حسن یزدانی

پس از برگزاری دیدارهای مقدماتی و نیمه نهایی ۴ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان، اسامی نفرات راه یافته به دیدارهای فینال مشخص شد که در این میان ایران هیچ نماینده ای در دیدار فینال ندارد.

به گزارش مشرق، مسابقات اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان از ظهر امروز در شهر بوداپست مجارستان آغاز شده است که با برگزاری مراحل مقدماتی نفرات راه یافته به فینال ۴ وزن نخست مشخص شدند.

* اسامی نفرات راه یافته به فینال اوزان مختلف و نتایج مرحله نیمه‌نهایی به شرح زیر است:

۶۱ کیلوگرم:

گاجی مراد رشیداُف (روسیه)، برنده - بکا لومتازده (گرجستان)  (۱۰ بر صفر)

بونه رودریگوئز (کوبا)، برنده - جوزف کولون (آمریکا) (۹ بر ۴)

فینال:

بونه رودریگوئز (کوبا) - گاجی مراد رشیداُف (روسیه)

۷۴ کیلوگرم: 

سونر دمیرتاش (ترکیه)، برنده - آوتاندیل کنتچادزه (گرجستان) (۸ بر یک)

زائوربک سیداکوف (روسیه)، برنده - فرانک چامیزو (ایتالیا) (۳ بر ۲)

فینال: 

زائوربک سیداکوف (روسیه) - آوتاندیل کنتچادزه (گرجستان)

۸۶ کیلوگرم:

دیوید تیلور (آمریکا)، برنده - داورن کوروگلی‌یف (روسیه) (۷ بر ۵)

فاتح اردین (ترکیه)، برنده - تیموراز فری‌یف ناکسی‌دائف (اسپانیا) (۷ بر ۴)

فینال:

فاتح اردین (ترکیه) - دیوید تیلور (آمریکا)

۱۲۵ کیلوگرم:

گنو پتریاشویلی (گرجستان)، برنده - پرویزی هادی (ایران)  (۱۳ بر ۶)

ژی‌وی دِنگ (چین)، برنده - سومیت (هند)

فینال:

ژی‌وی دِنگ (چین) - گنو پتریاشویلی (گرجستان)

از حوادث جالب توجه این رقابت‌ها می‌توان به شکست ۱۱ بر ۶ حسن یزدانی، قهرمان جهان و المپیک در همان دور نخست مقابل دیوید تیلور آمریکایی اشاره کرد که با توجه به حضور این کشتی‌گیر در فینال یزدانی به شانس مجدد رفت. وی ابتدا در این گروه به مصاف حریف بلاروس و در صورت برتری با نماینده کوبا مسابقه می‌دهد و در صورت پیروزی برای مدال برنز به مصاف کشتی‌گیر روس می‌رود.

جردن باروز، دیگر قهرمان جهان و المپیکی بود که در این رقابت‌ها در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب زائوربک سیداکوف از روسیه شد تا با توجه به شکست این کشتی‌گیر مصطفی‌ حسین‌خانی نماینده کشورمان در وزن ۷۴ کیلوگرم که در مرحله قبل مغلوب باروز شده بود از گردونه مسابقات حذف شود.

باقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم نیز در یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر ۸ مغلوب رودریگوئز کوبایی شد که با توجه به حضور حریفش در فینال، یخکشی به شانس مجدد رفت. یخکشی فردا در گروه شانس مجدد ابتدا به مصاف گویدا از رومانی می‌رود و در صورت برتری برای کسب مدال برنز با جوزف دانیل کولون آمریکایی مسابقه می‌دهد.

پرویز هادی نیز در ۱۲۵ کیلوگرم دست به کار بزرگی زد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۳ بر۲ از سد طاها آکگول، قهرمان جهان و المپیک از ترکیه گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت، اما در این مرحله با نتیجه ۱۳ بر ۶ مغلوب گنو پتریاشویلی، دارنده مدال برنز جهان و المپیک از گرجستان شد تا فردا در دیدا رده‌بندی برای کسب مدال برنز به میدان برود.

به گزارش فارس، مسابقات کشتی آزاد با رقابت‌های اوزان ۶۱، ۷۴ ، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم از شنبه ۲۸ مهرماه، مسابقات اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم در روز یکشنبه ۲۹ مهرماه و رقابت‌های ۷۰ و ۹۷ کیلوگرم در روز دوشنبه ۳۰ مهرماه برگزار می‌شود.

طبق قوانین اتحادیه جهانی کشتی، مسابقات هر وزن در ۲ روز برگزار خواهد شد که رقابت‌های مقدماتی تا مشخص شدن فینالیست‌ها در روز اول و رقابت‌های شانس مجدد، رده بندی و فینال در روز دوم انجام خواهد شد.

زمان وزن کشی ساعت ۸:۳۰ تا ۹ صبح به وقت محلی و مسابقات صبح ۱۰:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و رقابت های عصر در فاصله زمانی ۱۷ تا ۲۱:۳۰ انجام می‌شود. فاصله زمانی تهران با بوداپست ۹۰ دقیقه است به طوری که ساعت ۱۰:۳۰ به وقت بوداپست ۱۲ به وقت تهران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • آزاد IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
    0 8
    ماشا الله اران

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس