بشار الجعفری

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گروه موسوم به "کلاه سفیدها" را بازوی رسانه ای و تبلیغاتی گروه تروریستی جبهه النصره توصیف کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه، هیئت دائم روسیه در سازمان ملل با همکاری همتای سوری خود سمیناری غیررسمی را در سازمان ملل با عنوان "فعالیت های گروه کلاه سفیدها در سوریه" با شرکت بشار الجعفری و واسیلی نبیزیا نمایندگان دائم سوریه و روسیه برگزار کردند.

الجعفری با اشاره به ارسال 750 نامه از سال 2011 میلادی به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت و کمیته های فرعی این شورا ویژه رسیدگی به فعالیت ها و جنایت های گروه های تروریستی گفت: رسانه های غربی با فریب افکار عمومی نقش منفی ایفا کردند و کلاه سفیدها را به عنوان یک سازمان بشردوست در زمینه دفاع شهری معرفی کردند؛ درحالی که سازمانی تروریستی و بازوی رسانه ای جبهه تروریستی النصره به شمار می رود.

بیشتر بخوانید:

روسیه: شواهد موثقی از حمله شیمیایی تروریست‌ها به حلب داریم

کشف موشک‌های آمریکایی «تاو» در جنوب سوریه +عکس

واکنش روسیه به حمله شیمیایی تروریست‌ها

نماینده دائم روسیه نیز به نوبه خود گفت: رسانه های گروهی عناصر تروریستی کلاه سفید را به عنوان "قهرمان های بشردوست" به تصویر کشیدند.

وی به تلاش این رسانه ها برای سرپوش گذشتن بر واقعیت این گروه تروریستی مورد حمایت برخی کشورهای غربی اشاره کرد.

ماکسیم گریگوریف روزنامه نگار روس و وانیسا بیلی روزنامه نگار زن مستقل انگلیسی از طریق ویدئو کنفرانس و رفیق لطف خبرنگار سوری در این سمینار به نقش تروریستی و مشکوک گروه کلاه سفیدها در شمار زیادی از مناطق سوریه اشاره کردند و در سخنان خود به دروغ پردازی گروه کلاه سفیدها و صحنه سازی ساختگی آنها در زمینه وقوع حملات با مواد شیمیایی سمی و نیز صحنه سازی ساختگی کشتار و متهم کردن ارتش سوریه به ارتکاب آنها و نیز انجام قتل و تجارت اعضای انسان و سرقت از سوی عناصر این گروه در مناطق حضور خود در سوریه اشاره کردند.

بشار الجعفری سپس در پاسخ به سوالات به اقدام کشورهای حامی گروه تروریستی جبهه النصره در نجات 429 نفر از اعضای آن با کمک رژیم صهیونیستی از طریق بلندیهای جولان اشغالی و انتقال آنها به اردن و تقسیم آنها از آنجا در کشورهای حامی این گروه اشاره کرد و گفت: این گروهی بود که نیروهای فیلیپینی و اهل فیجی سازمان ملل موسوم به "آندوف" مستقر در جولان را ربود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس