سردار حیدری

دستاوردهای نوین سایبری و افتتاح خطوط تولید محصولات ارتباطی پیشرفته با حضور وزیر دفاع رونمایی شد.

به گزارش مشرق، امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با حضور در شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع (صاایران) از دستاوردهای نوین الکترونیکی، مخابراتی و سایبری رونمایی و همزمان خطوط تولید محصولات ارتباطی پیشرفته دیجیتال و نرم‌افزار پایه را افتتاح کرد.

امیر حاتمی در این مراسم، با تقدیر از متخصصین و دانشمندان پرتلاش صنایع الکترنیک ایران (صاایران)، دستاوردهای نوین الکترونیکی و مخابراتی را مصداق بارز اقتصاد مقاومتی و درون‌زا بودن صنعت بومی دفاعی دانست و اظهار داشت: امروز مفتخریم که دستاوردهای پیشرفته ارتباطی و الکترونیکی صنایع الکترونیک ایران (صاایران) در تراز منطقه‌ای از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و با دستیابی به این فناوری‌های نوین خواهیم توانست از یک شبکه ارتباطی امن چندلایه در بین یگان‌های زمینی، هوایی و دریایی برخوردار باشیم.

بیشتر بخوانید:

بزرگترین مرکز دندان‌پزشکی نیروهای مسلح افتتاح شد

واکنش سردار سلامی ‌به سخنان توهین‌آمیز وزیر آمریکایی

وی افزود: این قابلیت‌های مخابراتی و سایبری جدید، نیروهای مسلح پرتوان ما را در مواجهه با جنگ‌های الکترونیکی دشمن برتری خواهد داد و خواهد توانست تأثیر به سزایی در موازنه درگیری‌های احتمالی در صحنه رزم ایجاد کند.

وزیر دفاع گفت: با بهره‌گیری از سامانه‌های الکترونیکی، مخابراتی و سایبری، امکان شناسایی به موقع تهدید، تحلیل سناریوهای عملیاتی دشمن، توجه ویژه به تهدیدات نوین و اقدام متقابل متناسب با تهدیدات فراهم شده است.

امیر سرتیپ حاتمی افزود: امروز مفتخریم که دانشمندان متخصص و جوان صنایع الکترونیک ایران با اتکا به دانش و تخصص  داخلی با توجه و شناسایی دقیق نیازمندی‌های الکترونیکی و مخابراتی نیروهای مسلح و در تعاملی تنگاتنگ با فرماندهان عرصه رزم و با کمک شبکه گسترده شرکت‌های دانش‌بنیان، نسبت به تأمین نیازمندی‌های عملیاتی نیروهای مسلح اقدام کرده و از خروج مقادیر قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس