کد خبر 909346
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
آخوندی

قرار گرفتن نام آخوندی در بین پنج کاندیدای شورای شهر تهران برای پُست شهرداری باعث شده تا وی با استناد به یک گزارش، تصمیمات چندماه آخر حضورش در وزارت راه را به روایتی دیگر بازگو کند.

به گزارش مشرق، 7 مهرماه امسال وزیر مستعفی راه و شهرسازی در نامه ای به معاون امور مسکن و ساختمان با استناد به تخلف های متعدد رئیس سازمان نظام مهندسی کشور، پروانه اشتغال فرج الله رجبی را تعلیق کرد.

این اقدام آخوندی 28 روز پس از نگارش نامه استعفایش (10 شهریور) و 21 روز بعد از رسانه ای کردن این نامه انجام شد.

حال به فاصله حدود سه هفته از موافقت رئیس جمهوری با استعفای آخوندی و در آستانه برگزاری مراسم تودیع و معارفه وزیر جدید راه و شهرسازی، وی روایت دیگری را از تصمیمات چند ماه آخر حضورش در وزارت راه وشهرسازی را بازگو کرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر چمران درباره احتمال انتخاب آخوندی به‌عنوان شهردار

وزیر سابق راه و شهرسازی با اشاره به این که بازرسی‌ها حکایت از رخنه فساد گسترده و شکل‌گیری شبکه‌های ناسالم در بسیاری از سازمان‌های نظام مهندسی استان‌هاست، گفت: طرح شکایت از سوی متخلفان از بابت ابلاغیه‌های اصلاحی در دیوان عدالت اداری و ریاست جمهوری نیز علیرغم تمام یارگیری‌ها و هزینه‌هایی که بابت وکالت از محل منابع متعلق به مهندسان شریف پرداخت کردند به جایی نرسید و دیوان عدالت اداری و بازرسی ریاست جمهوری به صحت اقدام‌های صورت گرفته رای داد.

وی با با بیان "هرچند اینجانب اینک مسئولیتی در وزارت راه‌وشهرسازی ندارم لیکن، به عنوان یک مهندس هم‌چنان پی‌گیر جریان مبارزه با فساد در این بزرگترین سازمان حرفه‌ای مهندسی هستم"، افزود: مطئنم که با همکاری مهندسان حرفه‌ای پیشکسوت و یاری مهندسان جوان در نهایت جریان مبارزه با فساد در سازمان‌ها پیروز خواهد شد.

وی یادآور شد: گزارش سرپرست دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری به تاریخ 1397/7/18 به صراحت حاکی از آن است که اقدام وزیر -سابق-راه‌وشهرسازی در تعلیق پروانه اشتغال به کار مهندس فرج‎الله رجبی رییس وقت سازمان نظام مهندسی قانونی بوده‌است.

آخوندی ادامه داد: اگر نامبرده بنا به برخی گزارش‌ها این سمت را تا کنون رها نکرده، هر تصمیمی که بگیرد افزون بر این‌که برای شخص وی موجب ضمان است، فاقد اعتبار قانونی نیز است. متاسفانه علیرغم اینکه این‌گونه گزارش‌ها متعلق به تمام جامعه، به‌ویژه جامعه‌ حرفه‌ای مهندسی است، بی‌دلیل طبقه‌بندی محرمانه می‌خورد و جامعه و مهندسان از آگاهی کامل از آن محروم می‌مانند.

وی بیان کرد:به‌گمانم باید طبقه‌بندی این گزارش لغو شود و متن آن انتشار یابد. از قضا انتشار متن گزارش به حسن جریان امور و ایجاد اعتماد عمومی کمک می‌کند و هیچ دلیلی ندارد که متن اینگونه گزارش ها محرمانه باشد.

اشاره به گزارش دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری آنهم در ایامی که آخوندی یکی از پنج گزینه شورای شهر تهران برای تصدی پُست شهرداری است، استفاده ابزاری وزیر سابق راه و شهرسازی را از این داستان به ذهن متبادر می کند.

قطعا وی با ارتباطاتی که داشته و دارد همان روز اعلام نظر دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری به این گزارش دست یافته است. حال با این تفاسیر چرا همان زمان آنرا در قالب یادداشت تلگرامی (مانند آنچه اکنون انجام داده) منتشر نکرده است.

فارغ از کارنامه پُر از تهی وزیر سابق در بخش حمل و نقل و مسکن، به طور قطع حضور احتمالی وی در شهرداری تهران هیچ اثر مثبتی به همراه نخواهد داشت.

تنها خروجی حضور آخوندی در شهرداری، بیان اظهارات جنجالی و ارائه تئوری های ناکارآمد با شرایط کنونی جامعه خواهد بود.

چندی پیش اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری در خصوص وزیر مستعفی راه و شهرسازی گفته بود: آخوندی یک تئوری پرداز بود و به درد وزارت نمی خورد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  6 0
  فساد در نظام مهندسی نیست من به عنوان یک مهندس از آقای آخوندی شکایت خواهم کرد اگر البته سنگ اندازی نکند
 • بهرام. اهواز IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  4 0
  هرچه جریان انقلابی و مدیران جهادی نسبت ب شهردارشدن آخوندی موضع بگیرند و بحق افشاگری کنند که واقعا همینه،شورای شهر میلیاردی سیاسی و جناحی تهران که اصلا برای کار و کارآمدی نیومدند و انتخاب نشدند،در انتخاب گزینه آخوندی فئودال و لیبرال غیر کارآمد غیرجهادی مصمم تر می شوند. دقیق همانند انتخاب نجفی و یا موضع بحق نسبت به پیش بینی های پسابرجام که هرچه روشنگری می شد جریان غربگرا گویا هدفشان اظهار ناکارآمدی نظام و سقوط ارزش پول ملی و روادید و تحریم ها و مصیبت های پسابرجام و نجفی و... بود.
 • دامغانی IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  6 1
  شهردارشدن اخوندی باعث میشه مردم بیشتر به ماهیت افکار این جماعت پی ببرن ودر انتخابات اتی تاثیر گذاری خودش را باحذف این جناح نشان میدهدو مردم را از شر دنیا پرستان نجات خواهد داد.پس با شهردارشدن ایشان موافقیم
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  4 0
  کسی اگر خودش ریگی به کفش نداشته باشد.لیست اموال و دارایی هایش را اعلام می کند. لیست افراد مخالف نظرش را به استان ها نمی دهد تا این افراد اخراج شوند
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  2 0
  تاییدیه های دیوان بر بخشنامه های اصلاحی ایشان کجا است چرا منتشرش نمی کند؟
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  5 0
  خداوندا ايا ملت را از دست اين قماش و قبيله رهايي هست؟!!!
 • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  4 0
  ددر عجبیم که چرا مدعی العموم با ایشان که بپاسطه افزایش قیمت مسکن موحب بی خانمانی ومتلاشی شدن خانواده ها گردید برخوردی نمی کند.. 
 • IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
  1 0
  جالب است موجبات تعطیلی۵ساله بخش عمرانی کشور شده.طلبکار هم هست
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
  1 0
  کلا گیج میزنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس