سردار حاجی زاده نمایه

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: اگر مسائل را با عمل انقلابی و نگاه جهادی و نه محافظه کاری پیش ببریم، مشکلات حل خواهد شد.

به گزارش مشرق، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: حادثه ١٦ آذر ٣٢ نشان می دهد که دانشجویان ما بصیر و دشمن شناس و استکبار ستیز هستند. دانشجویان دشمن خود را خوب شناختند و به تکلیف خود به خوبی عمل کردند.

بیشتر بخوانیم:

کشته شدن فرستاده اسرائیل در حمله موشکی سپاه به گروهک تروریستی دموکرات

حاجی‌زاده افزود: دانشگاه اصولا منشاء تحول است و اگر مسائل را با عمل انقلابی و نگاه جهادی و نه محافظه کاری پیش ببریم، مشکلات حل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب همواره با دو شیوه مدیرتی و نگاه مواجه بودیم. یکی نگاه انقلابی که بر اساس برداشت اسلامی است و دیگری نگاه به غرب که مسائل را برای حل کردن با نگاه به غرب پیش می برند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: نگاه به غرب را یک رنگ و لعاب و پوسته سیاسی به آن دادند و توجیه می‌کنند که آزادی فکر است، آنهم در شرایطی که سرکرده غرب آمریکا است و همیشه دشمن ایران بوده، فهرست دشمنی های آمریکا علیه ملت ایران طویل و بلند است.

سردار حاجی‌زاده گفت: نگاه جهادی و انقلابی از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز مسائل زیادی از جمله مقابله با گروهک های تجزیه طلب و دفاع مقدس را حل کرده است. یک مورد نداریم که نگاه غرب گرا مشکلی از ما حل کرده باشد.

وی اضافه کرد: یکی از معضلات اساسی ما مشکل تحریم اقتصادی و نظامی بوده است، اما امروز ما موشک و پهپاد و انواع تجهیزات را داریم و علت این خودکفایی، دنبال کردن نگاه انقلابی و در راس بودن افراد انقلابی در این حوزه است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: غربگرایان برای نشان دادن پوسته سیاسی نگاه غربگرا، از تریبون رسمی کشور استفاده و به انقلابیون حمله می‌کنند.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: حمایت آمریکا از رژیم پهلوی، حمایت از گروهک های تجزیه طلب، محاصره اقتصادی، مصادره اموال ایران، پذیرش سران جنایتکار پهلوی، حمله نظامی به طبس، کودتای نظامی، حمایت از صدام، تشکیل ناوگان پنجم آمریکا در خلیج فارس، همکاری اطلاعاتی در جنگ با عراق، ترغیب کشورهای منطقه برای کمک مالی به صدام، اعمال نفوذ در سازمان ملل، حمله مستقیم به کشتی های تجاری و سکوهای نفتی و حمله به هواپیمای مسافری ایرباس، تحریم، جلوگیری از دسترسی ایران به تسلیحات و تکنولوژی های پیشرفته و... از جمله اقدامات و دشمنی های آمریکا علیه ملت ایران است.

وی خاطرنشان کرد: امروز آمریکا و غرب مسیر گذشته را ادامه داده و هر روز پرونده ای را دنبال می کنند، اما پرونده اصلی آنها برجام، حضور منطقه ای ایران و قدرت موشکی است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام و طرح هایی که پس از آن توسط اروپایی ها دنبال می شود، همگی نقش هایی است که بازی می کنند. اروپا و آمریکا هر دو تیغه های یک قیچی برای فشار به ملت ایران هستند.

سردار حاجی‌زاده تاکید کرد: استراتژی اروپا و آمریکا یکی است و بین آنها تقسیم کار صورت گرفته است.

وی افزود:  فشار به ایران به دلیل این است که قاعده ایران گسترش یافته و استوارتر از همیشه است و غربی ها می خواهند به این قاعده و استواری فشار وارد کنند تا کوچک و کوچک‌تر شود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: برخی فکر می‌کنند اگر ما موشک، هسته ای و یا حضور در منظقه نداشته باشیم، مشکل آمریکا با ما حل می شود، درحالی که اینها همگی بهانه است و می‌خواهند این را از دست ما خارج کنند تا پس از آن بتوانند به راحتی به ما تهاجم کنند.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به اوضاع سال‌های اخیر سوریه و حضور ایران در این کشور برای مقابله تروریسم، اظهار داشت: سوریه تنها کشوری است که در طول دوران دفاع مقدس از ما حمایت کرد و حتی اولین گروه از متخصصین موشکی ما در سوریه آموزش دیدند.

وی گفت: اگر ما با داعش در شهرهای سوریه و عراق نمی جنگیدیم، این ویروس حتما ایران را فرا می گرفت و باید در همدان و کرمانشاه و تبریز می‌جنگیدیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: به دلیل حضور منطقه ای و قدرت دفاعی و سرمایه اجتماعی مان قدرتمندیم و این برای ما قاعده و وزن ایجاد کرده که حتما باید آن را حفظ کنیم.

سردار حاجی‌زاده افزود: همه این موارد با نگاه انقلابی ایجاد شده است. دشمنان بلد هستند که چگونه جنگ روانی ایجاد کنند و از افراد فریب خورده و عوامل داخلی استفاده می‌کنند.

وی افزود: باید همچون گذشته با ایستادگی، عمل انقلابی و مبارزه بی امان، اهداف انقلاب اسلامی را پیش ببریم. کشوری که آرمان، رهبر و ملت بزرگ دارد، محکوم به پیروزی است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: امروز وظیفه اصلی ما خصوصا در قشر دانشجو و دانشگاهی تلاش برای رفع معضلات در اقتصاد، فرهنگ و مدیریت کشور که ریشه در نگاه غرب گرایانه دارد، است.

سردار حاجی‌زاده گفت: این نگاه را با حرکت محافظه کارانه نمی‌توان پیش برد، بلکه همانگونه که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند باید مطالبه‌گر باشیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه این نشست به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

وی در پاسخ به این سوال که «صنعت فضایی و حال و هوای کنونی این حوزه در چه وضعی است؟»، گفت: حرکت در حوزه فضایی خوب شروع شد اما چندسالی است که متوقف شده. البته کارهایی انجام شده اما شتاب گذشته را ندارد.

حاجی زاده افزود: در ماه های گذشته اقداماتی شده و امیدواریم با صحبت هایی که در جلسات با مسئولین انجام شده، در ماه های آینده شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه فضایی پیشرفت هایی که حاصل شد منشاء آن بخش نظامی است، گفت: وضعیت رضایت بخش و مطلوب نیست. در این مسئله ٥٠ درصد مسئولیت به عهده نظامیان است که آماده است و ٥٠ درصد دیگر بر عهده دستگاه هایی است که می‌خواهند از این صنعت استفاده کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: از این فرصت استفاده و اعلام می کنم اگر در صنعت غیرنظامی که با گلوگاه یا مشکلی مواجه هستند، اعلام کنند تا راه حلی برای آن پیدا کنیم و ما آمادگی زیادی داریم.

حاجی‌زاده در پاسخ به سوال دیگری درخصوص الگوی ارتباط بین صنعت و دانشگاه در صنایع دفاعی و نظامی اظهار داشت: اگر نگاه به داخل باشد، به سراغ دانشگاه ها می آیند، اما وقتی که یک مدیر کوچه پس کوچه های یک کشور غربی را بهتر می شناسد، طبیعی است که به سراغ دانشگاه نمی آیند. توصیه ما به مدیران و مسئولین استفاده از ظرفیت دانشگاه ها است.

وی همچنین درخصوص حمایت نیروهای نظامی ما از گروه های آزادی بخش منطقه تصریح کرد: ما محور مقاومت را حتما حمایت خواهیم کرد، اما با این محدودیت هایی که در یمن وجود دارد، کاری نمی‌توان برای آنها کرد. اگر به آنها کمک می کردیم جنگ یمن اینقدر طولانی نمی شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: به مظلومین جهان در حد توان خود حتما کمک خواهیم کرد.

دانشجوی دیگری از سردار حاجی‌زاده پرسید: «چرا دشمنان از صنعت هسته ای ما مطلع می شوند و در تیم مذاکرات هسته ای جاسوس پیدا می کنند؟» و وی جواب داد: «مذاکره توام با خوشبینی محکوم به شکست است. مسائل پیش آمده ناشی از خوشبینی به طرف مذاکره است. در حوزه نظامی چون تحت مسئولیت و مدیریت مقام معظم رهبری است، کار خوب پیش رفته و از اینگونه مسائل هم پیش نیامده است.»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه درخصوص برد موشک‌های بالستیک ایران نیز خاطرنشان کرد: ما توانمندی ساخت موشک با بردهای بلندتر را داریم. عدد ٢٠٠٠ کیلومتر وحی منزل نیست اما آنچه تا به امروز در خصوص آن تصمیم گیری شده بر اساس نیاز ماست. بسیاری از پایگاه های دشمن در فاصله ٣٠٠-٤٠٠ کیلومتری و مرحله بعدی در فاصله ٧٠٠-٨٠٠ کیلومتری است. محدودیتی از نظر فنی و یا قراردادی در خصوص برد موشک ها نداریم.

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: برای انجام کار برای ما فرش قرمز پهن نکردند و دعوت نامه نفرستادند؛ حرکت ما حرکت انقلابی است و منتظر بودجه نماندیم.

وی افزود: رهبری به شما جوانان گفته اند آتش به اختیار هستید، نباید منتظر بمانیم تا فلان دستگاه شما را استخدام کند و سپس کار کنید؛ خودتان باید راه را پیدا کنید.

حاجی‌زاده در پاسخ به سالی درباره حضور نیروی هوافضای سپاه در زمینه های دیگر مثل هواپیما و... گفت: تقیسم کاری با برادران ارتش داریم، که جنگنده بر عهده نیروی هوایی ارتش است البته ما نیز برخی کارها را می کنیم، اما حوزه اصلی فعالیت ما پرنده های بدون سرنشین و موشک است.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص عملکرد سپاه در حوزه های اقتصادی و سازندگی تصریح کرد: در این حوزه، وسیع ترین عملکرد را در قرارگاه سازندگی شاهدیم که در امور عمرانی کشور فعال است. به عنوان مثال در پالایشگاه سازی، ستاره خلیج فارس را داریم که توسط قرارگاه سازندگی ساخته شد و اگر سپاه این کار را نمی کرد چه کسی می خواست آن را انجام دهد؟ توتال؟ آیا ماند در ایران؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: دولت های مختلفی بر سر کار آمدند که برخی از آنها سپاه را هم قبول نداشتند اما سراغ آن آمدند. باید مبداء اتهام زنی ها به سپاه را که در خارج از کشور است بشناسیم.

سردار حاجی‌زاده در پاسخ به سوالی درخصوص علت عدم موفقیت در حوزه خودروسازی، علی‌رغم پیشرفت های علمی و فناورانه در حوزه نظامی گفت: در خیلی از مجموعه ها مدیر، مدیر خوبی است اما آن تیم همگرا که هم قسم باشند، وجود ندارد. مدیران خودروسازی باید باور کنند که می شود این صنعت را بومی کرد، ما به عنوان سپاه نمی توانیم دخالت کنیم اما می‌توانیم به آنها کمک کنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته وزارت نیرو اعلام کرد که در بارورسازی ابرها مشکل دارد، ما بلافاصله اعلام آمادگی کردیم و سال گذشته کار انجام شد و امسال هم در حال انجام است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه درخصوص دو پروژه «قاهر313» (ساخت جنگنده) و «باور 373» (ساخت سامانه موشکی پدافند هوایی) گفت: قاهر را وزارت دفاع انجام داده که به سفارش ما هم نبوده؛ کار خوبی است که البته فراز و نشیب هایی دارد. سامانه باور٣٧٣ هم به سفارش برادران ارتش در وزارت دفاع در حال انجام است. ما نیز کاری که به لحاظ عملیاتی مشابه است و با تاکتیک های عملیاتی سپاه تطبیق دارد دنبال کردیم.

وی افزود: سامانه های پدافندی «طبس» و «سوم خرداد» را تا برد ١٠٠ کیلومتر داریم اما برای افزایش برد در ورژن جدید سامانه سوم خرداد برای توانمندی های بیشتر خود نیروی هوافضا در حال کار است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اینکه «چرا سپاه به تهدیدات امنیتی سیستان و بلوچستان پاسخ نمی دهد؟» اظهار داشت: ناامنی هایی که در سیستان و بلوچستان اتفاق می افتد از جنس کارهای تروریستی است و برای کار تروریستی نمی توان نسخه موشکی صادر کرد چراکه اردوگاه و مقر ثابتی ندارند.

حاجی‌زاده گفت: بر اساس گزارشی که حدودا یک ماه قبل به من دادند، از حدود ٨٠ عملیات دشمن فقط یکی دو مورد موفق بوده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
  76 22
  برخی فکر می‌کنند اگر ما موشک، هسته ای و یا حضور در منظقه نداشته باشیم، مشکل آمریکا با ما حل می شود، درحالی که اینها همگی بهانه است
  • IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
   2 28
   دادشی، به سردار بفرمائید اگه شعار، علیه آمریکا نمی دادید، اصلا هیلاری کلینتون، داعشی رو به وجود نمی آورد که بیاد با ما بجنگه.
  • IR ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
   8 0
   سردار درود به شرف و بزرگواری شما و هم رزمانتان لطفا به اراجیف بنده گان حلقه بگوش احزاب خاص توجه ننمایید اینها هیچ اختیاری از خود ندارند پس عقلشان هم قد نمی دهد خیلی عزیز و مایه افتخارید سردار . یا حسین (ع)
 • مهندس IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
  49 8
  اری برادر پرونده اصلی آنها برجام، حضور منطقه ای ایران و قدرت موشکی است اما بعدش گردنتان را میشکنند
  • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   10 7
   مهندس دشمن40 ساله دنبال غلط زیادیه وتاحالا فقط کودخورده بعدش هم همینه!
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
  49 16
  سلام ودرود برمدافعان حرم وحافظان امنیت ایران اسلامی ودر راس آنان فرمانده معظم کل قوا
 • کارمند ساده IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
  67 9
  همه این را می دانند که جت کوثر و ناو جماران و صنعت موشکی و هزاران اختراع دیگر در پرونده نیروی های محترم و خدم مسلح و از جمله بسیج و ارتش و سپاه است ولی یک سوال چرا اقتصاد کشور را به دست این فن سالاران مذهبی نمی دهند تا دلار را به زیر 1000 تومان برسانند ؟ مگر اینکه کار کار انگلیس هاباشد....
  • IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   16 18
   تمام کشور دست سپاه و بسیج است. شوخی می کنی ؟!
  • حمید ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   15 8
   خطاب به 18:09، اگر تمام کشور دست سپاه بسیج بود، صنعت خودروسازی هم در حد صنایع نظامی پیشرفت می کرد، شما یا داری شوخی می کنی یا خودت را به اون راه زده ای که مدیران و مسئولان لیبرال مسلک ( کسانی که همه امیدشان به بیگانگان است و فقط به آنها اعتماد دارند) را که نه تنها هیچ نسبتی به سپاه و بسیج ندارند، بلکه از هر فرصتی برای هجمه به آنها استفاده می کنند را نمی بینی!!!!!!!!!!!
  • IR ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   14 7
   بله همه كشور! البته هر جا نيروي مفت و كاري بخوان، هر جا همه پس كشيدن، هر جا بايد با يك چندم دستمزد كار بشه، هر جا بقيه خسته شدن، هر جا بقيه كم كاري كردن، هر جا بحرانه، هر جا بايد از خودت و زن و بچه ات بزني و هزاران جاي ديگه كه كار هر كس نيست با اين تفسير درسته همه كشور دست بسيج و سپاه است
  • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
   2 11
   شوروی با ان تکنولوژی بالای نظامی و فضایی توان ساخت یخچال و خودرو شخصی رو نداشت.
  • IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
   6 1
   خطاب به دوست 18:53، برادر من، یه جستجوی ساده تو اینترنت کنی، با سهامدار فعلی بهمن خودرو بیشتر آشنا می شی. بعد از دوستان بپرس، چرا تو صنعت خودروسازی، افتخار ملی ندارند؟
 • IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
  6 5
  افرین
 • IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
  8 3
  و هر جایی که بخور بخور و بچاپ بچاپ است اصلاح طلبان و کارگزاران و تدبیرها و امیدها را ببینید و با تبلیغات خود نیروهای انقلابی و را به عنوان تندرو معرفی می کنند و در بین اینها از همه اقشار هم هست هم دانشگاهی هست هم حوزی و هم کارمند و هم مفت خورهای دیگر در رانتخواری حرفه ای ترینند در تهمت زدن و توهین کردن رتبه اول را دارند همیشه مدعی و طلبکارند
 • US ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
  1 0
  European countries ALL ARE COLONIES DUMMIES
 • FR ۰۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
  3 1
  ۲۰۰۰ ساله در میانرودان جنگه
 • طاها IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
  0 0
  درود وسلام برسردارحاجی زاده فرمانده آینده کل سپاه پاسداران انقلاب
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  0 0
  قاهر 313 فقط یک هواپیما نیست ما احتیاج به اعتماد بنفس ملی داریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس