آخوندی نمایه

کنایه حزب کارگزاران به احتمال شهردار شدن «آخوندی»؛ تیغ بازنشستگی شاید برای او هم تیز باشد

سرویس سیاست مشرق -  «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

آیا ایران «آمریکا و اروپای بیچاره» را تحریم می‌کند؟

دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه مردم ایران آغاز کرده است. تحریم‌هایی که بخشی از آنها اجرایی شده‌اند و بخشی هم از روز یکشنبه، 13 آبان اِعمال می‌شوند.

البته اثر این تحریم‌ها که همواره در طول 4 سال گذشته در اعلی‌درجه اِعمال شده‌اند؛ به گواه تمام کارشناسان کشور هرگز بیش از میانگین 30 درصد نبوده است.

ضمن اینکه ایران اسلامی نیز امروز در جایگاه هجدهمین اقتصاد جهان قرار دارد و یک هژمون تأثیرگذار جهانی است.

از همین روست که ایران دیگر یک عنصر مسلوب الاختیار در مقابل گزینه تحریم نیست و شرایط جدیدی برای آمریکا پیشامد کرده است.

در همین رابطه، مقام معظم رهبری، 4 سال قبل و در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، طی سخنان مبسوطی فرمودند:

 «ملّت ایران هم میتواند تحریم کند؛ این را بگوییم که اگر بنای بر تحریم باشد، در آینده این ملّت ایران است که آنها را تحریم خواهد کرد. بیشترین سهم گاز دنیا در اختیار ما است، مال ملّت ایران است؛ گازی که یک انرژی بسیار مهم و اثرگذاری است و دنیا به آن احتیاج دارد و همین اروپای بیچاره احتیاج به این گاز دارد، این گاز در اختیار ماست؛ ایران بیشترین سهم گاز موجود در دنیا را فعلاً - تا حدّ اکتشافات فعلی در ایران - دارد؛ مجموع نفت و گاز را هم که حساب کنیم، باز بیشترین اندازه‌ی نفت و گاز بر روی هم را جمهوری‌اسلامی‌ایران دارد؛ ما تحریم میکنیم آنها را در وقتی که مناسب باشد؛ و جمهوری‌اسلامی میتواند این کار را بکند.»[1] 

*حقیقت این است که زندگی ملموس مردم در ایران همانطور که تعلیق هیچ تحریمی را پس از برجام روحانی و اصلاح‌طلبان احساس نکرد؛ بازگشت این تحریم‌ها را پس از 13 آبان نیز احساس نخواهد کرد.

طرفه آنکه آمریکا اساساً طی 40 سال گذشته در هیچ مقطعی در حال ارائه تخفیف تحریمی به ایران نبوده است و اگر هم تحریمی را لغو کرده یا برخی معافیت‌های تحریمی را اِعمال کرده؛ صرفاً به دلیل ده‌ها اجباری بوده که با آن مواجه شده است.

اجبارهایی مثل افزایش قیمت نفت، افزایش نرخ سوخت در آمریکا، عدم توانایی تمکین متحدان آمریکا از برخی تحریم‌ها، پر شدن لیوان تحریم علیه ایران و غیره...

جدای از این و همانطور که با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره شد؛ عصر «بزن و در رو» دیگر تمام شده و ایران امروز ایران 40 سال قبل نیست که هم درگیر جنگ باشد، هم یک اقتصاد بر زمین مانده از رژیم سابق را به ارث برده باشد و هم درگیر بنیادگذاری ساختارهای یک حکومت جدید باشد.

ایران امروز، کشوری است که عمده شاخص‌های اقتصادی کلان آن مثبت هستند، می‌رود تا به جایگاه پانزدهمین اقتصاد جهان برسد، به لحاظ معیشت مردم خود دچار هیچ مضیقه‌ای نیست و توانسته شاخص‌های رفاه و امید به زندگی خود را توسعه دهد.

و البته تمام این محسنّات؛ غیر از توانمندی‌های ایران برای تحریم دشمنان خویش است.

به سخن دیگر اینکه جمهوری اسلامی ایران به مدد پیشرفت‌های خود توانمندی‌هایی دارد که می‌تواند اقتصاد و حتی معیشت دشمنان خارجی خود را با چالش‌هایی جدی مواجه کند.

در ادامه به تعدادی از این توانمندی‌های و استعدادهای ایران برای تحریم آمریکا و متحدانش اشاره می‌شود:

1_ جمهوری اسلامی ایران به گواه پیشی گرفتن 2 برابری درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی‌اش و ایضاً به گواه مؤسسات معتبر بین‌المللی درباره تاب‌آوری اقتصادی؛ امروز دیگری هیچ اتکای حیاتی به درآمد نفت خام ندارد.

(تاب‌آوری اقتصاد کشور در هنگام پایین آمدن شدید قیمت نفت و ایضاً عدم احساس کاهش فروش نفت ایران نیز شاهد این مدعای علمیست)

این قضیه ایران اسلامی را دچار نوعی سررشته‌داری در شریان نفت جهان می‌کند و ایران می‌تواند در صورت صلاحدید مقامات خود، با اعلام برخی تصمیمات؛ تأثیرات بزرگی را بر نرخ سوخت جهانی بگذارد بدون آنکه خود آسیب ببیند. (گران شدن برخی اقلام وارداتی نیز با سوبسیدهای پرداختی از سوی دولت از محل انتفاع درآمد نفتی مرتفع خواهد شد)

جالب آنکه آگاهان کشور و کارشناسان بلندپایه چند سال قبل بحث پلمب کردن چاه‌های نفت ایران را نیز مطرح کردند و همچنان بر این نظر پافشاری دارند.

2_ ایران در بحث تحریم نفت و گاز متحدان آمریکا توانایی‌های بالقوه فراوانی دارد.

مثلا اروپا که در پسابرجام هیچ سرویس اقتصادی ویژه‌ای به ایران نداد؛ در بحث تأمین گاز خود به ایران بعنوان یک ذخیره اصلی گاز و آلترناتیو روزهای سخت می‌نگرد. امری که طبیعتا اروپا را محتاج ایران می‌سازد.

3_ ایران تعهدات مهمی را در بحث برجام روحانی و اصلاح‌طلبان پذیرفته است که با آغاز روند تحریم‌ها، عقلاً می‌تواند برخی از این تعهدات بی‌فایده یا تمام آنها را به تعلیق در بیاورد.

4_ «تنگه هرمز» که رئیس‌جمهور روحانی هم چندی قبل درباره احتمال بسته شدن آن سخن گفت شاهرگ حیاتی جهان است که برخی کارشناسان می‌گویند بخش اعظم انرژی مورد نیاز جهان بصورت روزانه از این تنگه عبور می‌کند.

البته بحث انسداد این تنگه فعلا در سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح نیست اما وضع قوانین آمد و شد بر این تنگه و دریافت عوارض کلان از شناورهای سطحی و زیرسطحی عبوری از آن می‌تواند باعث مهار گسترده رفتارهای معارض اقتصادی علیه ایران شود.

گفتنیست، «منصور حقیقت‌پور» نماینده سابق مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز چند سال قبل با بیان اینکه اگر بخواهیم به دشمن شوک وارد می‌کنیم، گفته بود: منابع انرژی و خطوط انتقال انرژی در دست ما قرار دارد و ما هم می‌توانیم از این طریق به دشمن شوک وارد کنیم.[2]

***

اصغرزاده: امنیت ایران با موشک تأمین نمی‌شود!

ابراهیم اصغرزاده، فعال اصلاح‌طلب که بر پذیرش مسئولیت وضع موجود و برجام توسط رئیس‌جمهور روحانی تأکید دارد؛ به تازگی در بخشی از مصاحبه با نشریه صدا (ارگان حزب کارگزاران سازندگی) ضمن تأکید بر لزوم مذاکره ایران با آمریکا گفته است:

«هیچ نیروی سیاسی‌ای در ایران، چشم خود را بر امنیت کشور نمی‌بندد. اما این امنیت باید در قالب "دکترین امنیت ملی" تعریف شود. باید در مورد راهکارها و راهبردهای خود هزینه_فایده کنیم. ما احتیاج به امنیت داریم. اما این امنیت با موشک تأمین نمی‌شود.»

او می‌افزاید: امنیت ایران با دوستی و صلح و با برقراری یک شبکه بین‌المللی و ایجاد یک نظام امنیت جمعی در منطقه برقرار خواهد شد. البته ما برای رفتن پشت میز مذاکره باید امنیت و توان نظامی داشته باشیم اما اینکه تصور کنیم تمام امنیت را باید از کانال نظامی‌ها و با هزینه بالا تأمین کرد، تفکر غلطی است.

*ما از باب کنایه به آقای اصغرزاده می‌گوییم که «شبکه بین‌المللی» مورد اشاره او در دوران جنگ 8 ساله قصد هضم ایران اسلامی را داشت و پای هیچ توافقی هم ننشست تا اینکه شکست خورد.

این شبکه همچنین در جنگ‌های نیابتی بوسنی و هرزگوین، 33 روزه لبنان و جنگ سوریه نیز قصد داشت رفتاری مغایر با سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشد که البته با ورود نیابتی ایران اسلامی شکست خورد.

به سخن دیگر اینکه مشخص نیست این شبکه بین‌المللی کدام ددمنشی دیگر را باید انجام بدهد که آقای اصغرزاده و دوستان ایشان بفهمند دوستی با این شبکه بین‌المللی «خانه‌ای روی آب» بیشتر نیست!

خانه‌ای روی آب، که «تاریخ پردرد و البته بیدستاورد برجام روحانی و اصلاح‌طلبان» نیز شاهد آن به‌شمار می‌رود.

گفتنیست، متلک‌پرانی به توانمندی موشکی ایران، گزاره‌ای است که در ستاد مشترک دولت و اصلاح‌طلبان طراحی شده و هر از چندگاهی کسانی از گماشتگان این ستاد کنایه‌ای را به این دستاورد مهم کشور که تضمین کننده امنیت مردم است، پرتاب می‌کنند.

زمانی «علی مطهری» نیز در این رابطه گفته بود که رزمایش‌های موشکی «کم‌عقلی» است.[3]

متأسفانه انتقاد از رزمایش‌های موشکی از لسان رئیس‌جمهور روحانی هم شنیده شده است.

مقامات آمریکایی تاکنون چندین مرتبه تأکید کرده‌اند که با مقامات دولت ایران درباره مهار قابلیت موشکی صحبت و مذاکره کرده‌اند...

***

کنایه حزب کارگزاران به احتمال شهردار شدن «آخوندی»؛ تیغ بازنشستگی شاید برای او هم تیز باشد

روزنامه سازندگی، ارگان حزب کارگزاران در مطلبی در شماره شنبه گذشته خود، پیرامون معرفی گزینه‌های احتمالی اصلاح‌طلبان برای تصدّی پست شهرداری تهران (محسن هاشمی، آخوندی و ربیعی)، پیرامون «عباس آخوندی» نوشت:

«گفته شده تیغ بازنشستگی ممکن است برای او هم تیز باشد»!

جهانبخش خانجانی، از اعضای شهیر حزب کارگزاران نیز طی یادداشتی در همین شماره پیرامون معرفی شهردار جدید می‌نویسد:

«هم جناب نجفی و هم اعضای شورا با اشتباهات فاحش بر سر شهر تهران همان آوردند که دیدید بعد از آن هم با انتخاب جناب آقای افشانی و عدم انتصابات مناسب و مسایل مختلف کارآیی چشمگیری که مردم تهران را خشنود کند نداشتیم.»

او می‌افزاید:

تزاحم‌های درونی، انتصابات قبیلگی، عدم شناخت از شهر تهران پرونده مطلوب و قابل دفاعی از شهرداری تهران بر جای نگذاشته است. رفتار و تصمیم غیرقابل توجیه نمایندگان محترم تهران و شورای شهر تهران نیز در مواجهه با قانون بازنشستگی، جریحه‌ای بر افکار عمومی وارد کرد که تا مدتی زدودنی نیست.

خانجانی همچنین ضمن معرفی «محسن هاشمی» بعنوان شهردار مطلوب اصلاح‌طلبان، خطاب به شورای شهر نوشته است: با تحلیل‌های غیر واقع‌بینانه، شهر را ویران نسازید.

*این قال و مقال‌های تند به روشنی نشان می‌دهد که بعید است طی 3 سال باقیمانده از عمر حضور اصلاح‌طلبان در شورای شهر آب خوش از گلوی مردم تهران پایین برود و خدمات شهرداری اصولگرایان تکرار شود.

جالب آنکه تجربه انحلال شورای شهر اول اصلاح‌طلبان هم‌اکنون در شهرداری اصلاح‌طلبان تکرار شده و بلدیه تهران طی یکسال و چند ماه گذشته با تجربه 4 شهردار و سرپرست عملا به مثابه یک کودک بدسرپرست عمل کرده است.

جدای از این و اگرچه کارگزارانی‌ها تأکید فراوانی بر شهردار شدن محسن هاشمی دارند اما بعید به نظر می‌رسد ستاد اصلاحات چنین اجازه‌ای را بدهد.

زیرا بر اساس برخی تحلیل‌ها، این ستاد بر روی نارضایتی اجتماعی حاصل از بدعملی در شهرداری تهران حساب ویژه‌ای باز کرده است و آنرا در جمع جبری پروژه «فتنه اقتصادی» و سیاه‌نمایی از اوضاع کشور به حساب آورده است!

مسئله احتمال بازنشستگی آخوندی نیز توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.

اعضای شورای شهر تهران در حالی زمزمه‌هایی برای برای شهردار شدن آخوندی سر داده‌اند که اولاً آخوندی هرگز کارنامه موفقی در وزارت مسکن نداشته و از طرفی سن او از افشانی که به دلیل بازنشستگی باید از شهرداری تهران برود نیز بیشتر است!

اکبر ترکان، مشاور رئیس‌جمهور روحانی به تازگی درباره آخوندی اینطور گفته است که او وزیر خوبی نبود و نظراتش باعث نابودی قشر ضعیف می‌شد...

***

1_ http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=28974&p=2

2_ http://www.icana.ir/Fa/News-Print/272613

3_ mshrgh.ir/678446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 69
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 16
 • سید IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  66 40
  همان که گفتم، وقتی روز اول هفته با چرندیات اصلاح طلبان تهوع آور آغاز شود تا آخر هفته از این خزعبلات آسوده نیستیم
  • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   45 58
   پس برو بمیر که مردنت ارامشه
  • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   25 36
   امیدوارم دوستانی که همیشه به این جماعت رای می دن باز فکر کنن و ازاده باشن ! ببنیند چقدر ساده لوح هستن ! این صحبت ها فقط از روی بی سوادی زده میشه وگرنه ایشون چندتا کتاب در حوزه امنی ملی و.. میخوند به نحوه رفتاری اکثر کشورها در این حوزه نگاه میکرد میفهمید داره چرت میگه
  • IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   11 16
   موشک امنیت نمیاورد کم عقلی و بی شعوری امنیت می اورد
  • حمید ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
   1 11
   خطاب به 10:14، مردن امثال شما باعث آرامش بیشتری است، چون قطعاً مملکت با مردن یک شاسکول که به خزعبلات اصلاح طلبانه باور دارد ، رنگ آرامش به خود می گیرد.
 • یاسر IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  66 46
  توبرو بمیر اصغر زاده بی مصرف اگه موشک امنیت نمیاره حتما تو بی لیاقت امنیت کشوررو تامین میکنی
  • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   47 39
   امنیت ایران هرگز به خطر نمی افتد اگر آشغالهای خود فروش غربگرای بی عرضه وطن فروش بیشرفی چون شماها سد راه انقلاب اسلامی نشوید
  • IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   16 7
   حرف درستی میزنن اینها اما هدف باطی دارند . یعنی اینکه ما موشکهایمان را میدهیم اما بعدش کسی به ما رحمی نخواهد کرد و تعهدی در کار نیست
 • IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  43 58
  امنیت ایران با دوستی و صلح و با برقراری یک شبکه بین‌المللی و ایجاد یک نظام امنیت جمعی در منطقه برقرار خواهد شد. البته ما برای رفتن پشت میز مذاکره باید امنیت و توان نظامی داشته باشیم اما اینکه تصور کنیم تمام امنیت را باید از کانال نظامی‌ها و با هزینه بالا تأمین کرد، تفکر غلطی است......دمت گرم اصغر زاده
  • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   29 35
   یک پاسخ منطقی و به دور از حب و بغض، احسنت...
  • IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   26 24
   تو با شاه سلطان حسین نسبت داری؟
  • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   21 23
   پاسخ 8: 37 منطقی نیست عزیزم. توافق با «شبکه بین‌المللی» مگر همینها ندیدید که در دوران جنگ 8 ساله چه کردند. موضع این است که اول ما همه چیزمان را میدهیم اما بعدش اینها زیر توافق میزنند
  • وطن دوست BE ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   19 29
   لیبی بد بخت را نگاه کنید -- راه دور نروید .....هر چی دفاعی بود داد -- پول داد -- طلا داد -- خیمه زد در پایتخت هاشون -- آخرش چه شد ؟
  • دکتر نصیر IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   2 14
   این اراجیف بعد از تحویل هسته ای به غرب و عدم لغو تحریم ها ارزشی نداره دوما موضوع موشکی به عنوان یک توان متعارف که هزینه حمله به ایران رو بعد از افتضاح برجام بالا نگه داره یک نیاز واقعی هست نه شعاری که جز بخش واقعی توان امنیت ساز ایران هست نه بی مصرف های پشت میز نشینی که بود و نبود اونها در ایران هیچ سودی نداره مثل اصغر زاده یا زیبا کلام که میاد میگه بریم قدرت اتمی اسراییل رو به رسمیت بشناسیم تا از ایران دفاع کنه
  • IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   2 1
   اربابت کدخدا 3 سال نمیشه زیر توافق برجام هست شماها نبودید می گفتید هسته ای رو بدیم بره ارباب رحم می کنه!! نوکر حلقه به گوش؟؟
 • ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  37 28
  بعله دیگه!!!! نتیجه کیلویی رای دادن با توصیه ابوتکرار همین میشه که یکی از ضعیف ترین وزرای کابینه بشه شهردار شهر!!!! خخخخخ
  • IR ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   15 12
   هر کی بشه شهردار از قالیباف بهتره
  • IR ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
   2 2
   روش قالیباف بررسی دقیق و سریع علمی و اقدام انقلابی و بدون وقفه براساس طرحهای مطالعه شده است. نظارت دقیق هم موجب اجرای صحیح کارهایش می باشد. نمونه: تشکیل پلیس 110 بجای پاسگاههای قدیمی در نیروی انتظامی ساخت بیش از 60 درصد باقیمانده برج میلاد.ساخت تونل توحید. ساخت بزرگراه و تونل طبقاتی صدر نیایش. ساخت بزرگراه امام علی(ع). تکمیل بزرگراه آزادگان، همت، زین‌الدین و چندین بزرگراه نیمه‌کاره دیگر. باغ پرندگان تهران. پارک آب و آتش. پل طیبیعت. پارک عظیم نوروز. آسمان نما. پارکهای نهج البلاغه، جوانمردان، آبشار تهران، پارک بزرگ ولایت و... . ساخت دریاچه عظیم و زیبای خلیج فارس(چیتگر). نمایشگاههای عظیم دفاع مقدس، باغ کتاب و شهرآفتاب. ایجاد سامانه اتوبوسهای BRT که قبلاً در ترافیک گیر می کردند. افزایش خطوط مترو از دوخط به حد اقل شش خط. ایجاد گرمخانه‌های مجزا برای اسکان شبانه افراد بی‌خانمان و بی ‌پناهان. زیباسازی شهر تهران. تبدیل زندان به باغ و صدها خدمت بزرگ و کوچک دیگر که من یا خبر ندارم یا فراموش کرده‌ام. خدا شایعه سازان مغرض را لعنت کند.هر شهردار دیگری بود برای انجام اینهمه کار چقدر بودجه می خواست. زنده باد سردار پاک و بی ریای واقعی سازندگی.
 • IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  31 7
  به امید خدا باشید. خدا بزرگتر از آمریکاست.
  • IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   11 10
   فعلا که خدا با امریکا یار بوده تا با شما
 • بنده خدا IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  18 12
  بازگشت این تحریم‌ها را پس از 13 آبان نیز احساس نخواهد کرد.
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  17 8
  کاش چشم مردم و خواص به واقعیتهای مطلوب اقتصاد کشور باز شود.
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  26 42
  من با اصغر زاده موافقم ما نیازی به موشک نداریم فقط کافیه به آمریکا امتیاز تجاری و بهره برداری از منابع بدیم اون وقت آمریکا از ما حمایت می کنه مثل زمان شاه
  • ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   10 6
   اشتباه مثبت دادم
  • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   11 6
   توافق با «شبکه بین‌المللی» مورد اشاره او و این چیزها را توجه کنید که در دوران جنگ 8 ساله همین ها قصد هضم ایران اسلامی را داشتند و پای هیچ توافقی هم ننشست اند تا اینکه شکست خوردند و بعد کوتاه آمددند. یعنی ما همه چیزمان را میدهیم اما بعدش اینها زیر توافق میزنند
  • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   24 6
   تفکرات یک گاو شیرده......! فقط مواظب باش شیرت خشک نشه، چون سرتو میبره باهات استیک درست می کنه...البته تو با این تفکراتت بدرد سوسیس کالباس هم نمی خوری!
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   22 5
   اول خلع سلاح موشکی و بعد حمله نظامی یعنی همان بلایی که بر سر صدام و قذافی در لیبی آوردند.
 • فرهنگی ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  26 24
  آقا ی اصغر زاده غربزده اگر منظورتان غلام حلقه به گوش بودن شبکه بین المللی تحت فرمان آمریکاست که زمان محمدرضا شاه هم اینگونه بود پس چه نیازی به انقلاب اسلامی وشعار استقلال ازادی جمهور ی اسلامی بود .البته خواست شمای اصغر زاده وامثال شما همین غلام حلقه به گوشی غرب است که بارها وبارها در حرکات سکنات وصحبت هایتان به آن اذعان نموده اید .کاری را که آمریکاییان مستقما نتوانسته اند انجام دهند اصلاح طلبان در چند روز اخیر وهمزمان با هوچی گری غرب شما می خواهید انجام دهید ومردم را مایوس ونا آرام کنید کهد انشاء الله به فضل خدا موفق نمی شوید
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  7 7
  زرشک
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  27 16
  چرا انقد از نظرات افرادی که در مخالفت با شما هستند آشفته می شوید. ادعاهایتان گوش فلک رو پر کرده ولی تحمل کوچکترین نظر مخالف خود را ندارید. بیدار شید بابا....
 • حسین IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  16 35
  کره شمالی هم موشک داشت و هم سلاح هسته ای چکاری از پیش برد؟ آخر هم خودش اومد پیشنهاد مذاکره به ترامپ داد... میدونم چون بنفعتون نیست این نظر و نمیزاری
  • IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   24 18
   حیف از نانی که تو می خوری اینجا مهد ذوالقرنین قرآن کورش کبیر سرزمین ابن سینا و ابو ریحان و ذکریای رازی و.. ایران است اینجا سرزمینی است که باج به شغالها نداده است - شعری هست نزد منطقیون که : از قیاسش خنده آمد خلق را گرچه باشد در نوشتن شیر شیر
  • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   22 14
   کره شمالی همه بمب های اتمی و موشک های بالستیک خود را حفظ کرده و از موضع قدرت و اقتدار وارد مذاکره با شیطان بزرگ شد.
  • دکتر نصیر IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   2 1
   فقط کره شمالی موشک داره؟ چرا شرافت ندارید اسم چین هند اسراییل پاکستان عربستان فرانسه انگلیس روسیه و خود امریکا رو بیارید چرا این قدر بی شرافت هستید؟؟؟؟؟؟ جز شعار دادن پشت میز نشینی همه کارهای هیچ کاره بی سواد بی مصرف برای این کشور شما چه سودی دارید؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  15 11
  امنیت ایران با زبان و ور زدن تامین می شود - این بی مایه همیشه نصف قضیه را می فهمد.
 • شاهین IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  10 8
  آثار تحریم را احساس نخواهند کرد!!!(بدون شرح)
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  16 1
  اصلاح طلبان برن گم شن بهتره. خدایا شر اینها را از سر ملت ایران کم کن.
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  8 1
  اصغر زاده حرف درستی میزنه اما هدف باطی داره ... یعنی اینکه ما موشکهایمان را میدهیم اما بعدش کسی به ما رحمی نخواهد کرد و تعهدی در کار نیست
 • مهناز IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  5 6
  اقتصاد بر زمین مانده که به ارث برده شده از رژیم سابق هیچ وقت هم اصلاح نشد و روز به روز بدتر شد 40سال اقتصاد بر زمین ماند که ماند
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   7 2
   اره! نشده که اینجا داری با خیال راحت و وقت آزاد و بی هراس از دغدغه نون شب کامنت می ذاری! انصاف خوب چیزیه
 • محسن IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  6 1
  با سلام کم محلی از همه چیز بدتر است اصلا نه اسمی ونه اصلا محلی به امریکا نگذاریم این همه کشور اصلا نفت را نگه میداریم نمیفروشیم نمیگنده کهخودشون با التماس میان
 • محلاتى FR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  5 1
  من از تعجب دارم ميميرم ! ايشان اگر مومن بود (و٧ اصل ايمان يك مومن را ميدانست) و اگر تاريخ و و تاريخ فلسفه بونان و رومي ها و جنگ هاي ان زمان تا به حال را مورد مطالعه قرار داده بود و اگر قران را با بينش امنيتي مورد مطالعه قرار داده بود هرگز چنين سخنان زبون و ايران شكن را به سخن نمي اورد ! اين غرب است كه بايد در مركز پيرامون ما قرار گيرد ! ابن غرب است كه بايد خم شود ما خيري از اين افراد غربي و نوكرانشان نديديم بلكه بر عكس از كوزه همان برون اورد كه دروست ! انقلابمان اسلاميست و لي جمهوريمان اسمش اسلاميست ولي با ليبرالها و سيستم بانكي ربوي اداره ميشود ... امام خميني فرمودند، اگر بانكمان اسلامي نباشد، سيستم ما اسلامي نيست.
 • US ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  15 3
  مشرق سانسورچی
 • علی IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  0 0
  سلام :آقای اصغرزاده درست می فرمایند مااعتماد به نفس داریم وحرف ونظرمحکم برای برقراری دوستی و صلح و همکاری متقابل وعزتمندانه رابا یک شبکه بین‌المللی و ایجاد یک نظام امنیت جمعی نه فقط در منطقه بلکه در دنیا؛اماایشان وهمفکران ایشان این شبکه قابل اعتمادجهانی رامعرفی وهمچنین برای دریافت نتیجه به ملت ایران هم نه ،بلکه به مردم منطقه ومردم مصیبت زده یمن ،افغانستان ،سوریه ،عراق و.....تعهد بدهند نه آنگونه که درقضیه برجام تعهدلغو بالمره تحریمها رادادندولی افسوس......
 • ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  3 1
  ضمن اینکه ایران اسلامی نیز امروز در جایگاه هجدهمین اقتصاد جهان قرار دارد و یک هژمون تأثیرگذار جهانی است...خب چرا بی ارزش ترین پول دنیازو داریم ..چرا اینقدر گرانی وجود داره..خب مقصرش حکومته
  • IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   1 2
   شما یه حکومت بدون مشکل نام ببر. بعدش به جواب سوالت میرسی. نرخ سوخت فعلی در آمریکا به گرونترین قیمت تاریخش رسیده.
 • علی DE ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  3 0
  اول از هر چیزی امنیت مردم از دست مسئولان و وزیران و همدستان شان برقرار شود. یعنی پایان دادن به چپاول انها. اینطور که شما میگوئید تحریمها موثر نیست ما هم قبول داریم ولی چرا مایحتاج مردم چرا مرتبا گرانتر میشود؟ ؟؟ اول جلوی چپاول از طرف مسئولان را بگیریذ.
 • ایرانی واداده ی بیکار IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  2 1
  قسم تان میدهم به ابوالفضل! که آمریکا واروپارا تحریم نکنید . حالا اونا یه خبط کردند ما نباید مثل اونها باشیم .یه تفاوتی بین خوب و بد باید باشه . مردم این کشورها که مثل ایرانیها طاقت ندارند که مقاومت کنند دو روزه به فنا میروند . رحم کنید بر ایشان .
 • علیرضا IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  5 0
  امام خمینی(ره): ما از شر رضاخان و محمدرضا خلاص شدیم، لکن از شر تربیت یافتگان غرب و شرق به این زودی ها نجات نخواهیم یافت. این ها برپادارندگان سلطه ابرقدرت ها هستند و سرسپردگانی هستند که با هیچ منطقی خلع سلاح نمی شوند؛ و هم اکنون با تمام ورشکستگی ها دست از توطئه علیه جمهوری اسلامی و شکستن این سد عظیم الهی برنمی دارند.» صحیفه /جلد ۱۵ / صفحه۴۴۶.
  • ali IR ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
   0 0
   حکومت پهلوی زمینه ساز اقتصادی و فرهگی انقلاب بود و بدون تردید اگر نظام کنونی در 90 سال قبل به پیروزی میرسید هرگز توان و امکانات کنونی را نمی داشت. انها هم ناخواسته مایه خیر بودند.
 • BE ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  6 3
  صد رحمت به اصغر ترقه
 • مهماندار هواپیما IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  6 0
  اصغر زاده که خودش از سفارت بالا رفت تا اسناد مهم را نابود کنه تا امریکا لو نره اما نتوانست حالا داره ادامه ماموریت عقب افتاده از طرف سیا را ادامه میدهد انهم با اسم اصلاح طلب
 • IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  22 8
  چرا مشرق خودش را به خریت می زند ؟ زیرا این خاصیت لقمه حرام است که عقل ها را تعطیل می کند
 • Mohammad Reza US ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  3 2
  به برکت خون شهدأ ....نظام قدرتمند جمهوری اسلامی ایران بزودی امثال اصغرزاده ها و جواهرکلام ها و علی مطهری ها و صادقی ها و نیلی ها و آشنا ها و علی لاریجانی ها و آخوندی ها را ....
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  5 0
  " اصغر زاده بی مصرف" : 1000 لایک
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  5 0
  اقای اصغرزاده امنیت امثال شمادردامان امریکاحتما تامین میشه اون وکیل الدوله هم نان اسم پدرش رومیخوره
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  3 0
  مه فشاند نور و سگ عو عو کند . نور انقلاب و امام و رهبری مقام معظم رهبری نور هستند و این سنت خداست که نور بر ظلمت و ظلم پیروز است .
 • محمد IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  5 4
  برای اینکه بفهمی رفتارت صحیح هست یا خیر باید ببینی اطرافیان در موردت چه فکر می کنند. یک از اقوام میگه رفته بودیم پاکستان روزنامه ای گرفتیم که آمریکارا به شکل گاو طراحی کرده و در قالب همون طرح ایران و کره ی شمالی شاخاشو گرفته داشتند و ژاپن و مالزی داشتند شیرش میدوشیدند. ماهم با تغییر رفتار میتونیم از این گاو شیرده بیشترین بهره را ببریم
  • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
   0 0
   شماهم بروید مالزی و اندونزی شیر میل بفرمائید.
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  3 1
  سرانجام جتگ هشت ساله چگونه خاتمه یافت ؟ ایا قطعنامه 598 بین المللی نبود ؟
  • IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   0 0
   سرانجام برجام چه شد؟
 • IR ۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  3 0
  همچنين محل اصابت موشك را، يكبارمحل موشك درحدودميدان غياثي بودكه فوراخود رابه محل رساندم وشاهدجسدخارج شده يك بچه اززيرآواروگردوخاك درتاريكي شب بودم كه تايكماه درحالت بهت خاصي قرارداشتم وميگفتم كه تاكي بايددست ماخالي باشدواينگونه زيرتجاوز دشمن قرارداشته باشيم.بايدبدانيم درحال حاضربعد از اسلام علوي، توان موشكي ماسهم بزرگي درامنيت واقتدارجهاني مادارد.
 • دکتر نصیر IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  3 0
  به خدا قسم بود و نبود خیلی از این کارشناس های پشت میز نشین بی مطرف بی سواد مصرف گرا مثل اصغر زاده هیچ سودی برای ایران و ایرانی نداره اینها نه توانی قدرت سازی دارن نه امنیت سازی بعد از برجام مشخص شد بهانه غرب اصلا هسته ای نیست بلکه بدست گرفتن ابعاد امنیتی و اقتصادی ایران به نفع اسراییل وحتی عربستان هست عربستانی که خودش هزینه نظامی و امنیتی اون حداقل ده برابر ایران هست اینها هم دارن میگن بریم تسلیم بشیم تا اسراییل و پاکستان و عربستان بیان امنیت ایران رو تامین کنن
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  3 0
  بین ده بیست کشور اتمی و موشکی دنیا کره شمالی فقط یکی از اونهاست اما آقایون اسم بقیه رو نمیارن چون می دونن مشکل غرب با ایران اتمش و..نیست بلکه حکومتش هست که باید مثل سعودی برده اونها بشه و یک گاو شیر ده
 • SE ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  2 2
  امنیت ایران با موشک تأمین نمی‌شود بلکه با بند تنبان اسهالیستها تامین میشود
 • DE ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
  2 0
  اصغرزایده: امنیت ایران با موشک تأمین نمی‌شود!امنیت ایران فقط با لاس زدن اصلاح طلب چی ها با دشمن تامین میشو باور کن به جان جان کریه.اصغری دادا تحریما بالمره همِیشون برگشتند آ چرا پَ
 • IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
  4 0
  اصغر زاده حرفی زده تا بادمجان را خوش آید چون جیره تناول می کنند
 • میرک IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
  1 0
  نمیدانم نوکری درذات بعضیهانهادینه شده ازادگی واستقلال رانمی تابند اقااگه غرش مشکهاغیرت وشجاعت جوانان غیور نبود حضرتعالی وهمکیشانتان به سربازان شلخت امریکاچای وقهوه ولباس زیرعوض میکردی وجداناکلاهت بزارجلو قضاوت بفرما.
 • سید رضا IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
  0 0
  یه سوال ؛ از احمق هایی که میگن قدرت بازدارنده نظامی نیاز نداریم و با مذاکره و گفتگو ؛ میشه به توافق و امنیت رسید ، می پرسم : اگه خون آشامی مثل داعش ؛ بخواد به خونه و ناموستون تعرض کنه ، آیا شما میرین باهاش گفتگو و مذاکره می کنین ؟ یا نه ؛ با هر وسیله ای که دراختیار دارین و با قدرت تمام ، از خونه و ناموستون ؛ دفاع و حفاظت می کنین ؟!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس