امیر حاتمی نمایه

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر این‌که ایران با نشاط و سربلند با اعتماد به نفس کامل در برابر مسئولان نفرت‌پراکن، دروغگو و جنایتکار آمریکا ایستاده است،گفت: به دنبال جلوگیری از جنگ هستیم.

به گزارش مشرق، امیر سرتیپ امیر حاتمی در آیین آغاز به کار نمایشگاه بین المللی هوایی ایران، اظهار کرد: نمایشگاه هوایی برای ایران تجلی اراده، خواستن و نماد تحقق نظریه مقاومت در برابر زورگویی است.

بیشتر بخوانید:

بازدید وزیر دفاع از مراکز نظامی کیش

ناوشکن سهند به "سامانه دفاع نقطه‌ای کمند" تجهیز شد

وی با بیان این که بر این اساس می‌خواهیم موفقت هموطنان را به نظاره بنشینیم و احساس غرور کنیم، افزود: پیشرفت های علمی و فناوری برای همه ملت‌ها مایه افتخار است، برای ملت‌هایی که تحت فشار قدرت‌های زورگو و به رغم مخالفت آنها پله‌های موفقت را طی می‌کنند احساس غرور مضاعفی را به همراه دارد.

وی با بیان این‌که نمایشگاه هوایی سمبل تحقق رویای بشری برای پرواز و تسخیر آسمان است، تصریح کرد: محکوم می‌کنیم کسانیکه تلاش می‌کنند دیگران را  این علم هوانوردی محروم کنند؛ در حالیکه آنها به پیشرفت‌هایی که بر پایه خون‌های ریخته شده مختلف جهان و متکی به ثروت‌های ملت‌های جنگ‌زده اقصا نقاط دنیا توانسته‌اند دستاوردهای بزرگی را پیدا کنند، اما با سوء استفاده از این علم، قلدرمابانه، ظالمانه و گستاخانه به دنبال تئوری برتری هوایی بر فضای سایر کشورها هستند.

وی تاکید کرد:  امروز جمهوری اسلامی ایران با نشاط، استوار و سربلند با اعتماد به نفس کامل  در برابر مسئولان نفرت‌پراکن، دروغگو، عهدشکن و جنایتکار آمریکا ایستاده است. 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: نمایشگاه هوایی نشان می‌دهد آمریکایی‌ها با تحریم ظالمانه علیه ملت ایران حیثت خودشان را مخدوش می‌کنند. جلوگیری از پیشرفت و توقف استقلال خواهی ملت ایران سرابی بیش برای آمریکایی‌ها نخواهد بود.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: این اقدامات که در ذات خود ماهیت استکباری دارد با اقدامات غیرمسئولانه دولت ترامپ در صحنه بین المللی و اشتباهات مکرر آنها در نادیده گرفتن صلح و امنیت بین الملل به منزوی شدن بیشتر آمریکا منجر شده و خواهد شد.

وی  با بیان  این‌که ملت ایران 40 سال پیش آمریکا را به عنوان نماد استکبار از سرزمین خود بیرون کرد و با افتخار طی ماه‌های آینده جشم چهلمین سال استقلال را برگزار خواهد کرد، اظهار کرد: این حرکت الگویی برای سایر ملت‌هایی شده که می‌خواهند سرزمین خود را از لوث وجود زورگویان و چپاولگران پاکسازی کنند. 

وی با اشاره به این‌که پیام ما از جزیره کیش به خلیج همیشگی فارس به دوستان، همسایگان و همه کسانیکه صلح را دوست دارند، صلح و دوستی است، افزود: اصل کلیدی و مهم صلح و رفاه برای همه و جهان عاری از خشونت  در سایه مشارکت و همکاری از اصول خدشه ناپذیر جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر دفاع در ادامه با بیان این‌که  معتقدیم همسایگان ما برای همیشه همسایه ما هستند، گفت: لذا حافظه تاریخی بلند مدت و عقلانیت آنها در نگاه راهبردهای ما مانند لوح‌های ماندگاری است که هیچگاه مایل نبوده‌ایم روی آن نقطه ای تاریک نقش ببندد.

امیر سرتیپ حاتمی تاکید کرد: آنچه که ما به دنبال آن هستیم جلوگیری از خشونت و جنگ و بازدارندگی است. این که کسی به خود اجازه فکر کردن برای تعدی به ایران را ندهد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس