زیردریایی

شبکه ده رژیم صهیونیستی به نقل از یک فرمانده نظامی، به هدف قرار دادن کشتی پناهجویان لبنانی در سال 1982 که منجر به کشته شدن 25 نفر شد، اعتراف کرد.

به گزارش مشرق، شبکه ده رژیم صهیونیستی، در گزارشی اعتراف کرد که زیردریایی ارتش صهیونیستی در تابستان ۱۹۸۲ کشتی حامل پناهجویان لبنانی را در ساحل این کشور هدف قرار داده است.

در این جنایت، که با شلیک دو موشک از زیردریایی صهیونیستی، صورت پذیرفت؛ از ۵۶ مسافر کشتی، ۲۵ تن کشته شدند.

شبکه ده رژیم اسرائیل در گزارش خود آورده است که زیردریایی رژیم صهیونیستی با دو موشک، کشتی پناهجویان را در ساحل «طرابلس» هدف قرار داده و آن را غرق کرده است. جزئیات این عملیات با نام «درایووس» تا کنون محرمانه باقی مانده بود و سران صهیونیستی از توضیح در خصوص آن خودداری می‌کردند.

این حمله موشکی زمانی صورت گرفته بود که رژیم صهیونیستی و لبنان اعلام آتش بس کرده و قرار شده بود نیروهای فلسطینی تحت نظارت بین‌المللی به تونس منتقل شوند.

طبق گزارش شبکه ده رژیم صهیونیستی، زیردریایی ۵۴۰، یک ساعت پس از حرکت کشتی لبنانی از ساحل طرابلس با دو اژدر آن را هدف قرار داد که منجر به انفجار و غرق شدن کشتی شد.

فرمانده این زیردریایی در گفت‌وگو با این شبکه مدعی شده است که فکر می‌کرده کشتی مذکور، در حال جابه‌جایی نیروهای فلسطینی است.

بیشتر بخوانید:

جوشکاری زیردریایی توسط اردوغان

ارتش صهیونیستی نیز مدعی شده است که هدف از عملیات «درایووس» مقابله با ناوهای ارتش سوریه بوده است. 

پس از این جنایت، رژیم تل آویو اعلام کرد که دست به  تحقیقات خواهد زد؛ تحقیقاتی که سه سال به طول انجامید اما ارتش صهیونیستی از مجازات عاملان آن خودداری کرد و فرمانده زیردریایی نیز این جنایت را «یک اشتباه محاسباتی» عنوان کرد که «نه جنایی جنگی محسوب می‌شود و نه نیاز به تحقیقات بین‌المللی جنایی دارد».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس