جهانگیری نمایه

معاون اول رئیس جمهور گفت: مدیر با انگیزه بن‌بست‌ها را می‌شکند و مدیر خوب باید راهکار ایجاد کند در صورتی که به اندازه کافی پول وجود داشته باشد ننه جان من هم می‌تواند کار پیدا کند.

به گزارش مشرق، اسحاق جهانگیری امروز در پنجمین همایش روزی ملی روستا و عشایر اظهار کرد: روستا کانون اصلی تولید کشور است و از سازه‌های اصلی هویت‌بخشی به کشورمان به حساب می‌آیند.

وی با اشاره به روند تغییر جامعه روستایی به شهری افزود: درست است که تعداد زیادی از روستائیان کشور به شهرها و حاشیه آنها کوچ کرده‌اند اما تعداد زیادی از روستاهای کشور نیز به شهر و حتی شهرستان تبدیل شده‌اند و جمعیت‌شان در همان منطقه مانده است اما دیگر جمعیت شهری به حساب می‌آیند.

بیشتر بخوانید:

جهانگیری از مردم عذرخواهی کرد

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: روستانشینان در مرحله اول باید نیازهای اولیه خود را برآورده شده ببینند تا در مکان زندگی خودشان بمانند و مواردی مانند آب آشامیدنی، آموزش، فناوری‌های روز مانند اینترنت به عنوان پیش‌نیاز برای توسعه روستایی به حساب می‌آید.

جهانگیری تصریح کرد: در اوایل پیروزی انقلاب امکانات رفاهی یک خانواده روستایی به شدت پایین بود به طوریکه اگر کسی یخچال یا تلویزیون داشت آن را جزء امکانات روستایی به حساب می‌آوردند اما اکنون زیرساخت‌های روستاهای کشور توسعه زیادی کرده است.

وی اظهار داشت: اکنون با افتخار می‌توانیم بگوییم 92 درصد جمعیت روستایی کشور از راه آسفالته برخوردارند که 14 هزار کیلومتر آن در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ایجاد شده است. همچنین در حال حاضر 87 درصد از جمعیت روستایی کشور از آب آشامیدنی برخوردار است. تمام خانواده‌های روستایی کشور باید از گاز برخوردار باشند که به فضل خدا بر اساس آمار موجود 35 هزار روستای دیگر تا پایان دولت دوازدهم گازرسانی می‌شوند و 99 درصد جمعیت روستایی کشور زیر چتر حمایت خانه‌های بهداشت قرار دارند.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: با وجود اینکه شبکه‌های ارتباطی از زیرساخت های اصلی برای توسعه روستایی به حساب می‌آیند برخی آن را یک کار لوکس می‌دانند و نمی‌خواهند به این مهم توجه کنند که وجود اینترنت پرسرعت در مناطق روستایی علاوه بر زیان‌هایی که ممکن است داشته باشند می‌توان از آن استفاده‌های مطلوبی نیز کرد و مانند یک چاقو به حساب می‌آید که می‌توان از آن هر استفاده‌ای کرد.

بخش زیادی از محصولات کشاورزی در زمان توزیع از بین می‌رود

جهانگیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: زنجیره کشاورزی از ابتدا تا انتها باید توسط خود کشاورزان و روستائیان مورد مدیریت قرار گیرد تا سود بیشتری از تولید نصیب آنها شود. در حال حاضر بخش زیادی از محصولات کشاورزی از زمان تحویل و توزیع آن از بین می‌رود کماکان نتوانسته ایم نظام توزیع خوبی برای محصولات کشاورزی ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: صنایع تبدیلی، بسته‌بندی هنوز یکی از نیازهای اصلی تولیدکنندگان بخش کشاورزی است که باید به آن توجه بیشتری شود.

معاون اول رئیس جمهور گفت: 90 درصد زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود اما سهم تجارت کشورمان از این محصول کم است و شرایط مناسبی برای بسته‌بندی و حضور در بازارهای بین‌المللی نداریم.

صرفه‌جویی 20 درصدی آب در کشاورزی دغدغه کمبود آب را از بین می‌برد

جهانگیری با بیان اینکه ما با منبع محدود کننده آب در کشور روبرو هستیم گفت: استفاده صحیح از آب کشاورزی جزء برنامه‌های حیاتی و اصلی در کشور است. کاهش 20 درصدی از طریق صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی می‌تواند دغدغه‌های ما برای منابع آبی کشور را از بین ببرد.

وی افزود: دولت اقدامات جدی برای اصلاح بهره‌وری آب در کشور انجام داده است به طوریکه 85 درصد از هزینه‌های اجرایی سامانه‌های نوین آبیاری را به صورت بلاعوض به بهره‌برداران پرداخت می‌کند که سرعت اجرای این طرح نیز مناسب است به طوریکه سالانه 100 هزار تا 200 هزار هکتار به این شکل تحت اجرای سامانه‌های نوین آبیاری قرار می گیرد که امیدواریم سرعت آن نیز بیشتر شود.

مقاومت در برابر توسعه گلخانه‌ها کاری ضد منافع ملی است

معاون اول رئیس جمهور  توسعه گلخانه‌ها در بخش کشاورزی را امری حیاتی دانست و گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای جزء اولویت‌های اصلی جهاد کشاورزی به حساب می‌آید و هر کس که بخواهد در اجرای آن محدودیت ایجاد کند کاری ضد ملی انجام داده است.

جهانگیری گفت: طرح پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مناطق روستایی و عشایری به میزان 1.5 میلیون دلار از سال گذشته با اجازه رهبر معظم انقلاب برای بهره‌گیری از منابع صندوق توسعه ملی آغاز شده است و تا به امروز نیمی از این مبلغ به تومان تبدیل شده و در اختیار طرح‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: منابع مابقی این تسهیلات با نرخ ارز نیمایی تدوین می‌شود که این امر منجر به افزایش امکان تسهیلات دهی به متقاضیان مناطق روستایی و شهری می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور  یادآور شد: این تسهیلات با سود بانکی 4 و 6 درصد به بهره‌برداران اعطا می‌شود و این پول تنها مختص به روستائیان و عشایر کشور است و اگر کسی غیر از این افراد بخواهد از این تسهیلات سوء استفاده کند حتما با وی برخورد می‌شود.

جهانگیری تاکید کرد که ما خواهان این هستیم که این منابع با دقت و سرعت بیشتری پرداخت شود تا شرایط ایجاد اشتغال و کارآفرینی در مناطق روستایی افزایش یابد.

وی گفت: بر این اساس رانت بزرگی فقط برای روستائیان و عشایرایجاد می‌شود و دولت می‌خواهد به این افراد این رانت را بپردازد تا بتوانند به اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری بینجامد.

پول باشد ننه جان من نیز کار انجام می‌دهد

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برای حل مشکلات تنها راه برطرف کردن آن مدیر نیست گفت: مدیران با انگیزه بن‌بست‌ها را می‌شکنند و مدیر باید راهکار ایجاد کند وگرنه پول به اندازه کافی وجود داشته باشد ننه جان من هم می‌تواند کار پیدا کند.

جهانگیری گفت: در شرایط فعلی عرصه برای زندگی مردم تنگ شده و فشارهای اقتصادی زیاد شده است. مدیران باید تصمیمات خوبی بگیرند تا از این شرایط بتوانیم با سربلندی عبور کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  44 1
  اول همه خودت با ابداع دلار جهانگیری خزانه بر باد دادی رفت
  • مهدی IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
   15 0
   چرا ننه جان شما اسحاق خان..... پول کلوون که باشه مشام همه به کار میفته .....
  • شکر الله IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
   5 0
   خب خدا رو شکر برا صنف مهر ساز که بد نشد لطفا زود مهر سفارش بدین تا دیر نشده .دم در پاستور هم حتما یه باجه مهر زدن نصب بشه فراموش نشه هاااااا
 • مهر IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  17 0
  اول همه خودت با ابداع دلار جهانگیری خزانه بر باد دادی رفت
 • مهدی ظ IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  14 0
  اخوی گرامی همینم کافیه اسحاق خان
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  5 0
  و ایضاً این بر بعضی از مسئولین زده شود. علی برکت الله
 • DE ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  9 0
  بی انگیزگی مسئولان باید اصلاح شود/ جهان جان اگر قبلا " اصلاحات " نشده بودند که اصلا مسئول نمیشدند چی رو میخوای اصلاحات کنی ؟ دوستان اصلاح طلبچی خودتان هستند دیگه بودور که وادور .
 • ناشناس IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  21 0
  بیزحمت این مهر رو اول روی پیشونی فامیل(برادر) خودتون و برادر رئیستون بزنید تا کابینه دولت حساب کار بیاد دستشون
 • احمدخواجوند IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  8 0
  منظور جهانگیری اینه که اگر هرکی بیا توکابینه هم از بیکاری در میاد وهم مشکل کشور حل میشه
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  10 0
  و اینک اسحاق، اسحاق خان وارد می شود همه برند کنار. اسحاق بفرمایید در این مدتی که دلار بی سابقه بالا رفت و مردم ضعیف زیر چرخ ژنرالهای بی خاصیت له می شدند برای شما اسفند دود کرده؟
 • نخودچی IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  5 0
  برا یه مدیر بی عرضه مفت خور بی کفایت باید مهر رو جاهایی دیگه زد برادر
 • IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  8 0
  ظاهرا خیلی از مسولین پول کلانی به جیب زده اند اما هیچ کاری نکرده اند.
 • NL ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  2 0
  موافقم
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  5 1
  نه تنها روستاها امکانات دارند ، بلکه خیلی خیلی هم از تهران بهترند ! من خودم تهرانی هستم و به یکی از روستاهای مازندران مهاجرت کرده ام . نه تنها تمام امکانات شهری هست بلکه چه طبیعت شگفت انگیزی ! چه هوایی ! چه ویویی از خانه مان پیداست ! تازه هر خریدی هم داشته باشیم ، ده دقیقه رانندگی می کنیم بدون ترافیک میریم نوشهر . خلوت ، جلوی تمام اداره ها جای پارک ، مردم آرام و خوش اخلاق ... چی بود اون تهران همه یا روانی یا دیوونهء زنجیری !
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  8 0
  بی ادب نه نه جان تو تورا تولید کرده بدون پول کار بزرگی هست خیلی قافیه بهت تنگ اومده
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  0 0
  برو همون
 • مام وطن IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  7 0
  حيفه مقام مادر كه نشناختيد و اينطور بى رحمانه ضايع مى كنيد! مادر يعنى تدبير منزل، مدير كيلويي چند!
 • Mohammad Reza US ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  10 0
  اگر ننه جان هنوز زنده هستند،لطفاً امور کارها را به ننه جانتان بسپارید که لیاقتش بیشتر از شماهاست
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  5 0
  در راستای شفاف سازی لطفا ریز هزینه های دفتر جنابعالی رو منتشر نمایید.قید فیش حقوقی وپاداش مزایا رو زدم !
 • دامغانی IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  3 0
  اگه ننه جان شما پول نداره حتما شوهرش (جدبزرگوار) مشکل پولی داشته..
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  11 0
  فارسیش میشه ماها با عرضه هستیم که بدون پول تونستیم اینهمه کار!! انجام بدیم والا اگه پول باشه ننه جون من که بیعرضه ست هم میتونه کار انجام بده!! تکبر، خود بزرگ بینی، بی ادبی، جهالت به مقام والای مادر . . . پناه بر خدا!
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  12 0
  برو آقای جهانگیری دنبال کارت، با مدیریت تنبل نمیشه کشور رو جلو برد، بعد هم عذرخواهی فایده نداره این مسئولین بی کفایت باید به دلیل دروغ هاشون در مناظرات و انتخابات و ضربه هایی که به کشور زدند محاکمه شوند
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  5 0
  عقیلی خراسانی را هم بیاورد . ابوریحان بیرونی و رازی را هم بیاورید با این حسن روحانی کار به جایی نخواهد رسید
 • IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  0 0
  ... برو هنوز صدات در مناظره ها توی گوشمون هست که مرتب تخریب میکردی
 • IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  0 0
  ننه جونت را در تبلیغات انتخاباتی دیدیم اگر خودت با انگیزه کار کرده بودی با این که فرمانده اقتصاد مقاومتی بودی کشور را به این وضع نمیکشاندید
 • BE ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  0 0
  ادبیات اسلامی بود ؟
 • BE ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  0 0
  خطابش به ژنای خوب بوده / مسئولین سوسول !!!
 • BE ۰۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  2 0
  این همه جوون دلسوز و با معرفت و با هوش توی ایرانه ، یه مشت بچه سوسول شدن مدیر ! خدا آخر وعاقبتمون رو به خیر کنه
 • علی IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  1 0
  سلام پول نباشه ننه جون گرامی شما هم نمی تونه یک املت درست کنه ، گوجه و تخم مرغ وروغن پول می خواهد.
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  2 0
  علت این همه بی تدبیری این است که دولتی ها هنوز نمی دانند خودشان مسئولند وباید درست عمل کنند. لذا همیشه دستور می دهند و می گویند باید این طور باشند مسئولین----- از همین جاست که مملکت را بر باد دادند. از هسته ای گرفته تا اقتصاد وووووووووووووو
 • DE ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
  0 0
  بی انگیزگی مسئولان باید اصلاح شود/ مسوولین اصلاح طلب چی نشان دادند عاشق و شیدای میز و ریاست و ویلا و زمین و پول و میهمامانی...اینجور چیزها هستند برای انگیزه دادن به این مدیران بایستی میهمانی ها سفر خارج بریز و بپاش و رانت و مادام العمر کردن میز آنها را در دستور کار گذاشت.اونوقت به ننه جون کسی هم احتیاج نیست.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس