پترو پروشنکو

رئیس‌جمهور اوکراین فرمان اجرای حکومت نظامی دو ماهه در این کشور را امضا کرد.

به گزارش مشرق، «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین فرمان اجرای حکومت نظامی از امروز به مدت دو ماه را به امضا رساند. این فرمان همچنان در انتظار تصویب پارلمان این کشور است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، طبق سندی که در وبسایت ریاست‌جمهوری اوکراین قرار گرفته این فرمان از امروز ۲۶ نوامبر (۵ آذرماه) تا ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹ (۵ بهمن ماه) اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

کرملین: توقیف کشتی‌های اوکراین مطابق با قوانین بین‌المللی صورت گرفت

این سند تأکید می‌کند: «تصمیم شورای دفاعی و امنیت ملی اوکراین در رابطه با اقدامات فوری برای تضمین حاکمیت و استقلال اوکراین اجرای حکومت نظامی در اوکراین است».

بر اساس این فرمان، رئیس ستاد کل ارتش اوکراین موظف شده تا تدابیری اتخاذ نماید تا پدافند هوایی این کشور تمام تأسیسات و نقاط مهم و حساس اوکراین را تحت پوشش قرار دهد.

علاوه بر این، نیروی امنیتی اوکراین نیز موظف شده تا اقداماتی فوری برای تقویت فعالیت های ضداطلاعاتی، ضدتروریستی و حفاظتی ضدتخریب و امنیت اطلاعاتی اتخاذ کند.

مطابق با سند امضا شده از جانب رئیس جمهور اوکراین، سرویس مرزی این کشور نیز موظف شده است تا امنیت مرز با کریمه را ارتقاء بخشد.

بنا بر گزارش خبرگزاری تاس، یکی از بندهای این سند محرمانه باقی مانده است و این سند از زمان امضای آن اجرایی شده است.

بنا بر اعلام نیروهای امنیت فدرال روسیه، یکشنبه صبح ۴ آذرماه (۲۵ نوامبر) سه کشتی نیروی دریایی اوکراین به صورت غیرقانونی از مرزهای دریایی روسیه عبور کرده و تلاش کردند تا اقداماتی غیرقانونی را در آبهای منطقه‌ای روسیه به انجام برسانند.

بر اساس این گزارش، نیروهای دریایی اوکراین در ادامه درخواست‌های قانونی نیروهای روس برای توقف اقدامات خود را نادیده گرفتند و به اقدامات خطرناک خود ادامه دادند که در نتیجه نیروهای امنیتی روسیه مجبور شدند با توسل به زور آنها را متوقف کرده و پس از هدایت این سه کشتی به بندر کرچ، آنها را توقیف کنند.

در حال حاضر تحقیقاتی جنایی در خصوص این اتفاق آغاز شده است و سرویس امنیت فدرال روسیه گفته است شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد کی‌یف طرح‌هایی برای اجرای یک اقدام تحریک‌آمیز در دریای سیاه داشته که به زودی علنی خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس