کد خبر 908227
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
رسول خادم

کشتی ایران طی ۵۵ ماه گذشته در تمامی رده های سنی در رقابت های قهرمانی جهان به مقام قهرمانی رسید، ۳۲ مدال طلا، ۳۲ مدال نقره و ۴۸ مدال برنز در مسابقات جهانی بدست آورده است.

به گزارش مشرق، کشتی ایران طی ۵۵ ماه گذشته با ریاست رسول خادم در فدراسیون کشتی، در تمامی رده های سنی در رقابت های قهرمانی جهان به مقام قهرمانی رسید، ۳۲ مدال طلا، ۳۲ مدال نقره و ۴۸ مدال برنز در مسابقات جهانی بدست آمد و تیم های ایران هشت بار قهرمان جهان و به ترتیب ۶ و ۵ بار به مقام دوم و سوم جهان رسیدند.

همچنین بهترین نتیجه کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی در دو دوره ۲۰۱۴ و  ۲۰۱۸ توسط کشتی بدست آمد و تیم کشتی آزاد نایب قهرمان المپیک ریو شد.

عملکرد ۵۵ ماهه رسول خادم در سمت ریاست فدراسیون کشتی در مجموع با ۸ قهرمانی، ۷ قهرمانی و ۵ سومی جهان در رده‌های سنی مختلف همراه بوده و در رقابت‌های قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی نیز قهرمانی‌های متعددی بدست آمد که در این گزارش اشاره‌ای به آن‌ها نشده و تنها نتایج رقابت های جهانی آمده است که در ادامه می‌خوانید:

سال ۹۳: دومی و سومی نوجوانان آزاد و فرنگی در جهان/قهرمانی آزاد جوانان در جهان/قهرمانی تاریخی فرنگی‌کاران و نایب قهرمانی آزادکاران بزرگسال در جهان/بهترین نتیجه کاروان در بازی‌های آسیایی

در سال ۱۳۹۳ تیم های کشتی آزاد(۲ مدال نقره و ۵ مدال برنز) و کشتی فرنگی (۱ طلا، ۱ نقره و ۳ برنز) نوجوانان به ترتیب به مقام دوم و سوم جهان رسیدند.

در رده سنی جوانان نیز تیم کشتی آزاد(۳طلا، ۱ نقره و ۲ برنز) و کشتی فرنگی(۱ مدال نقره) به ترتیب اول و هشتم شدند.

در رده سنی بزرگسالان نیز تیم کشتی آزاد(۳ نقره و ۲ برنز) و کشتی فرنگی(۱ طلا، ۱ نقره و ۲ برنز) تیم های ایران به ترتیب به مقام نایب قهرمانی و قهرمانی رسیدند. قهرمانی فرنگی کاران در رقابت های جهانی ازبکستان ۲۰۱۴ نخستین قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان در رقابت های جهانی بود.

در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون نیز تیم کشتی آزاد(۴ طلا و ۱ نقره) و کشتی فرنگی(۲ طلا و ۵ برنز) بهترین نتیجه کاروان ورزشی ایران را بدست آوردند.

سال ۹۴: نایب قهرمانی نوجوانان آزاد و فرنگی در جهان/تکرار قهرمانی آزادکاران جوان در جهان/نایب قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در جهان

در سال ۱۳۹۴ تیم های کشتی آزاد(با ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز) و تیم فرنگی(۳ مدال طلا) هر دو به مقام نایب قهرمانی رقابت های نوجوانان جهان رسیدند.

در رده سنی جوانان نیز تیم کشتی آزاد(۲مدال طلا و ۴ نقره) و تیم کشتی فرنگی(۱ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز) به ترتیب به مقام قهرمانی و ششم دنیا رسیدند.آزادکاران جوان ایران در سال ۲۰۱۵ میلادی(۱۳۹۴) برای اولین بار در تاریخ و برای دومین سال پیاپی قهرمان جهان شدند.

در رده سنی بزرگسالان نیز تیم کشتی آزاد(با ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز) و تیم کشتی فرنگی(۱ مدال نقره و ۲ مدال برنز) به ترتیب به مقام دوم و چهارم رسیدند.

سال ۹۵: قهرمانی فرنگی‌کاران نوجوان در جهان پس از ۲۰ سال/سومی جوانان فرنگی در جهان/نایب قهرمانی آزادکاران ایران در المپیک

در سال ۱۳۹۵ تیم کشتی آزاد(۱ طلا و ۲ نقره) و تیم کشتی فرنگی(۲طلا، ۲ نقره و ۱ برنز) نوجوانان به ترتیب هشتم و قهرمان شدند.قهرمانی فرنگی کاران نوجوان در رقابت های جهانی ۲۰۱۶ میلادی پس از سال ها از قهرمانی تیم ایران در سال ۱۹۹۶ تهران به دست آمد.

در رده سنی جوانان تیم کشتی آزاد( ۲طلا، ۱ نقره و ۱ برنز) و تیم کشتی فرنگی(۲ برنز) به ترتیب به مقام چهارم و سوم دنیا رسیدند.

در همین سال رقابت های المپیک ۲۰۱۶ برزیل برگزار شد که در کشتی آزاد تیم ایران با کسب۱ مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز بهترین نتیجه را پس از المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا کسب کرد و نایب قهرمان این مسابقات شد و فرنگی کاران نیز با کسب ۲ مدال برنز به کار خود پایان دادند.

سال ۹۶: نایب قهرمانی فرنگی‌کاران نوجوان در جهان/قهرمانی تاریخی فرنگی جوانان و سومی آزادکاران جوان در جهان/سومی تیم ملی کشتی فرنگی در جهان

در سال ۱۳۹۶ تیم کشتی آزاد(۱طلا، ۱ نقره و ۳ برنز) و تیم کشتی فرنگی(۲ طلا، ۱ نقره و ۲ برنز) به ترتیب به مقام چهارم و دوم دنیا رسیدند.

در رده سنی جوانان تیم کشتی آزاد(۱ نقره و ۳ برنز) و کشتی فرنگی(۳ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز) به ترتیب در مسابقات جهانی سوم و قهرمان شدند.فرنگی کاران جوان ایران برای اولین بار در تاریخ به مقام قهرمانی جهان رسیدند.

در رده سنی بزرگسالان نیز تیم آزاد( ۱ طلا) و تیم فرنگی(۳ برنز) نهم و سوم دنیا شدند.

سال ۹۷: نخستین قهرمانی همزمان آزاد و فرنگی‌کاران نوجوان در جهان/ قهرمانی فرنگی کاران و سومی آزادکاران جوان در جهان/ بهترین نتیجه کاروان در بازی‌های آسیایی

در سال ۱۳۹۷ تیم کشتی آزاد(۳طلا، ۱ نقره و ۳ برنز) و کشتی فرنگی(۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز) نوجوانان به مقام قهرمانی رسیدند که نخستین قهرمانی همزمان هر دو تیم خارج از کشور محسوب می شد.

در رده سنی جوانان در کشتی آزاد(۱طلا، ۱ نقره و ۱ برنز) و کشتی فرنگی(۴ طلا و ۲ برنز) به ترتیب سوم و اول شدند.فرنگی کاران جوان برای اولین بار در تاریخ برای دومین سال پیاپی قهرمان جهان شدند.

در رده سنی بزرگسالان نیز تیم آزاد(۳ مدال برنز) و تیم فرنگی(۱ برنز) به مقام های ششم و یازدهم رسیدند. در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، کشتی آزاد(۳ مدال طلا و ۱ برنز) و کشتی فرنگی( ۲ مدال طلا و ۲ برنز) بهترین نتیجه کاروان ورزشی ایران را کسب کردند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
    0 2
    نابودی تدریجی کشتی ایران حاصل کارش بود حالا هرکس بیاد نمی تونه نتیجه بگیره و ثابت میشه که آقازاده باید باشه!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس