خاشقجی نمایه

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داده مقام‌های ترکیه‌ای «شواهد شوکه‌کننده‌ای» درباره قتل روزنامه‌نگار سعودی منتقد رژیم عربستان در اختیار دارد.

به گزارش مشرق، یک منبع آگاه به سی‌ان‌ان گفت مقام‌های ترکیه‌ای شواهد صوتی و تصویری در اختیار دارند که نشان می‌دهد «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد حکومت عربستان داخل کنسولگری این کشور در استانبول کشته شده است. 

این منبع که این ادعا را بر اساس اطلاعات یکی از سازمان‌های اطلاعاتی غرب مطرح کرده می‌گوید شواهد ترکیه نشان می‌دهد داخل کنسولگری منازعه‌ای اتفاق افتاده است. تکیه همچنین شواهدی از لحظه قتل خاشقچی در اختیار دارد.

بیشتر بخوانید:

تاثیر بحران خاشقجی بر ولایتعهدی بن سلمان

به گفته منبع مورد استناد سی‌ان‌ان، دستگاه اطلاعات کشور مورد نظر ماهیت شواهدی که ترکیه در اختیار دارد را «شوکه‌کننده و نفرت‌انگیز» خوانده است. 

خاشقچی که روزنامه‌نگار سعودی و ستون‌نویس روزنامه واشنگتن‌پست بود سه‌شنبه هفته گذشته برای انجام یک کار کنسولی وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و از آن زمان به بعد از آن ساختمان خارج نشده است. 

مقام‌های ترکیه چند روز بعد در گفت‌وگو با رویترز گفتند اطلاعاتی در دست دارند که دولت سعودی این روزنامه‌نگار را به قتل رسانده است. 

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس