کد خبر 915750
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
شورای عالی اصلاح طلبان

عضو حقوقی شورای عالی اصلاح‌طلبان گفت: بر مبنای قانون جدید احزاب، ائتلاف فقط باید از سوی احزاب و شخصیت‌های حقوقی صورت بگیرد؛ بنابراین حضور اعضای حقیقی در شورای عالی، وجاهت قانونی ندارد.

به گزارش مشرق، علی شفایی قائم‌مقام حزب اراده ملت ایران(حاما) و نماینده این حزب در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به ترکیب این شورا اظهار داشت: در آخرین جلسه شورای عالی اصلاح‌طلبان، ترکیبی برای اصلاح آیین‌نامه این شورا تعیین شد. نظر بر این بود که ترکیب مزبور در آیین‌نامه شورای عالی در نظر گرفته شود و همچنین کنترل و اِعمال نظر بیشتری از سوی اعضای حقوقی(اعضایی که توسط احزاب انتخاب می‌شوند) نسبت به اعضای هیئت رئیسه وجود داشته باشد. 

بیشتر بخوانید:

توضیح مرعشی درباره کناره‌گیری از شورای عالی اصلاح‌طلبان

جزییات نخستین جلسه اصلاح‌ ساختار شورای عالی اصلاح‌طلبان

وی با بیان اینکه هنوز ترکیب اصلی شورای عالی اصلاح‌طلبان مشخص نشده است افزود: یکی از موضوعاتی که روی آن بحث شده، انتخاب «اعضای حقیقی» شورای عالی از سوی احزاب است. بیشتر احزاب معتقد بودند که این امر نشدنی است چون ممکن است در اینکه کدام حزب باید چه تعداد عضو حقیقی انتخاب کند، اختلاف ایجاد شود.

شفایی گفت: بر مبنای قانون جدید احزاب، ائتلاف فقط باید از سوی احزاب و شخصیت‌های حقوقی صورت بگیرد؛ بنابراین حضور اعضای حقیقی در شورای عالی، محل شک و تردید است و بر مبنای نظر اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، وجاهت قانونی چندانی هم ندارد.

قائم‌مقام حزب اراده ملت ایران اظهار داشت: بنابراین برای انتخاب اعضای حقیقی شورای عالی اصلاح‌طلبان، باید محفلی از سوی احزاب شکل بگیرد که هنوز سازوکار شکل‌گیری این محفل مشخص نشده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس