محمود صادقی و FATF

یک عضو فراکسیون امید مدعی شد منتقدان FATF حامی قاچاق و پولشویی هستند.

به گزارش مشرق، محمود صادقی ضمن توئیتی در توییتر نوشت: تبلیغات گسترده‌ای که محافل خاص علیه لوایح مبارزه با پولشویی به راه انداخته‌اند به طور ضمنی دلالت بر این دارد که اذعان دارند در سطح گسترده مرتکب قاچاق و پولشویی و تامین مالی تروریسم هستند و نگرانند با تصویب این لوایح جلوی آن گرفته شود.


او همچنین آثار منفی پولشویی را این گونه برشمرده؛ «کاهش رقابت‌پذیری، اثرات منفی بر نرخ تورم و نرخ بهره، تاثیر در نرخ ارز، کاهش سرمایه‌گذاری مولد، کاهش انتقال مولد و افزایش بیکاری.»
وی درباره آثار مبارزه با پولشویی می‌گوید: «مبارزه موثر و کم‌هزینه با مفاسد اقتصادی، مقابله با جرایم سازمان یافته، شفاف‌سازی و بهبود فضای کسب و کار، تسهیل و تقویت مراودات تجاری بین‌المللی.»
یادآور می‌شود پیش از این روزنامه‌هایی نظیر آفتاب یزد، از محمود صادقی به عنوان «مهره انتحاری» نام برده‌اند بنابراین باید از پدرخوانده‌های اصلاح‌طلبان که صادقی صرفا بازیچه آنهاست پرسید:


 ۱- مبارزه با پولشویی و جرایم سازمان یافته و تامین مالی تروریسم و... مگر در داخل امکان‌پذیر نیست که حتما باید اطلاعات کشور- از صرافی‌ها و بانک‌ها و همه تراکنش‌های مالی با اطلاعات سری نظامی و امنیتی- را به دشمنان کشور در جنگ اقتصادی داد؟!


۲- اعضای فهرست ائتلاف امید که بنابر اذعان برخی اصلاح‌طلبان معترض، هر کدام مجبور به پرداخت‌های چندصد میلیونی تا میلیاردی برای حضور در فهرست انتخاباتی شدند، این پول‌ها را از کجا تامین کرده و به چه کسانی دادند؟!


۳- اصلاح‌طلبان مدعیان شفافیت چرا نقض قانون توسط دولت و عدم اجرای ماده ۲۹ قانون پنج ساله درباره انتشار شفاف حقوق و مزایای دریافتی مدیران دولت را مورد اعتراض قرار نمی‌دهند؟ یا چرا پیگیری نمی‌کنند که دریافت‌کنندگان رشوه‌های کلان از شرکت‌های کرسنت و استات اویل و توتال و... چه کسانی هستند؟


۴- امثال محمود صادقی چرا در قبال واگذاری رانتی ۱۸ میلیارد دلار به قیمت ۴۲۰۰ تومان(رانت ۱۵۰ هزار میلیاردی)، رانت گرانفروشی خودرو و رانت واگذاری ۷ میلیون سکه خفه‌خون گرفته‌اند و مردم را با سوژه‌هایی مانند FATF دنبال نخود سیاه می‌فرستند؟!


۵- محمود صادقی سواد ندارد یا می‌داند و خود را به نادانی زده که برنامه اقدام FATF  دو سال است با تعهد پنهان وزیر اقتصاد وقت اجرایی شده اما به بحران شدید اقتصادی دامن زده است؟ چرا نمی‌گوید آمار صرافی‌ها را به دشمن دادند و موجب گرانی نرخ ارز شدند؟! چرا در همین دوره رکود اقتصادی و تورم و بیکاری و کاهش ارزش پول ملی اتفاق افتاد؟!


۶- چرا نمی‌گویند به بهانه شفافیت و مبارزه با پولشویی و... به خودتحریمی و خودزنی اقتصادی در داخل پرداختند و بخشی از تورم فعلی محصول همین خیانت است؟!


۷- چرا توضیح نمی‌دهند تکلیف چک برگشت خورده برجام و وعده‌های نسیه آن درباره رونق اقتصادی چه شد تا بعدا رویشان بشود درباره ملحقات FATF وعده‌های سر خرمن بدهند؟!


۸- چرا به مردم توضیح نمی‌دهند آمریکا و برخی دیگر از موسسان و گردانندگان FATF، همان طرف‌های جنگ و تروریسم اقتصادی علیه ایران هستند که ایستگاه‌های قاچاق و خروج ارز از ایران را در اسلامبول، دوبی، هرات و اربیل راه انداخته‌اند و یکی از این مراکز با ۴۱۷ عضو ایرانی و غیر ایرانی در ترکیه توسط نیروهای امنیتی متلاشی شده؟!


گفتنی است اخیرا شبکه آمریکایی - ایرانی قاچاق نیم میلیارد دلار ارز از ایران به ترکیه و آمریکا، توسط نیروهای امنیتی و دادستانی ترکیه متلاشی شد و برخی از این افراد، با یهودیان ایرانی‌تبار در آمریکا از یک سو و برخی عوامل اخلالگر در ایران مرتبط بودند.


با این اوصاف و درحالی‌که آمریکا (رئیس مافیای FATF) علنا مشغول جنگ و تروریسم اقتصادی - ارزی علیه کشورمان است و در این مسیر از اطلاعات جمع‌آوری شده توسط FATF برای ایجاد مضیقه‌های بیشتر علیه ایران استفاده می‌کند، پیشنهاد می‌شود دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی گاف‌های استاد(!) محمود صادقی در بزک کردن اف‌ای‌تی‌اف را به عنوان نشتی بشکه و سرنخ شبکه نفوذ و خرابکاری جدی بگیرند، احتمالا از این طریق می‌توانند شبکه اصلی را شناسایی کنند.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • محمد US ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
  0 0
  مطمین هستم که اکثر انهایی که ظرف بیست دقیقه برجام راتصویب کردند برای یکبارهم انرا نخوانده بودند واکثرانهایی هم که خوانده بودند نفهمیدند دران چه نوشته شده وامروزدرارتباط با اف ای تی اف گرفتار همین بلیه هستیم خوبست درتایید افراد برای نماینده گی مجلس سطح سواد سیاسی انها ارزیابی شود تا هنگام نطق نمایندگان موکلانشان خجالت نکشندومشکلاتی از این دست که با اندرگیر هستیم نباشیم
 • IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  0 0
  چه کسی از طریق علمی وبا شاخصه های مربوطه اولین رکود را ثابت کرده دوما fatf باعث رکود شده را ،اثبات نموده واقعا اگر مطلبی هست به صورت مستند ارائه کنید که مردم ببینند اما با شفاف سازی که ناسی از fatf میشود همه مردم موافقند ،چون زالو صفتانی که سرمایه وخون ملت را با لطایف الحیل به حساب های شخصی خود ریخته اند وضمنا از زمین وزمان طلب کارند خیلی راحت بی حیثیت شده ودنبال کار خود میروند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس