سیدمحمدبطحایی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از طرح سؤال تعدادی از نمایندگان مجلس از وزیر آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت‌رئیسه کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از طرح سؤال خود از سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، خبر داد و گفت: سوء‌مدیریت، رویکردهای ناصحیح و سیاسی، نگرش‌های جناحی به آموزش ‌و پرورش، انتصابات سیاسی در این وزارتخانه و وضعیت معیشتی فرهنگیان از مهم‌ترین محورهای این سؤال است.

بیشتر بخوانید:

استیضاح وزیر آموزش وپرورش در مجلس کلید خورد

وی با بیان اینکه نگرش‌های جناحی و سیاسی به مسائل آموزش ‌و پرورش در سال‌های اخیر سبب شده برخی مسائل بسیار مهم آموزش و پرورش فاقد نگرش جامع باشد، افزود: به دلیل نگرش‌های جناحی، مسائلی از جمله  تربیت معلم، معیشت فرهنگیان، هدایت تحصیلی و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان  و نیز عدالت آموزشی، وضعیت مناسبی ندارد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش با تأکید بر اینکه نباید این وزارتخانه دچار سیاسی‌کاری شود، اظهار داشت: برخی از مدیران استانی با سیاسی‌کاری به کار گرفته شدند، حتی برخی مدیران مدارس و مناطق نیز با توجه به مسائل سیاسی انتخاب می‌شوند که این اقدامات آموزش و پرورش را سیاست‌زده کرده است.

حجت‌الاسلام سلیمی در پایان با بیان اینکه سؤال تعدادی از نمایندگان فردا، (6 آذر) در کمسیون آموزش مجلس بررسی می‌شود، خاطر نشان کرد: قرار است، محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش برای ارائه توضیحاتی در کمسیون آموزش حضور یابد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس