کد خبر 918377
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
بشار اسد نمایه

رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که خاک این کشور قطعا با «جنگ یا صلح» آزاد خواهد شد.

به گزارش مشرق، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که خاک این کشور قطعا با «جنگ یا صلح» آزاد خواهد شد.

اسد درباره ماهیت روابط عمان با سوریه گفت: «نمی‌توان رفتار سیاسی عمان را در شرایط زمانی معین یا برخی رخدادهای در منطقه عربی یا جهان قضاوت کرد... ولی می‌توان رفتار عمان را با مهمترین رخدادهای منطقه و در دوره های مهم تاریخی تأثیر گذار منطقه مقایسه کرد».

بیشتر بخوانید:

درخواست بشاراسد از ماکرون درپی اتفاقات فرانسه

وی با اشاره به عدم قطع روابط مسقط با تهران در دوران جنگ تحمیلی علیه ایران و ادامه روابط با عراق در آغاز هزاره دوم با وجود قطع روابط کشورهای عربی و برخی از کشورهای دنیا با بغداد، اظهار داشت که عمان «همچنین طی هفت سال گذشته روابط خود با سوریه را قطع نکرد؛ زیرا پادشاهی [عمان] فهم عمیقتری از رخدادهای سوریه و ابعاد جنگ بین‌المللی داشت که علیه آن به راه افتاد... به همین دلیل (عمان) رفتار ثابت و تغییر ناپذیری داشت و عملکرد تاکتیکی در فعالیت سیاسی داشت و بر خلاف برخی از سیاستهایی که مسیرهای به دور از واقعیت را در پیش گرفتند در دیدگاهش ثابت نظر بود».

اسد در گفت‌وگو با روزنامه «عمان» تأکید کرد که مسقط تلاش زیادی در خصوص بحران سوریه کرد و «قدردان این تلاش هستیم؛ زیرا حجم این تلاشها و اقداماتی را که [عمان] انجام داد درک می‌کنیم».
رئیس جمهور سوریه درباره سرنوشت اراضی که در اشغال تروریستها قرار دارد، اظهار داشت: «دولت سوریه در خصوص اراضی که خارج از سیطره [دولت] است موضع مشخصی دارند و آن اینکه یا با جنگ پس گرفته می‌شود یا صلح، به ویژه پس از آزادسازی مناطق جنوب... ما بعد از آنکه به عملیات نظامی نزدیک بودیم و مقدمات لازم برای آن را فراهم کردیم، در حال حاضر به تلاشهای سیاسی فرصت می‌دهیم، ولی برخی از گروهها [ی مسلح] به طرف ترکیه‌ای پیامهایی دادند و خواستار گفت‌وگوی سیاسی و ایجاد منطقه حائلی به مسافت 15-20 کیلومتر بودند و این در توافق اخیر (سوچی) حاصل شد».
وی با بیان اینکه این مناطق «آخرین برگه‌های حامیان گروههای مسلح ضامن آنان است» تأکید کرد که این گروهها در مناطق مختلفی از خاک سوریه می‌جنگیدند و سایر اراضی نیز تحت حاکمیت سوریه قرار خواهد گرفت؛ «زیرا ما نخواهیم پذیرفت که یک قسمت از خاک سوریه جدا شود».
در حال تکمیل...

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
  3 0
  تا زمانی که ارتش سوریه ومحور مقاومت جنگیدن را سرلوحه مبارزه با تروریست ها قرار دادند پیشروی های خوبی داشتند اما از زمانی که به مذاکره رو آوردند هم تروریست ها تجدید سازمان یافتند هم آمریکا جای پایی در سوریه باز کرده است
 • GB ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
  0 21
  بشار اسد راهی جزء خود کشی نخواهد داشت البته اگر عرضه داشته باشد که خود کشی کند
  • IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   20 0
   فعلا که دشمنان روسیه رو به مرگ هستند
  • IR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   36 0
   بشار اسد همه تروریستها و بدخواهانش رو خواهد کشت
  • IR ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   33 0
   اون که می میره صهیونیستها و عردوغان و تروریست‌های مزدور تکفیری هستن
 • قربانی IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
  0 0
  اسد مردی شجاع .دلیر .مردی حتی مایل نشد خانواده اش به جای امنی بفرستد دردفاع از کشور شتمام مخاطرات را به جان خرید حال که ده درصد از دانش بیشتر باقی نیست چرا باید خودکشی کند