کد خبر 909665
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
کرباسچی

کرباسچی با بیان اینکه انتخاب ۵ نامزد شهرداری تهران سیاسی است، گفت: همه سیاسی هستند تعارف نداریم، نحوه انتخاب و نوع برخورد سیاسی است.

به گزارش مشرق، غلامحسین کرباسچی در خصوص گزینه‌های شهرداری تهران، گفت: قصد ندارم در مورد گزینه‌ها صحبت کنم اما توصیه ما به شورا این است که تلاش کنند افراد کارآمد و آشنا به مسائل شهری انتخاب شوند و این حرف‌ها بیش از10 بار زده شده است.

وی درباره انتخاب ۵ گزینه شهرداری تهران، گفت: همه سیاسی هستند تعارف نداریم. افرادی که انتخاب می‌شوند، نوع انتخاب و نوع برخوردها سیاسی است. 

بیشتر بخوانید:

انتقاد کرباسچی از روحانی درباره مسکن مهر

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در خصوص نامزدی آخوندی برای شهرداری تهران، گفت: در این باره نظری نمی‌دهم و تأکید می‌کنم که راجع به گزینه‌ها صحبت نمی‌کنم. 

کرباسچی ادامه داد: در مجموع فکر می‌کردیم  اگر روزی  محسن هاشمی وارد شهرداری شود به دلیل سابقه آشنایی با مسائل شهری و مدیریت شهری گزینه بهتری بود. حال اعضا تصمیم گرفتند از داخل شورا کسی خارج نشود، اینکه چقدر این موضوع درست است نمی‌دانم. اما من  این موضوع را قبول ندارم؛ اینکه نگذاریم یک نفر از شورا خارج شود تا فرد دیگری با یک گرایش سیاسی مختلف وارد شورا شود، درست نیست اما در نهایت تصمیم شوراست و باید به نظر شورا احترام گذاشت اما به نظر بنده محسن هاشمی گزینه بهتری بود.

وی در پاسخ به این پرسش که بهتر نیست فردی انتخاب شود که از داخل بدنه شهرداری باشد و به مسائل شهری و مدیریت شهرداری آشنا باشد، گفت: همه اینها در شهر زندگی می‌کنند در بیابان که زندگی نمی‌کنند.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به این پرسش که بالاخره بایدشهردار تهران با مدیریت شهری آشنا باشد، گفت: هر کسی یک ویژگی دارد برخی به مدیریت شهری آشنا هستند و برخی به مدیریت‌های کلان و اقتصادی، باید دید تصمیم شورا چگونه است. اگر بگوییم از بدنه شهرداری باشد متمرکز بر یک یا دو گزینه می‌شود که من قصد ندارم در مورد گزینه‌ها صحبتی کنم.

کرباسچی در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید شهرداری که انتخاب شود تا سه سال آینده با شورا می‌ماند، گفت: پیش‌بینی کار سختی است؛ نمی‌توان حرف درستی زد انشاءالله هر کسی که انتخاب می‌شود بماند.

این در حالی است که کرباسچی در گفت‌وگویی که با روزنامه جام جم داشته و در شماره امروز این روزنامه به چاپ رسیده است، گفت: چندی پیش رئیس جمهور در بحث مسکن عنوان کردند باید زمین‌های مجانی یا ارزان در اختیار سازندگان قرا ردهیم تا آنها برای خانه اولی‌ها مسکن ارزان بسازند. خب این همان موضوع مسکن مهر است پس چرا آن موقع در مورد مسکن مهر برخورد حذفی داشتید؟ البته من نمی‌گویم طرح مسکن مهر درست بوده  و شاید سیاستی را که وسط بیابان مجموعه‌هایی ساخته شود قبول نداشته باشم. من به بازسازی بافت‌های فرسوده و استفاده از زمین‌های شهری موجود بیشتر معتقدم تا این گونه اقدامات.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: آخوندی پنج سال در مذمت طرح مسکن مهر صحبت کرد حالا ‌آقای رئیس جمهور در مجلس بحث ساخت منزل برای خانه اولی‌ها را با مسکن ارزان مطرح می‌کند من اساساً فکر می‌کنم جمع‌بندی مدونی در بخش‌های اقتصادی برای دولت وجود ندارد هر از چندی هم تغییراتی در نظرات این بخش‌ها ایجاد می‌شود. 

به گفته کرباسچی، شورای شهر تهران فرصتی نزدیک به یک سال و نیم را از دست داده و از آغاز با وجود اینکه شعار آن شفافیت بوده اما بر این اساس عمل نکرده است. شورای شهر تهران مشخص نکرده است که چرا با انتخاب محسن هاشمی به عنوان شهردار مخالف و با گزینش آقایان نجفی و افشانی موافق است.

وی در ادامه گفت: اینها باید به صورت شفاف با مردم در میان گذاشته می‌شد بیشتر به نظر می‌رسد که اعضای این شورا بر اساس رودربایستی و فضای غیرشفاف عمل کردند موفقیت شهردار تهران از دوره‌های گذشته تاکنون منوط به پذیرش حاکمیت است چون دولت، قوه قضاییه، نیروهای مسلح و غیره نیز در روند و فرایندهای شهر تهران مؤثر هستند اما در این دو دوره خیلی این موضوع مورد توجه قرار نگرفت و به رغم انذارهایی که مطرح می‌شد آقایان تصمیماتی گرفتند که از قبل روشن بود نمی‌تواند پایدار باشد.

کرباسچی گفت:اعضای شورا باید در فرصت باقیمانده به این موارد توجه کنند تا زمینه برای کارایی در شهر تهران فراهم شود. موفقیت شورای شهر به این برمی‌گردد که شهر به خوبی اداره شود و اگر این گونه نباشد این شورا در کارش موفق نیست.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس