کد خبر 903803
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
یزدانی

نابغه کشتی ایران با سخت ترین قرعه ممکن روبه رو شده در گام نخست یک فینال زودرس را برابر حریف آمریکایی برگزار می کند.

به گزارش مشرق، حسن یزدانی که بعد از طلای المپیک ۲۰۱۶ از وزن ۷۴ کیلوگرم به ۸۶ کیلوگرم نقل مکان کرد، در گام نخست خود در جام جهانی کرمانشاه در فینال برابر حریف آمریکایی خود تجربه تلخی را پشت سر گذاشت.

پسر جویباری که آن موقع جوانتر و کم تجربه تر بود، هنوز بدنش در وزن جدید جا نیفتاده بود و به شکلی ناباورانه برابر دیوید تیلور آمریکایی ضربه فنی شد تا با ناراحتی سالن را ترک کند و قید حضور در جشن قهرمانی ایران را هم بزند.

حسن یزدانی آن شکست را خیلی زود فراموش کرد و در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ با پشتکار و به شکلی کاملا مقتدرانه مدال طلای وزن ۸۶ کیلوگرم را بر گردن آویخت. خبری هم از دیوید تیلور در آن مسابقات نبود و فرصتی برای انتقام به وجود نیامد.

حالا بعد از گذشت یک سال و نیم از آن خاطره تلخ بار دیگر نابغه جویباری با تجربه ای بیشتر و بدنی آماده تر بار دیگر به همان کشتی گیر چغر آمریکایی برخورد کرده است.

در حالی که همه رقیب اصلی حسن یزدانی در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ را همین دیوید تیلور می دانستند، از شانس بد هر ۲ کشتی گیر در گام نخست با هم برخورد کردند تا شاهد یک فینال زودرس باشیم.

حسن یزدانی بدون شک با توجه به سابقه اش در چند سال اخیر از شانس بیشتری روی کاغذ برخوردار است؛ اما آنطور که از اردوی آمریکایی ها به گوش می رسد، کادرفنی این تیم برای مبارزه تیلور با یزدانی برنامه ریزی ویژه ای کرده اند. این کشتی گیر ۲۷ ساله آمریکایی تا به حال مدال جهانی در کارنامه خود نداشته؛ اما آنقدر در چند سال اخیر تمرین کرده تا در بوداپست این طلسم را بشکند.

نبرد حسن یزدانی و تیلور طبق برنامه چهل و هشتمین کشتی در ۴ وزن نخست خواهد بود که روی تشک C برگزار می شود. با این وضعیت و با توجه به شروع کشتی ها از ساعت ۱۲ روی ۳ تشک به صورت همزمان، احتمالا این مبارزه حدود ساعت ۱۳ انجام خواهد شد. حسن یزدانی نشان داده از هیچ حریفی نمی ترسد؛ اما برخی معتقدند سبک کشتی او به این حریف آمریکایی نمی خورد و به همین خاطر باید با برنامه ریزی بهتر و ریسک کمتری روی تشک برود تا با شکست تیلور مسیر قهرمانی را برای خود هموار کند.

پیروزی احتمالی حسن یزدانی در این مبارزه می تواند روحیه کل کاروان کشتی ایران را بالا ببرد و در شکست احتمالی اش هم می تواند یک شوک بزرگ به کشتی گیران دیگر باشد.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس