زیردریایی

نیروی دریایی آرژانتین امروز (شنبه) گزارش داد که بقایای زیردریایی سان خوان که سال گذشته در اقیانوس اطلس مفقود شده بود، کشف شد.

به گزارش مشرق، این زیردریایی سال گذشته با 44 سرنشین در اقیانوس اطلس مفقود شد و پیشتر جستجوها برای کشف آن ناکام مانده بود.در همین حال نیروی دریایی آرژانتین در بیانیه ای اعلام کرد که این زیردریایی در 800 متری آب های نزدیک به شبه جزیره والدس در ارژانتین شناسایی شد.کشف این زیردریایی در حالی اعلام شده که دو روز پیش خانواده های مفقودشدگان این زیردریایی مراسمی را در یابود اولین سالگرد این حادثه برگزار کردند.

دومین زیردریایی کلاس لادا به آب انداخته شد

مائوریسیو مکری رئیس جمهوری آرژانتین در پیامی به این مراسم اعلام کرده بود که خانواده های قربانیان این حادثه نباید احساس تنهایی کنند.سال گذشته این زیردریایی در حال بازگشت به شهر ساحلی ماردل پلاتا بود که تماسش با مرکز فرماندهی قطع شد. پس از چند روز جستجو با کمک نیروهایی از 18 کشور، امیدها برای یافتن بازماندگان از بین رفت. زیردریایی «آرا سن خوان» 24 آبان سال گذشته با 44 خدمه از صفحه رادار محو شد. گرچه گفته می‌شد ذخیره اکسیژن این زیردریایی تنها برای 7 تا 10روز بوده اما پیشتر عملیات جست وجو برای یافتن آن همچنان ادامه داشت.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس