فیلم/ تیم ملی ایران و پدیده ای به نام صادق زیبا کلام!

زیباکلام می‌گوید اصلاح‌طلبان و روحانی، خود را درباره اعتراضات اقتصادی مردم گول می‌زنند.

به گزارش مشرق، صادق زیباکلام در مصاحبه با روزنامه شرق گفت: نه آقای روحانی، نه دولت دوازدهم و نه جریان اصلاح‌طلب، این سه نتوانسته‌اند در قبال حوادث یا ناآرامی‌های دی۹۶ یک موضع مشخصی را اتخاذ کنند. من معتقد هستم اصلاح‌طلبان درباره دی ۹۶ سکوت کردند. برای اینکه چه بگویند؟ اگر آن را تایید بکنند، شعارهایی که علیه اصلاح‌طلبان دادند، با آنها چه خاکی بر سرمان کنیم. آن شعارهایی که علیه آقای خاتمی دادند. علیه آقای روحانی دادند، با آنها چه کنیم؛ بنابراین مشخص است که اصلاح‌طلبان نمی‌دانند چه کار بکنند. نمی‌دانند تایید کنند یا تکذیب یا حتی محکوم کنند.

بیشتر بدانید:

زیباکلام: اصولگرایان برنده انتخابات ۱۴۰۰ هستند

وی می‌افزاید: دولت هم سکوت کرده و نگاهش به آقای روحانی است؛ اما فقط آن تکه‌ای از این اغتشاشات که جرقه اولیه‌اش برمی‌گردد به مشهد. آقای روحانی آن تکه را گرفته و محکم نگه داشته؛ در حالی که نمی‌خواهد قبول کند که درست است که برخی بانی شدند و جرقه را زدند؛ اما عزیز من وقتی رسید به پل‌دختر وقتی رسید به الیگودرز، وقتی رسید به رشت و کرمانشاه و... دیگر آقای ایکس و وای و اینها نبودند. جوانانی که به خیابان ریخته بودند، این افراد مشکل داشتند. بنابراین چرا آقای روحانی نمی‌خواهد جلوتر بیاید. برای اینکه اگر آقای روحانی جلوتر بیاید، آن‌وقت باید گفتمانش را عوض کند. این حرف‌هایی که ایشان یک سال است دارد می‌گوید همه‌چیز خوب است. همه‌چیز تابناک است را باید کنار بگذارد.

وی در پاسخ این سؤال که اصلاح‌طلبان چرا بازسازی نمی‌کنند؟، می‌گوید: به خاطر این است که اگر شما نگاه کنید، می‌بینید که رهبران اصلاح‌طلبان کم‌وبیش همان‌هایی هستند که ۷۶ هم بودند.

زیباکلام خاطر نشان کرد: مشکل دیگری که اصلاح‌طلبان با آن درگیر هستند، آن لگد محکمی بوده که در نتیجه ائتلاف با روحانی در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ خوردند. برای اینکه اصلاح‌طلبان چه بخواهند، چه نخواهند، مردم آنها را مقصر می‌دانند که آنها را پای صندوق رای کشاندند. برای اینکه گفتید بیاید به روحانی رای بدهید. مقدار زیادی که سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان سقوط کرد. شریک‌شدن‌شان با روحانی بود و دلیل دیگر اینکه بلد نیستند با مردم خوب صحبت کنند و ‌اشتباهی را که در قبال روحانی کردند، اعتراف کنند یا بگویند ما چاره‌ای جز حمایت از آقای روحانی نداشتیم.

وی تصریح کرد: اصولگرایان در انتخابات سال آینده ۹۸ مجلس را خیلی راحت به دست خواهند آورد؛ یعنی فکر نمی‌کنند که از حالا تا بهمن یا اسفند ۹۸ اتفاق خاصی بیفتد. همین روند خواهد بود.ای بسا یک مقداری هم بدتر می‌شود بنابراین به نظر من، مجلس یازدهم را خواهند برد و یکی، دو سال بعد هم در انتخابات ۱۴۰۰ قطعا اصولگرایان پیروز خواهند شد؛ یعنی آن ۱۶، ۱۷ میلیون رأی آقای رئیسی سرجایش هست، به علاوه یک چند میلیونی هم ریزش از سوی این ۲۴ میلیون که می‌رود به سبد آقای رئیسی یا هرکس دیگری که از اصولگرایان بیاید نامزد شود. ما شانسی نداریم؛ چه در انتخابات ۹۸ برای مجلس و چه در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰. مگر این وسط یک معجزه اتفاق بیفتد.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
  0 0
  وقتی تئوریسن اسلاخات زیبا کلام باشد .... خروجی اش معلوم است.
 • جلالی IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
  2 0
  اولین بارکه استادحرف درستی زد
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  0 0
  امان از لقمه حرام که این به اصطلاح استاد مزخرف خورده
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  0 0
  مشکل همیشه همین بود فقط قدرت دست اون طرفی نباشد کافی است دیگه استفاده ای ندارد ‌این قدرت .
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  0 0
  خوب بلدن هسته ای سیمان کنن
 • احمد IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  0 1
  خوبه کمتر فیلم بیاید مردم دیگه همه فهمیدن کهدر نتیجه فرقی میان اصولگرا واصلاح طلب وجود نداره
 • IR ۰۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  0 0
  خاک لجن
 • IR ۰۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  1 0
  حرف آقاي زيبا کلام درسته. ديگر آبروي آنچناني برای جريان اصلاحات نمونده. اميدوارم يه انقلابي واقعي بتونه هزار چهارصد پيروز بشه و به ظرفيتهای داخل تکيه کنه و اميد به حل مشکلات بوسيله غربگرايي نداشته باشه. بقول رهبر انقلاب که چند هفته قبل فرمودن که اٌميد داشتن به غرب فقط معطّلي است.
 • AE ۰۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  1 0
  منتظر یک معجزه هستن از سوی امریکا کدخدا کدخدا ما داریم میاییم
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  0 3
  بی حجابی را آزاد کنید خودش یک کاری است از چادر جز تورم و تحریم و جنگ چیزی بر نمی آید
  • سید IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
   5 0
   احتمالاً منظورت این است که بدحجابان و بی حجابان خرجی برای سر و لباس ندارند!! واقعاً که نابغه ای! شاید هم بخارات شهوتت در سرت نفوذ کرده است!
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  1 0
  مگر اینکه مردم از وادادگی دولت درس عبرت نگیرند
 • سید IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  3 0
  هر کس در بلاهت زیباکلام شک دارد، در کم عقل بودن خودش یقین داشته باشد!
 • سید رضا IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  2 0
  پاشین برین اونور آب ، سرزمین موعودتون ! خاک اونجا رو بریزین تو سر بی مغزتون !!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس