کد خبر 921449
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۷
فوتبال

فدراسیون فوتبال این روزها فریاد نداری سر می‌دهد بابت تجهیز ورزشگاه‌ها به سیستم کمک‌داور ویدئویی، آن وقت میلیون، میلیون برای بازی‌های دوستانه پاداش تقسیم می‌کند؛ کدام را باید باور کرد.

مشرق-
مهدی تاج می‌گوید دستمان خالی است، ملی‌پوشان فوتبال به بهانه عدم دریافت پاداش رسانه‌ها را بایکوت می‌کنند و سرمربی تیم ملی هم هر روز به بهانه‌های مختلف سر تا پای ورزش را متهم به کم‌کاری و عدم توجه می‌کند. در چنین شرایطی رسانه‌ای شدن مبلغ یک چک، آن هم به عنوان پاداش برای دیدار دوستانه تیم ملی در برابر تیم‌های بولیوی و ترینیداد و توباگو برای یکی از مسئولان جانبی تیم ملی همه چیز را به هم ریخته است. در روزهایی که قاعدتاً به سبب نزدیکی به آغاز جام ملت‌های آسیا باید برای حفظ وحدت و انسجام تیم ملی تلاش کنیم، این قبیل مسائل و اینگونه زیر و رو کشیدن‌های مسئولان فدراسیون فوتبال اجازه این کار را از رسانه‌ها می‌گیرد.


بعد از رسانه‌ای شدن تصویر این چک دو سؤال مهم در ذهن همه علاقه‌مندان شکل گرفته است؛ اول اینکه آیا برای بازی دوستانه پاداش می‌دهند و دوم اینکه اگر این مسئول جانبی تیم برای این دو بازی دوستانه ۱۵ میلیون تومان دریافت کرده، بقیه چقدر گرفته‌اند؟ واقعیت این است که فدراسیون فوتبال یا برنامه‌ریزی برای خرج بودجه‌های میلیاردی‌اش را ندارد یا اینکه برایش اهمیتی ندارد که پول‌ها کجا می‌رود و چگونه خرج می‌شود.


در همین فدراسیون فوتبال می‌توان بچه‌های فوتسال و فوتبال ساحلی را مثال زد که برای دریافت پاداش ۲۰ میلیونی کسب عنوان قهرمانی یا حتی عنوان سومی جهان هنوز منتظرند و چشم به دست آقایان دارند، در حالی که پول‌ها اینگونه ریخت و پاش می‌شود.

حقیقت این است که فدراسیون فوتبال و مسئولان آن نمی‌توانند مسائل را اهم و فی‌الاهم کنند. آن‌ها بودجه را به پای تیم ملی می‌ریزند به هر بهانه‌ای، حتی به بهانه بازی دوستانه با ترینیداد و توباگو یا حتی شده به حساب یک مسئول جانبی تیم ملی و بگذریم که شنیده می‌شود هر بازیکن برای دو بازی مذکور ۵۰ میلیون تومان پاداش گرفته که باز این سؤال در ذهن تداعی می‌شود که مگر برای بازی دوستانه پاداش می‌دهند؟

فدراسیون فوتبال ریخت و پاش می‌کند و دائم در حال انتقاد از بی‌توجهی‌هاست. مهدی تاج دائماً از نداشتن پول و مشکلات مالی صحبت می‌کند، از دست‌های خالی حرف می‌زند که حالا با رسانه‌ای شدن چک پاداش مدیر رسانه‌ای تیم ملی ثابت می‌کند که چندان هم این دست‌ها خالی نیست و فقط برای برخی‌ها خالیست.

فدراسیون فوتبال این روزها فریاد نداری سر می‌دهد بابت تجهیز ورزشگاه‌ها به سیستم کمک‌داور ویدئویی، آن وقت میلیون، میلیون برای بازی‌های دوستانه پاداش تقسیم می‌کند؛ کدام را باید باور کرد. مسئولان فدراسیون فوتبال خود عامل اصلی تاخت و تاز به تیم ملی هستند. ما وامدار هیچ مسئولی نیستیم، وظیفه ما به عنوان رسانه بیان حقایق است. خوب می‌دانیم که تیم ملی امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند آرامش، اتحاد و همدلی است، اما این ولخرجی‌ها از جیب بیت‌المال را نه ما که هیچ کس دیگری نمی‌تواند تحمل کند. شأن و منزلت تیم ملی در جای خود محفوظ است و ما همیشه حامی تیم ملی کشورمان بوده، هستیم و خواهیم بود، اما این قبیل ولخرجی‌ها را نمی‌توان تاب آورد. به نظر می‌رسد فوتبال ایران امروز از هر زمان دیگری محتاج یک مدیریت مالی قوی برای روشن شدن دقیق خرج و مخارج فدراسیون است. برای اینکه با شفاف‌سازی مشخص شود پول فوتبال کجا و چگونه خرج می‌شود. برای اینکه حداقل به این واضحی شاهد حراج بیت‌المال برای یک بازی دوستانه نباشیم و برای اینکه هزینه در فوتبال به راه درست خود برگردد.

فراموش نکنیم که در این فوتبال ولخرج و مفت‌خور تا دلتان بخواهد کار زیربنایی وجود دارد که به بهانه واهی نداشتن پول و امکانات، زمین مانده و کسی سراغ آن نمی‌رود، در حالی که آقایان برای بازی دوستانه پاداش چندده میلیونی تقسیم می‌کنند .
* فریدون حسن (دبیر بخش ورزشی روزنامه جوان)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس