هاشم الموسوی

سخنگوی جنبش النجباء‌ تاکید کرد تا زمانی که طرح‌های خطرناک آمریکا، اسرائیل و رژیم سعودی در منطقه ادامه دارد، جنگ هم ادامه خواهد یافت.

به گزارش مشرق، سید هاشم الموسوی سخنگوی جنبش مقاومت النجباء عراق تاکید کرد ما نه تنها بر داعش به عنوان یک گروه تروریستی ، بلکه بر کشورهای استعمارگری که این گروه منحرف گمراه را در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای و فکری حمایت می‌کردند، پیروز شدیم.

بیشتر بخوانید

هشدار دبیرکل نجبا به سربازان آمریکایی

عراقی‌ها با نمایندگان آمریکا در منطقه جنگیدند

وی با اشاره به اولین سالگرد پیروزی بر گروه تروریستی داعش افزود ما با نمایندگان آمریکا در منطقه می‌جنگیدیم، زیرا داعش از نظر فکری، سعودی و از نظر نظامی شاخه نظامی آمریکا قلمداد می‌شود.

سخنگوی جنبش النجباء‌ تاکید کرد تا زمانی که طرح‌های خطرناک آمریکا، اسرائیل و رژیم سعودی در منطقه ادامه دارد، جنگ هم  ادامه خواهد یافت، ما به لطف خدا و همت و عزم مجاهدان و حمایت مراجع دینی و حمایت همپیمانان و دوستانمان به ویژه ایران و حزب الله، بر دشمن پیروز شدیم و این پیروزی بزرگ و ارزشمند به یک الگو تبدیل شده است.

ما با داعش فقط به خاطر عراق نجنگیدیم،‌بلکه به خاطر تمام جهان جنگیدیم، ما به نمایندگان از جهانیان با داعش جنگیدیم، جهان باید بداند که محور مقاومت به رهبری ایران برای امنیت و ثبات کشورهای منطقه جنگید.

حرکت عراق به سمت ثبات سیاسی

الموسوی به تحولات سیاسی اخیر عراق اشاره کرد و گفت وضع سیاسی عراق پس از انتخابات پارلمانی اخیر و تشکیل دولت به سمت ثبات پیش می‌رود، دولت عراق نماینده همه طیف‌ها و قشرهای ملت عراق است.

وی خاطر نشان کرد دولت عراق تا پیش از تشکیل با چالش‌های خطرناک و فشارهای شدید آمریکا برای روی کار آوردن فرد مورد نظر خود روبرو بود، اما این تلاش‌های آمریکا با شکست روبرو شد، با این حال آمریکا برای ایجاد شکاف و دودستگی میان طیف‌ها و گروه‌های سیاسی عراق تلاش می‌کند، اما همه گروه‌های سیاسی خطرناک بودن اوضاع را درک کرده‌اند، زیرا می‌دانند که هرگونه تنش سیاسی تاثیر منفی بر افکارعمومی می‌گذارد.

نخست وزیر عراق باید کابینه وزارتی را تکمیل کند و تمام طرف‌هایی را که در این زمینه مانع تراشی می‌کنند، رسوا کند.

مخالفت، مرجعیت، ملت و دولت عراق با تحریم‌های خصمانه علیه ایران

الموسوی افزود دکتر  عبدالمهدی نخست وزیر عراق تاکید کرده است که عراق به تحریم‌های اقتصادی علیه ایران پایبند نیست و جزئی از این تحریم‌ها نخواهد بود، دولت عراق احساس کرد که این تحریم‌ها، یکجانبه و تروریستی است و نه تنها هدف از آن ویرانی ایران، بلکه ویرانی عراق و تمام کشورهای مخالف استکبار  است.

مردم عراق و مرجعیت دینی مخالف تحریم‌های ظالمانه علیه ایران هستند، عراق هرگز به صحنه‌ و میدانی برای نزاع‌ها و تهدیدکننده هیچ کشوری در منطقه تبدیل نخواهد شد.

تلاش آمریکا برای ثبات کردن مرزهای عراق و سوریه

آمریکا برای بی‌ثبات کردن مرزهای عراق و سوریه تلاش می‌کند و گذرگاه‌های تروریستی را باز گذاشته است و به حمایت از تروریست‌ها در امتداد پایگاه التنف در سوریه و وادی حوران ادامه می‌دهد، آمریکا خواهان پایان و نابودی داعش نیست، بلکه به دنبال باقی نگه  داشتن داعش به عنوان بخشی از طرح‌های جهانی خود برای هدف قرار دادن هر کشور مخالف سیاست‌های خود است.

ما بارها اعلام کرده‌ایم که داعش کارمند و گماشته آمریکایی‌هاست، و آمریکا بر اساس طرح‌های خاص خود از داعش بهره‌برداری می‌کند.

آمریکا مانع  اصلی در برابر آزادی ادلب سوریه

سخنگوی جنبش النجباء خاطر نشان کرد آمریکا مانع آزادی ادلب در سوریه است، آمریکا بر اساس منافع و طرح‌های خود از گروه‌های تروریستی و مسلح حمایت و بهره‌برداری می‌کند، یک بار از کردها حمایت می‌کند و بار دیگر از جبهه النصره و داعش حمایت می‌کند.

آمریکا وقتی ببیند مسائل به سمت حل و فصل سیاسی پیش برود، فورا به کارشکنی و سنگ اندازی در این زمینه روی می‌آورد.

بقای نظامیان آمریکایی در سوریه دائمی نیست، زیرا آمریکا قادر به باقی ماندن برای مدت طولانی نیست، آمریکا به دنبال بهره‌برداری و کسب دستاوردهای سیاسی در سوریه است.

مخالفت عراقی‌ها با حضور نظامیان آمریکایی در کشورشان

سخنگوی جنبش النجباء‌ به رویکرد پارلمان عراق در مخالفت با حضور نظامیان آمریکایی و تلاش برای بیرون راندن آنها از طریق نشان  دادن کارت قرمز به آنها اشاره و تاکید کرد ما هیچ نیازی به حضور نظامیان آمریکایی در کشورمان نداریم.

الموسوی به  اقدامات تحریک آمیز و منفی آمریکا از طریق سفارت خود در عراق اشاره کرد و گفت این اقدامات به جهان ثابت می‌کند که سفارت آمریکا در عراق، به یک اتاق عملیاتی تبدیل شده است.

به گفته وی یکی از وعده‌های انتخاباتی گروه‌های سیاسی عراق، اخراج نظامیان آمریکایی از کشور بود که شاهد رویکردهایی در این زمینه در پارلمان و همچنین دولت عراق با توجه به مخالفت مردم و مراجع دینی با بقای نظامیان آمریکایی هستیم.

هجمه تبلیغاتی سنگین علیه حشد شعبی

وی با اشاره به هجمه‌های گسترده تبلیغاتی و روانی علیه حشد شعبی به ویژه از سوی رژیم سعودی تاکید کرد هر کس گمان می‌کند که حشد شعبی به موضوعی در میز مذاکرات و معامله و سازش کشانده شود، سخت در توهم به سر می‌برد، چرا که حشد شعبی یک نیروی قدرتمند و ریشه دوانده در عراق و مستحکم است.

ایران در همه زمینه‌ها در کنار عراقی‌هاست

سخنگوی جنبش النجباء‌ خاطر نشان کرد اتهامات علیه ایران مبنی بر دخالت در عراق،  اتهاماتی آمریکایی سعودی و بی اساس است، ما هنوز فراموش نکرده‌ایم که اکثر عملیات‌های تروریستی در عراق را شهروندان سعودی انجام می‌دادند، سعودی‌ها همواره  عراق را کوچک شمرده و به دیده تحقیر به آن نگاه کرده‌ اند، در حالی که ایران در سطح رهبری، دولت و ملت در همه زمینه‌ها از ما حمایت کرده‌اند و خون ایرانی‌ها با خون ما عجین شده، ایران مستشاران خود را برای کمک به ما به  عراق اعزام کردند، ایران سلاح در اختیار عراق قرار داد، ایران هرگز هیچ کمربند انفجاری به عراق ارسال نکرد، ایران هرگز حاکمیت و تمامیت ارضی و یکپارچگی کشور ما را نقض نکرد.

هدف از تحریم‌های خصمانه علیه ایران این است که این کشور از قدس و فلسطین دست بردارد و به حمایت خود از گروه‌های مقاومت پایان دهد.

تسویه حساب حامیان تروریست‌ها در خاک سوریه

در سوریه، پرونده‌های پیچیده‌تر از عراق وجود دارد و آمریکا به  دنبال بهره‌برداری و دستیابی به اهداف خود است، ما شاهد نزاع سعودی، آمریکا و ترکیه و تسویه حساب آنها در خاک سوریه هستیم.

شکست مفتضحانه عربستان در یمن

وی درباره یمن هم تاکید کرد که رژیم سعودی همه زمینه‌ها در یمن شکست مفتضحانه‌ای متحمل شده است و شاهد افزایش فشارها بر رژیم سعودی حتی از سوی آمریکایی‌ها برای پایان جنگ در یمن هستیم، آمریکایی‌ها به این درک رسیده‌اند که امنیت عربستان و امارات در خطر است و به این سبب خواهان پایان جنگ هستند. امروز شاهد هستیم که جنگ به جیزان و عمق خاک عربستان کشیده شده است.

مقاومت در همه جبهه‌ها حاضر است

الموسوی با اشاره به افزایش عملیات ضد صهیونیستی در کرانه باختری گفت رژیم صهیونیستی باید درک کند که آنچه در کرانه باختری جریان دارد، به این معناست که مقاومت تنها محدود به نوار غزه نیست و هیچ سرزمینی نیست مگر آنکه مقاومت در آن وجود خواهد داد، مقاومت در تمام جبهه‌ها جریان خواهد داشت.

حزب الله در هر جنگی در آینده تنها نخواهد ماند

سخنگوی النجباء با  اشاره به تهدیدهای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه جنبش حزب الله تصریح کرد در صورت بروز هر جنگی علیه حزب الله، این جنبش تنها نخواهد بود و همه از جمله النجباء‌ در کنار آن خواهد ماند.

اسرائیل قادر به مقابله با موشک‌های حزب الله نیست، مقاومت فلسطین هم هر روز در حال پیشرفت است، قدرت موشکی مقاومت در حال افزایش است و عملیات اخیر در کرانه باختری، ناتوانی آشکار اسرائیل را نشان داد.

آزادی قدس و فلسطین در  اولویت است

الموسوی تصریح کرد آزادی قدس و فلسطین جزئی از عقیده و اولویت ما است، معتقدیم جنگ ما با داعش، صرفا آمادگی برای جنگ بزرگتر است و ما هرگز اجازه نخواهیم داد که کشورهای منطقه از هم متلاشی و پراکنده شوند و اسرائیل در امنیت باشد، ما برای مقابله با این رژیم غاصب کاملا آماده‌ایم.

وی افزود برای مسئله  عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل و طرح معامله قرن، مقدمه‌چینی گسترده‌ای صورت گرفته است، اتحادیه عرب دستاوردی جز بدبختی و ویرانی در کشورهای عربی نداشته است.

این کشورهایی که روابط خود را با اسرائیل عادی می‌کنند کشور نیستند بلکه پایگاهی از پایگاه‌های آمریکا هستند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هر روز پیام‌های توهین‌آمیز برای رهبران کشورهای عربی به ویژه عربستان می‌فرستد و  این کشورها هیچ اراده‌ای از خود ندارند، سعودی‌ها هیچ سیاست و عمق و بینش سیاسی و فکری از خود ندارند.

عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل در حقیقت دست برداشتن و چشم پوشی کامل از اسلام است.

سخنگوی جنبش النجباء تاکید کرد ما هر کجا که تکلیف اقتضا کند،‌حضور خواهیم یافت، شعار ما این است که هر کجا مظلوم باشد، ما آنجا خواهیم بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 5
  • محمـّ؁د IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
    4 2
    درود بر سخنگوی شجاع و با غیرت مقاومت النجباء

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس