کد خبر 90556
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۴

رئیس پلیس راهور تهران با اعلام اینکه از روز سه شنبه جریمه ورود غیرمجاز به محدوده ترافیک و زوج و فرد به 20 هزار تومان افزایش می‌یابد گفت: براساس قانون به زودی تاکسیهای غیرتهرانی که در محدوده طرح ترافیک فعالیت می‌کنند 20 هزار تومان جریمه می‌شوند.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی اظهار داشت: براساس قانون از روز 20 دی ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد 20 هزار تومان جریمه در پی دارد. این در حالی است که در 16 بزرگراه تهران نیز دوربین‌های ثبت تخلف اصلاح شد است و براساس آن سرعت بالای 50 کیلومتر بالاتر از حد مجاز 100 هزار تومان جریمه و 10 نمره منفی در پی دارد. این در حالی است که اگر سرعت غیرمجاز بین 30 تا 50 کیلومتر در ساعت باشد راننده متخلف علاوه بر جریمه 50 هزار تومان پنج نمره منفی دریافت می‌کند. این در حالی است که سرعت غیرمجاز با بیش از 30 کیلومتر در ساعت 40 هزار تومان جریمه دارد.

تعویض پلاک بیش از هزار و 200 موتورسیکلت

وی از اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت‌ها در پایتخت خبر داد و گفت: براساس قانون از تردد موتورسیکلت‌های بالای 10 سال جلوگیری می‌شود و تا کنون 442 موتورسیکلت بالای 10 سال اسقاط شدند. این در حالی است که در این مدت هزار و 236 موتورسیکلت نیز پلاک ملی دریافت کرده‌اند.

رئیس پلیس راهور تهران افزود:‌ همچنین در این مدت در مرکز تعویض پلاک موتورسیکلت خلیج 92 موتورسیکلت نیز بیمه شخص ثالث دریافت کردند و به زودی در کنار مرکز تعویض پلاک مرکز معاینه فنی موتور نیز راه ‌اندازی می‌شود این در حالی است که موتورسیکلتها باید مدارک هویتی، گواهینامه، بیمه نامه، کلاه ایمنی و پلاک جدید داشته باشند

توقیف گواهینامه 190 راننده متخلف در پایتخت

سردار رحیمی از توقیف گواهینامه 190 راننده تهرانی که دارای بیش از 30 نمره منفی هستند خبر داد و تاکید کرد:‌ همزمان با اجرای مرحله دوم قانون جدید راهنمایی و رانندگی هنگام اعمال قانون ماموران نمره منفی راننده متخلف را نیز استعلام می کنند. اگر نمره منفی راننده‌ای بیش از 30 باشد گواهینامه راننده متخلف ضبط و سه ماه از رانندگی محروم می‌شود.

رکوردزنی در کاهش کشته‌ها

سردار رحیمی با اشاره به کاهش 102 نفری کشته‌های رانندگی شهر تهران در 9 ماهه امسال تاکید کرد: متاسفانه 45 درصد از کشته‌های تصادفات تهران عابران هستند در حالی که 28.2 درصد کشته‌ها را نیز موتورسواران تشکیل می‌دهند ضمن اینکه 56.3 درصد از مجروحان حوادث ترافیکی پایتخت را موتورسواران و 26.7 درصد را نیز عابران پیاده تشکیل می‌دهند. در سال جاری با توجه به قانونمند شدن رانندگان شاهد کاهش 19.8 درصد تعداد کشته‌ها و مجروحین حوادث ترافیکی هستیم. این در حالی است که 17.1 درصد از کشته‌ها را رانندگان خودروها تشکیل می‌دهند.

 جریمه تاکسی‌های غیرتهرانی در محدوده طرح ترافیک

وی در مورد جریمه تاکسی‌های غیرتهرانی فعالیت در محدوده طرح ترافیک گفت:‌ براساس قانون به زودی تاکسی‌های غیرتهرانی که در محدوده طرح ترافیک فعالیت می‌کنند 20 هزار تومان جریمه می‌شوند.

آموزش چهره به چهره رانندگان

سردار رحیمی با اشاره به آموزش چهره به چهره رانندگان و موتورسواران تاکید کرد: ‌تا کنون بیش از 60هزار نفر از موتورسیکلت سواران در کلاس‌های آموزشی پلیس شرکت کردند. به اعتقاد ما باید روی آموزش رانندگان سرمایه گذاری ویژه‌ای شود ضمن اینکه افسران و درجه‌دارانی پلیس نیز برای آشنایی بیشتر با قانون در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنند.

به گفته رحیمی برگزاری کلاس‌های آموزشی می‌تواند در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی موثر باشد.

افزایش اطلاع رسانی‌های پلیس همزمان با قانون جدید راهور

سردار رحیمی با تاکید بر اطلاع رسانی مسایل ترافیکی و قانون جدید راهنمایی و رانندگی در هزار و 700 عرشه پل عابر پیاده در سطح پایتخت گفت: علاوه بر عرشه پل‌های عابر پیاده در 200 نقطه شهری نیز به صورت پرتال و بیلبورد اطلاع رسانی‌ انجام شده است.

هشدار در مورد خرید و فروش خودروهای لیزینگی

رئیس پلیس راهور تهران اهمال نمره منفی برای دارندگان پلاک خودروهای لیزینگی را در صورت انتقال ندادن پلاک یکی از مشکلات برشمرد و افزود:‌ اسناد خودروهای لیزینگی هنگام انتقال و فروش باید به نام فرد خریدار صادر شود. در صورتی که پلاک هنگام واگذاری خودروی لیزینگی منتقل نشود تمامی نمرات منفی و تخلفات به نام صاحب پلاک ثبت می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس