محسنی اژه ای

سخنگوی قوه قضاییه گفت: دادستان کل کشورنامه ای به ظریف نوشت که پاسخ داده شد اما دادستان اعلام کرد که در این خصوص اسنادی ارائه نشده است.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در صدو‌سی‌وچهارمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه گفت: برای این دادگاه‌های ویژه یک آیین نامه مفصل تنظیم و ابلاغ شد و اکنون تمام دادگاه های ویژه ما در کشور طبق این آیین نامه عمل می کنند.

بیشتر بخوانید:

صدور 36 کیفرخواست در پرونده شرکت‌های صنعتی

حکم اعدام حمید باقری درمنی تأیید شد

اعلام اسامی تعدادی از محکومان اقتصادی +جزئیات

وی افزود: یکی از توصیه های رهبری این بود که هم اتقان و هم عدالت باشد، اکنون به همه قضات اعلام کردیم که نهایت رعایت عدل و انصاف انجام شود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص واکنش وزیر امور خارجه به نامه دادستان کل کشور اظهار داشت: در این خصوص دو نامه نوشته شد، یکی از طرف بنده که مخاطب آن وزارت امور خارجه نبود بلکه خطاب به دادستان تهران بود و گفتم در خصوص مطالبی که منصوب است از ظریف توضیح بخواهید.

وی ادامه داد: یک نامه هم دادستان کل کشور به ظریف نوشت که پاسخ داده شد اما دادستان کل کشور اعلام کرد که در این خصوص اسنادی ارائه نشده است.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه تصریح کرد: ما نگفتیم چرا ایشان گفته است که پولشویی هست یا نیست، در همه جای دنیا پولشویی وجود دارد و در کشور ما هم این موضوع وجود دارد، حتی فردی را داریم که 50 میلیارد تومان پول گرفته و بعد می گوید من این پول را قرض گرفته ام، سپس عنوان می کند که این پول به حساب همسرش رفته است.

اژه ای ادامه داد: بحث اینکه پولشویی هست یا نیست مسماً هست؛ اما در کشور ما کمتر است اما در صحبت‌های آقای ظریف اینگونه القا شده بود کسانی که مخالف برخی لوایح هستند خودشان پولشویی داشتند، البته بعد از آن این موضوع را اصلاح کردند.

وی گفت: افراد دیگری هم سخنانی می‌گویند که تشویش اذهان عمومی است حتما این سخنان مناسب نیست و اثر آن اثری سوء در جامعه است و از این افراد حتماً سوال می‌شود.

سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: در همین هفته گذشته 3 نفر را احضار کرده و گفتیم که در خصوص ادعای خودشان توضیح دهند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس