کد خبر 907930
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
خادم

بلافاصله بعد از استعفای قابل پیش‌بینی رسول خادم، گمانه‌زنی‌ها در مورد گزینه بعدی ریاست فدراسیون کشتی آغاز شد، حالا شنیده می‌شود برادرِ رئیس مستعفی جدی‌ترین گزینه ریاست فدراسیون است.

به گزارش مشرق، بعد از نتایج ضعیف تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در مسابقات جهانی 2018 بوداپست، پیش‌بینی می‌شد رسول خادم که 7 ماه پیش نیز از سمت خود استعفا کرده بود و به گفته خودش تنها به اصرار اعضای مجمع برای به پایان رساندن برنامه‌های کشتی در سال 2018 حاضر به بازگشت شده، باز دیگر استعفای خود را تقدیم اعضای مجمع کرد.

استعفایی که این‌بار ظاهرا نه مخالفی دارد و نه تلاشی برای بازگشت رسول خادم به فدراسیون می‌شود. رئیس فدراسیون نیز در نامه سرگشاده خود از اعضای مجمع خواست که برای ماندنش اصرار نکنند و هرچه زودتر مجمع فدراسیون را تشکیل دهند تا تکلیف فدراسیون مشخص شود.

در این میان روال بر این است که از سوی وزارت ورزش سرپرستی انتخاب شود تا در فرصتی که در اختیار دارد هم کارهای فدراسیونِ مربوطه را طبق برنامه قبلی پیش ببرد و هم اینکه فضا را برای برگزاری انتخابات مهیا کند. در استعفای قبلی، بنای وزارت ورزش بر این بود که حمید بنی‌تمیم نایب‌رئیس فدراسیون تا برگزاری مجمع انتخاباتی سرپرست شود که نظر همه اعضای مجمع روی بازگشت رسول خادم بود. این‌بار نیز حمید بنی‌تمیم به همراه رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی از سمت خود استعفا کرده اما روز جمعه اعلام شد تا زمان معرفی سرپرست هر دو نفر کار را برعهده خواهند داشت.

به نظر می‌رسد این‌بار هم بنی‌تمیم گزینه سرپرستی فدراسیون کشتی باشد. چراکه سرپرست نمی‌تواند سودای ریاست در سر داشته باشد. براین‌اساس با توجه به اینکه بنی‌تمیم از سمت خود استعفا کرده و قصد ماندن ندارد، او می‌تواند گزینه خوبی برای سرپرستی باشد، ضمن اینکه کاملا نسبت به برنامه‌ها و فضای کشتی آشناست و ورزش اول ایران در این مدت تا زمان برگزاری انتخابات، به دلیل ناآشنایی سرپرست با فضای کشتی دچار مشکل نخواهد شد.

هرچند که رئیس بعدی را طبق قانون باید اعضای مجمع فدراسیون کشتی انتخاب کنند اما به هرشکل این روزها صحبت از علیرضا دبیر، علیرضا حیدری، حسن رنگرز، حمید سوریان و البته امیررضا خادم برای ریاست این فدراسیون مطرح است که از بین آنها تنها امیر خادم سابقه ریاست بر کشتی را در کارنامه داشته و البته یکی از مدیران موفق تاریخ فدراسیون کشتی ایران بوده است.

پیش از این از امیررضا خادم به عنوان یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون جودو نام برده می‌شد و باید دید که در نهایت سرنوشت فدراسیون کشتی چه خواهد شد. البته برگزاری انتخابات دیگر فدراسیون‌های ورزشی در این مدت نشان می‌دهد خیلی هم نمی‌شود روی این گمانه‌زنی‌ها حساب کرد. شاید قرار باشد فردی خارج از خانواده کشتی ریاست این فدراسیون را برعهده بگیرد.

هر چه که هست انتظار خیلی طولانی نخواهد شد و وزارت ورزش به زودی سرپرست فدراسیون کشتی را معرفی خواهد کرد و بعد از آن نیز کارها و ثبت‌نام‌ها نشان می‌دهد چه کسی به صندلی رسول خادم نزدیک‌تر از دیگران است: برادرش امیر؟ قهرمانان جوان؟ و یا فردی کاملا غریبه برای اهالی کشتی است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس