کد خبر 904558
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
بیرانوند

پرسپولیس تهران در حساس ترین دیدار چند سال اخیر خود، در حالی از السد قطر پذیرایی می کند که تنها با بسته نگه داشتن دروازه اش می تواند به خواسته خود برسد.

به گزارش مشرق، سرخپوشان تهرانی تنها یک گام دیگر تا رسیدن به فینال بزرگترین رقابت باشگاهی در آسیا فاصله دارند و با توجه به نتیجه بسیار خوبی که در دیدار رفت کسب کرده اند، بسیار امیدوار به کسب نتیجه دلخواه و اولین صعودشان به دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا هستند. بدون شک مهم ترین هدف شاگردان برانکو رسیدن به فینال لیگ قهرمانان است، اما در عین حال، پرسپولیس می تواند نیم نگاهی به ثبت یک رکورد تاریخی و ماندگار در این رقابتها داشته باشند؛ رکوردی که با بسته نگه داشتن دروازه این تیم در دیدار برگشت برابر السد قطر، بیش از هر زمان برای سرخپوشان دست یافتنی خواهد بود.

پرسپولیس در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان در خط دفاعی، عملکرد بسیار مطلوبی داشت و در مرحله گروهی موفق شد در ۵ بازی دروازه خود را بسته نگه داشته و کلین شیت کند. این تیم در مرحله حذفی تا کنون تنها یک کلین شیت داشته تا در مجموع بازی های این فصل، شش کلین شیت را به ثبت برسانند. در صورتی که مردان سرخپوش در بازی برگشت برابر السد بتوانند دروازه خود بسته نگه دارند، علاوه بر راهیابی به دیدار پایانی، با رکورد بیشترین کلین شیت در یک فصل این رقابتها برابری خواهند کرد.

در این صورت، شاگردان برانکو می توانند با یک کلین شیت دیگر در یکی از دو دیدار رفت و برگشت فینال، رکورد بیشترین کلین یک تیم در یک فصل از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را به نام خود ثبت کنند (با ثبت ۸ کلین شیت)؛ همچنین، سنگربان ملی پوش پرسپولیس با رقم زدن این عملکرد فوق العاده، به رکوردی دور از دسترس دست خواهد یافت.

رکورد بیشترین کلین شیت در یک فصل از لیگ قهرمانان آسیا، ۷ کلین شیت است که سه تیم توانسته اند به این حدنصاب دست یابند. در فصل ۲۰۰۵، تیم بوسان کره جنوبی با شش کلین شیت در مرحله گروهی و یک بازی در مرحله حذفی موفق شد به این آمار درخشان دست یابد. البته این تیم کره ای با وجود خط دفاعی مستحکم و قدرتمند، در مرحله نیمه نهایی مقهور الاتحاد عربستان شد و در دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه ۷ بر صفر شکست خورد و از رسیدن به فینال باز ماند.

دو تیم دیگری که رکورد ثبت ۷ کلین شیت در یک فصل لیگ قهرمانان آسیا را در اختیار دارند، دو تیم فینالیست سال ۲۰۱۰ این رقابتها، یعنی سئونگنام کره جنوبی و ذوب آهن اصفهان، هستند. این دو تیم تا پیش از رسیدن به فینال، در ۷ بازی از مرحله گروهی و حذفی دروازه شان را بسته نگه داشتند تا به این حدنصاب برسند.

حالا پرسپولیس تنها به یک کلین شیت نیاز دارد؛ ۹۰ دقیقه بسته نگه داشتن دروازه نماینده ایران، یعنی راهیابی سومین تیم ایرانی به فینال لیگ قهرمانان، رسیدن به رکورد بیشترین کلین در یک فصل از لیگ قهرمانان، امیدواری به ثبت یک رکورد تاریخی برای پرسپولیس و بیرانوند، و انتظار برای جشن قهرمانی اولین تیم ایرانی در آسیا، آن هم در حضور انبوه هواداران در آوردگاه آزادی.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس