شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی استان قزوین در نشست اخیر خود هرگونه استفاده از امکانات دولتی را در جریان برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به استناد ماده (59) قانون انتخابات مجلس، ممنوع اعلام نمود.

شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی استان در نشست اخیر خود هرگونه استفاده از امکانات دولتی را در جریان برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به استناد ماده (59) قانون انتخابات مجلس، ممنوع اعلام كرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بازرسی قزوین، در این گزارش آمده است : مدیران نظارتی استان قزوین در ادامه سلسله نشست‌های مشترک خود در اداره کل بازرسی گرد هم آمدند و ضمن دعوت از امت حزب الله و همیشه در صحنه برای حضور پر شور و شعور در انتخابات 12 اسفند، این روز را فرصتی دوباره جهت تجدید میثاق آحاد جامعه با آرمان‌های بلند امام راحل (ره) و رهبری معظم انقلاب دانستند.

این گزارش می‌افزاید : بر اساس تصمیم اعضای شوراء مقررگردید مجموعه نهادهای نظارتی با هماهنگی‌های به عمل آمده در راستای انجام وظایف قانونی اقدام و نسبت به نظارت بر حُسن اجرای ماده (59) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی (موضوع ممنوعیت استفاده از امکانات دولتی) تدابیر لازم از جمله اطلاع رسانی عمومی را با جدیت معمول نمایند.

شورای دستگاه‌های نظارتی استان قزوین در ادامه، لزوم تبعیت و پایبندی به قانون به ویژه از سوی کاندیداها را در جریان برگزاری انتخابات ضروری دانستند و خواستار فراهم گردیدن بسترهای مناسب از سوی مسئولین امر جهت مشارکت حداکثری مردم در این رویداد مهم و سرنوشت ساز شدند.

بنا بر این گزارش، موضوع وظایف و تکالیف قانونی اعضاء نسبت به انتخابات پیش رو، مهم‌ترین محور کاری این نشست را از میان مباحث مطروحه و دستورات از پیش تعیین شده به خود اختصاص داد.

شایان ذکر است طبق ماده 59 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی «انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها برای نامزدهای نمایندگی مجلس از صدا و سیما و میز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و هم چنین استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه ها و ادارات، شرکت‌های دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و شهرداری‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به آن‌ها و نهادها و مؤسساتی که از بودجه عمومی (به هر مقدار) استفاده می‌کنند و هم چنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شناخته می‌شود».

همچنین طبق تبصره‌های 1 و 2 این قانون : «مؤسسات و نهادهایی که دارایی آنان از اموال عمومی است، همانند بنیاد مستضعفان مشمول این ماده می‌باشند و علاوه بر آن نشریات و مطبوعات متعلق به سازمان‌ها، وزارتخانه ها، ادارت، نهادها و مؤسسات یاد شده در متن این ماده حق تبلیغ برای نامزدهای انتخاباتی را حتی به صورت درج آگهی ندارند».

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس