعود از دور گروهی است که با یمن و چند تیم ضعیف دیگر همگروه هستیم بازهم باید بپذیریم. ما اگر قرار باشد در دور حذفی اردن و چین را هم نبریم و به نیمه نهایی نرسیم که دیگر چه نیازی به کی روش داریم؟ خداراشکر که در قرعه شانس آوردیم و می توانیم به نیمه نهایی برسیم!


آقای کی روش! ما خنگ نیستیم

آقای کی روش! ما مردمی با تمدن۵ هزار ساله هستیم. ما خنگ نیستیم! شما درباره ما چه فکر می کنید؟ رویای مردم ما در جام ملت ها صعود به نیمه نهایی نیست؛ خیلی توقع مان بیشتر از این است. مردم ما با رویا زندگی نکردند و نمی کنند اما شما مردم ما را رویایی کردی؛ همواره طوری صحبت کردی که آنها رویایی شوند و الان می گویی رویای ما رفتن به جمع ۴ تیم برتر آسیا است.


مگر شاخ غول را شکستی که وزیر به بدرقه ات بیاید؟

چند روز پیش شنیدم کی روش گفته چرا وزیر ورزش به بدرقه تیم ملی نرفته؟ ما در کشتی اول جهانیم، در وزنه برداری همینطور. در تکواندو دوم جهان هستیم و در خیلی از رشته ها جزو ۵ کشور اول دنیا قرار داریم. وزیر ورزش به بدرقه این ها نمی رود، برای چه باید به بدرقه تیم ملی برود؟ اگر سلسله مراتب را در نظر بگیریم بین وزیر ورزش و کارلوس کی روش حداقل ۶ نفر دیگر وجود دارند. مگر شاخ غول را شکستی که وزیر به استقبالت بیاید؟

کی روش آرزو داشت سرمربی ایران شود

دوست دارم واقعیت ها را روسای فدراسیون فوتبال در زمانی که با او ۸ سال پیش قرارداد بستند بگویند. این آقا آن روز آرزو داشت سرمربی تیم ملی ما شود و روی نیمکت ایران بنشیند. امیدوارم مسئولان آن زمان فدراسیون دهان باز کنند و این چیزها را بگویند. او می دانست ایران در آسیا کشور صاحب فوتبالی است.

روزی که اسدی را عوض کرد، فاتحه همه چیز خوانده شد

متاسفانه اما وقتی به اینجا آمد فهمید خوب می شود از یک عده آدم غیرفوتبالی که نام شان مدیر است سواری گرفت. آن روزی که دبیر فدراسیون فوتبال را عوض کرد، فاتحه همه چیز خوانده شد. من دکتر اسدی را از قبل می شناسم. او آدمی فوتبالی و درست و سالم است که متاسفانه این آقا آن کار را کرد. او الان عین آب خوردن از ما سواری می گیرد و ... . واقعا نمی دانم چه بگویم.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
  0 1
  پرسپولیس باستانی رو نه ژاپن داره نه پرتقال تعجب می کنم چرا خیلی ها سکوت کردن..
 • US ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
  5 10
  من خودم در این 8 سال همیشه تا قبل از بازی های جام جهانی 2018 از طرفداران پر و پا قرص کی روش بودم و بهش خیلی افتخار می کردم. پرسپولیسی هم هستم اما پرسپولیس برام پشیزی در مقابل تیم ملی ارزش نداره و اصلاً در مقابل تیم ملی قابل قیاس نیست برام، پس سر دعوای کی روش و برانکو این حرف رو نمی زنم. کی روش دیگه واقعاً شورش رو درآورده. یک دوره ای خوب یه مشت بچه پررو رو که تیم ملی رو ارثیه خودشون می دونستن سرجاشون نشوند و بهشون حالی کرد لباس تیم ملی ارزش داره و موفق هم بود. اما این یکسال اخیر بسیار از حد خودش فراتر رفته، افسار گسیخته شده و تیم ملی رو داره مثل باشگاه شخصی خودش اداره می کنه. با این قرعه ساده اگر نتونه قهرمانی جام ملت های آسیا رو بیاره باید با اردنگی بندازنش بیرون. نیمه نهایی آسیایی این دوره رو مربی ایرانی هم می تونه بیاره، و هیچ رویایی درش نیست. درود بر خداداد که زبانش تند است اما حرفش حق است.
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
  22 3
  باز این بیسواد و بی ادب دهن باز کرد. اره شاخ غول شکسته تو یه تیم تو لیگ برتر نگه دار نذار سقوط کنه ببینم چه غروری میگیرتت
  • IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
   6 0
   خداداد تا حالا مربی دهها تیم بوده!! البته درگوشی بگم همه رو داغون کرده و شاخ غولو شکسته. مثل تیم سفید رود
 • IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
  8 1
  الان ژاپن و کره و امارات و عربستان و قطر این همه روی فوتبال سرمایه گذاری کرده اند این همه ورزشگاه ساخته اند مربیان بزرگ به لیگ خود اورده قطر میزبان جام جهانی شده ما هنوز نتوانسته ایم میزبان جام ملت ها شویم؟! .استرالیا به جام ملت ها اضاف شده ما فقط یک مربی بزرگ اورده ایم ولی هنوز استقلال و پرسپولیس به همان روش قدیمی اداره می شوند و مدیریت ضعیفی دارند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس