کشتی فرنگی

نمایندگان اوزان 67 و 87 کیلوگرم کشورمان با شکست مقابل حریفانشان در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های سه وزن دوم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از حضور در نیمه‌نهایی بازماندند.

به گزارش مشرق، مسابقات اوزان ۶۰،۶۷ و ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی رقابت‌های قهرمانی جهان از ظهر امروز در بوداپست مجارستان آغاز شده است که مهرداد مردانی در ۶۰، محمدرضا گرایی در ۶۷ و حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفته‌اند.

* نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

* حذف مردانی با شکست گربه‌سیاه سوریان

در وزن ۶۰ کیلوگرم که ۳۱ نفر حضور دارند، مهرداد مردانی در دور نخست با نتیجه 9 بر یک مغلوب شینیبو اوتا، دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان آسیا و بازی‌های آسیایی از ژاپن شد که با توجه شکست این کشتی‌گیر در مرحله بعد مقابل سلطان‌گالی از قرقیزستان، مردانی از گردونه مسابقات کنار رفت.

اوتا حریف مردانی در دور نخست طی سال‌های گذشته در المپیک 2016 ریو و پیش از آن در گزینشی المپیک موفق به شکست حمید سوریان شده بود.

* گرایی از حضور در نیمه‌نهایی بازماند
در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول با قرعه استراحت روبروست. وی در دور دوم در یک دقیقه 32 ثانیه مصطفی محمد از مصر را با نتیجه ۷ بر صفر (با ضربه فنی) شکست داد. وی در دور سوم نیز با نتیجه 4 بر 4 از سد شماگی بولکوادزه، دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شرماخانبت از قزاقستان شد تا برای ادامه کار منتظر حضور حریفش در فینال باشد.

کشتی‌گیر قزاق در مرحله قبل با ضربه فنی اسماعیل بوررو، دارنده مدال طلای المپیک و جهان از کوبا را شکست داده است.

* شکست نوری مقابل نایب قهرمان المپیک

در وزن ۸۷ کیلوگرم که ۳۴ نفر حضور دارند حسین نوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم پیش از پایان ۳ دقیقه اول با نتیجه 9 بر صفر رامی هیتانیمی از فنلاند را شکست داد. وی در دور سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر از سد اریک آپس از استونی گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه 4 بر 2 مغلوب ژان بلنیوک، قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از اوکراین شد.
وی برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس