کد خبر 908536
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
عابدزاده

امیرعابدزاده با وجود شکست تیمش برابر پورتو نمایش خوبی داشت و با گرفتن یک پنالتی و چند عملیات نجات مانع از شکستی سنگین و خانگی برای ماریتیمو شد.

به گزارش مشرق، بازی ماریتیمو برابر پورتو در هفته نهم رقابت های لیگ پرتغال، یک اتفاق ویژه برای دروازه بان ایرانی و 25 ساله ماریتیمو بود. امیر عابدزاده در این مسابقه در برابر بازیکنی بازی می کرد که زمانی از تلویزیون تمام بازی هایش را دیده و شاید یکی از الگوهای اصلی زندگی اش در فوتبال بوده است. ایکر کاسیاس که نه برای امیر برای تمامی کسانی که فوتبال را دوست دارند یک چهره ویژه و محبوب است بعد از جدایی از مادرید به پورتو آمد و امسال که عابدزاده در ترکیب اصلی ماریتیمو بازی می کند، دروازه بان ملی پوش و ایرانی این شانس را پیدا کرد که با او در یک میدان مستقیم بازی کند. هرچند در پایان بازی این کاسیاس و تیمش بودند که در زمین ماریتیمو به پیروزی رسیدند اما نمایش امیر عابدزاده در این مسابقه و بازی مقابل کاسیاس می تواند یک امتیاز ویژه در کارنامه دروازه بان تیم ملی ایران باشد.

-بازی با پورتو بازی خیلی مهمی بود و توانستی در این بازی عملکرد خیلی خوبی داشته باشی. نمرات بالا گرفتی و دروازه بان هفته لیگ پرتغال انتخاب شدی...؟

برای این بازی خداراشاکر هستیم. پورتو تیم خیلی بزرگی است. این تیم الان صدرنشین است و شانس اول قهرمانی است و سال قبل هم قهرمان شد. خوشحالم مقابل این تیم بازی کردم هرچند نتیجه اش برای ما راضی کننده نبود و در این بازی شکست خوردیم. متاسفانه چند هفته ای است خوب نتیجه نمی گیریم و امیدوارم بتوانیم این دوران را پشت سرگذاشته و به روند پیروزی هایمان برگردیم.


-پنالتی موسی مارگا مهاجم پورتو را گرفتی. چه حسی از این عملکرد خودت داشتی؟

موقعی که پنالتی را گرفتم بازی صفر، صفر بود و باعث شد تیم روحیه خوبی بگیرد و بتوانیم روی دروازه پورتو فشار بیاوریم. اما مربی پورتو تغییر تاکتیک داد و توانست به ما ضربه بزند و بازی را واگذار کردیم. حس فوق العاده ای داشتم که هرگز فراموش نخواهم کرد و در آن لحظه از فرصتی که خدا به من داده بود در دلم خداراشکر کردم که توانستم خودم را نشان بدهم.

-شرایطت در حالی که تیم نتایج خوبی نمی گیرد خوب به نظر می رسد. خودت نظرت درباره سطح آمادگی امروزت چیست؟

شرایط من خوب است، من همیشه سعی می کنم در باشگاه زودتر از همه سر تمرین بروم و دیرتر از بقیه از تمرین خارج شوم. سعی می کنم همیشه در حال پیشرفت باشم، رشد کنم و یاد بگیرم. دلم می خواهد در همه بازی ها بازیکن مثمرثمری بوده و نماینده خوبی برای ایران در لیگ پرتغال باشم. 4 هفته است بازی های خوبی نداشتیم البته قرعه طوری بود که ما در این 4 هفته بازی های خیلی سختی برگزار کردیم. اسپورتینگ، پورتو و براگا سه تیم مطرح پرتغال هستند که در این چهار هفته با آن ها بازی کردیم و نتوانستیم نتایج خوبی بگیریم. فکر می کنم شرایط قرعه ای که داشتیم هم باعث شد نتوانیم خوب امتیاز بگیریم. اما هفته بعد دربی حساس مادیرا را  داریم و باید با تیم ناسیونال بازی کنیم. این بازی فرصت خوبی است که دوباره بتوانیم دل هواداران را به دست بیاوریم و می تواند شروع دوباره ای برای امتیاز جمع کردن باشد.


-در این بازی دروازه بان تیم مقابل ایکرکاسیاس بود. درباره کاسیاس توضیح زیادی نمی توان داد چرا که دیگر همه او را می شناسند. اسطوره رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا که همه افتخارات مهم فوتبالی را در کارنامه اش دارد. دیدار با کاسیاس چگونه بود؟

حس فوق العاده خوبی بود. اتفاقا بعد از بازی با کاسیاس صحبت کوچکی داشتم و او به من به خاطر گرفتن پنالتی تبریک گفت. من هم به او گفتم که باعث افتخارم است که مقابل او بازی کردم. یادم هست همیشه در رئال مادرید بازی هایش را می دیدم و از کسانی بود که همیشه فیلم بازی هایش را می گرفتم و می دیدم. همیشه از دیدن بازی هایش حس خیلی خوبی داشتم و در بازی با پورتو وقتی او را دیدم برای لحظه ای به همه این ها فکر کردم. کسی که از بچگی دوستش داشتم و بازی هایش را می دیدم الان باید با او رقابت کنم. کاسیاس الان با ارزش ترین گلر لیگ پرتغال است اما در 5 هفته اول من باارزش ترین دروازه بان بودم. اما کاسیاس در چهار هفته اخیر دو پله از من بالاتر آمد و الان او اول است. همه این ها برای من خیلی جالب و الهام بخش است و من را مجاب می کند که به آرزوهایم فکر کنم و مطمئن باشم که می توان به آن ها دست پیدا کنم.


-بازی در لیگ پرتغال چقدر به رشد فوتبال تو کمک کرده است به خصوص بازی مقابل تیم ها و بازیکنان بزرگ چه تاثیری در کارت خواهد داشت؟

من با بازی در لیگ پرتغال خیلی دارم رشد می کنم. خودم پیشرفتم را حس می کنم. هم از لحاظ فردی وهم تیمی خیلی چیزها یاد می گیریم. خیلی دوست دارم چیزهایی که از یک سو در پرتغال یاد می گیرم را به تیم ملی و از سوی دیگر آنچه در تیم ملی زیر نظر سرمربی خوبمان یاد می گیرم را به بازی های باشگاهم بیاورم. این تلفیق خیلی برایم خوب بوده و معتقدم باعث شده که همه ش در مسیر پیشرفت باشم. من همیشه سعی کرده ام نماینده خوبی از ایران در لیگ پرتغال باشم و البته دلم می خواهد نماینده خوبی برای ماریتیمو در تیم ملی ایران باشم. تا الان خداراشکر روند رشدم خوب بوده است. من الان دنبال ثبات در کارم هستم و فکر می کنم کلید اصلی پیشرفتم در آینده ثبات است. دوست دارم همین روند را ادامه داده و بتوانم پله پله بالا بروم و به چیزهایی که می خواهم برسم.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس