کد خبر 912237
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
واعظی نمایه

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: بیماری اقتصاد کشور علاج نمی‌یابد، مگر آنکه همه امور اقتصادی در دست بخش خصوصی واقعی باشد.

به گزارش مشرق، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور، عصر امروز یکشنبه در جریان سفر به ارومیه و در جلسه‌ای با فعالین و تشکل‌های اقتصادی استان آذربایجان غربی، ضرورت تعامل و همکاری سازنده مسئولین دولتی با فعالان بخش خصوصی را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت و بخش خصوصی به تنهایی نمی‌توانند در فعالیت‌های اقتصادی موفقیت کاملی به دست بیاورند ولی با حمایت و پشتیبانی از یکدیگر می‌توان دستاوردهای قابل توجهی را به دست آورده و به راحتی از مشکلات اقتصادی عبور کرد.

بیشتر بخوانید:

تشکیل کمیته دولت برای مقابله با تحریم‌ها

مهار سوداگری مسکن با تصویب CGT

گزارش عجیب و مضحک دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد، اظهار داشت: در این عرصه، صادرکنندگان متعهد کشورمان، نقش بسزایی ایفا می‌کنند و دولت نیز مکانیسم‌ها و مشوق‌های خاصی برای صادرکنندگان در نظر گرفته است و هدف اصلی دولت این است که ارز ناشی از صادرات به کشور بازگشته و در مسیر توسعه، آبادانی و رفاه کشورمان قرار بگیرد.

واعظی خاطر نشان کرد: استان آذربایجان غربی از مزیت‌های اقتصادی فراوانی در حوزه‌های مختلف برخوردار است که با فعال کردن این حوزه‌ها می‌تواند با سرعت به تمام شاخص‌های اقتصادی دست یابد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور حمایت از بخش خصوصی را حائز اهمیت دانست و گفت: معتقدیم بیماری اقتصاد کشور علاج نمی‌یابد، مگر آنکه همه امور اقتصادی در دست بخش خصوصی واقعی باشد.

واعظی افزود: دستگاه‌های مختلف اجرایی با هماهنگی و حمایت از فعالین بخش خصوصی و کارآفرینان می‌تواند، بسیاری از مشکلات را برطرف سازند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور استان آذربایجان غربی را دارای پتانسیل گردشگری فراوانی توصیف کرد و گفت: باید با روش‌های مختلف ظرفیت‌های ناشناخته گردشگری استان به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود و بدون تردید رونق گردشگری می‌تواند رفاه و آبادانی استان را به دنبال خود داشته باشد.

در این جلسه، فعالان و نمایندگان تشکل‌های مختلف اقتصادی مطالبات و پیشنهادهای خود را در حوزه فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی، باغداری و گردشگری با رئیس دفتر رئیس جمهور در میان گذاشتند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس