فلسطین

یک عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بر ادامه راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت و شکستن محاصره تا تحقق کامل اهداف آن تاکید کرد.

به گزارش مشرق، خلیل الحیه از اعضای جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) ، با تاکید بر  ادامه راهپیمایی‌های بازگشت تا تحقق اهداف آن گفت تفاهماتی که میانجیگران با اشغالگران اسرائیلی برای کاهش و شکستن محاصره نوار غزه انجام دادند.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد تحریم های تحمیلی از سوی تشکیلات خود گردان فلسطین علیه نوار غزه لغو شود، اظهار داشت: آشتی یک مسئله لازم و ضروری ملی است و ما در نشست با دوستان در مصر موضع تعهد آور خود نسبت به موضع ملی و ضرورت رسیدن به وحدت ملی مطابق با تفاهمات و آنچه درباره آن توافق شده به ویژه توافق ۲۰۱۱ تشریح کردیم.

بیشتر بخوانید:

چرا روس‌ها «هنیه» را به مسکو دعوت کردند؟

افشای درخواست ابومازن از تل‌آویو درباره غزه

الحیه خاطر نشان کرد نمی‌توان با وجود ادامه تحریم‌های تحمیلی علیه نوار غزه به سمت وحدت ملی و آشتی پیش رفت،‌ مصر در جریان موضع تمام گروه‌ها قرار گرفته است که همه آنها خواهان تشکیل فوری دولت وحدت ملی و تشکیل مجلس وحدت ملی و همچنین برگزاری انتخابات هستند تا ملت فلسطین آنچه را می‌خواهد، خود تصمیم بگیرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم،  عضو جنبش حماس با دیگر در این خصوص تاکید کرد:  پیش از هر چیزی لغو تحریم ها که خواسته ملت فلسطین است، در اولویت قرار دارد.‎

وی افزود : اگر برادران جنبش فتح بر اساس توافقنامه امضاء شده ، آماده آشتی باشند، ما نیز آماده هستیم . الحیه درباره کندی پیشرفت در روند کاهش محاصره غزه از سوی رژیم اشغالگر صهیونیستی اظهار داشت: این رژیم  باید به تفاهماتی که با نظارت مصر، قطر و سازمان ملل صورت گرفت ، متعهد باشد. عضو دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: راهپیمایی های ما ادامه دارد و ما با بر شیوه‌ها و ابزار آن تسلط داریم و این کار تا پایان یافتن دائمی و نهایی محاصره غزه  ادامه خواهد داشت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس