تخلف در جذب «فائزه هاشمی» به عنوان هیات علمی دانشگاه آزاد

بنابر اسناد موجود جذب «فائزه هاشمی»به عنوان هیات علمی دانشگاه آزاد تخلف بوده و با این تخلف محرز به نظر می رسد مسئولان کنونی دانشگاه باید نسبت به استیفای حقوق از دست رفته دانشگاه ودانشجویان اقدام کنند.

به گزارش مشرق، واکاوی پرونده علمی فائزه هاشمی دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی که در دوره تصدی پدرش در هیات موسس و امنا به عضویت هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در آمده است و در این دوره علی رغم قراردادی بودن رییس گروه شده و حتی در مقطعی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس شده است حاوی تخلفات محرزی است که باعث اخراج وی از دانشگاه آزاد اسلامی شده است.

اول اینکه هیچ مدرکی مبنی بر مصاحبه عمومی در پرونده وی وجود نداشته در حالی که یکی از الزامات پذیرش افراد به عنوان هیات علمی دانشگاه دولتی و غیر دولتی مصاحبه عمومی است که البته ممکن است به خاطر انتساب وی به مرحوم هاشمی رفسنجانی مسئولین وقت دانشگاه در آن دوره از انجام این مصاحبه پرهیز کرده اند.

این در حالی است که موضوعاتی نظیر حبس، حمایت از فزقه ضاله بهائیت، حمایت از روند بدحجابی و امثال مسیح علی نژاد و ... در سوابق فائزه هاشمی غیر قابل انکار است.

دوم اینکه اساسا موضوع جذب فائزه هاشمی در شورای جذب مطرح نشده و مسئولین وقت واحد  سرخود اقدام به جذب نامبرده با سفارش های رسمی و غیر رسمی می کنند.

سوم اینکه نتیجه ارزشیابی فائزه هاشمی بهرمانی از ۱۶۵ برابر ۸۲/۰۳ یعنی زیر ۵۰ درصد است و در پرونده وی مدرکی دال بر قبولی در مصاحبه علمی موجود نیست. این ارزشیابی مشتمل بر شاخص هایی نظیر چاپ مقالات در مجله های معتبر علمی، چاپ و تالیف کتاب، شرکت در پروژه های پژوهشی و ... است. که متاسفانه فائزه هاشمی نتوانسته نمره لازم را کسب نموده ولی با این حال در یک تخلف آشکار علمی و قانونی در زمان تصدی پدر مرحومش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس جذب شده است.

نکته دیگر اینکه شرکت فائزه هاشمی در فراخوان۹۲۱ جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز خالی از اشکال نبوده زیرا حداکثر سن در فراخوان باید ۴۰ سال باشد در حالی که وی متولد سال ۱۳۴۱ است و در زمان ثبت نام در فراخوان ۵۱ ساله بوده است. در حالی که در پرونده ایشان در همان فراخوان، اعلام شده شرایط سنی را دارد. 

با این تخلف محرز به نظر می رسد مسئولان کنونی دانشگاه آزاد اسلامی باید هر چه سریع تر نسبت به استیفای حقوق از دست رفته دانشگاه و دانشجویان چه به لحاظ مادی و چه معنوی اقدام کنند و اخراج فائزه هاشمی کمترین کاری است که می توانسته صورت بگیرد.

گفتنی است روز گذشته نیز خبری مبنی بر پشت پرده مدرک فاطمه هاشمی دختر دیگر مرحوم هاشمی رفسنجانی منتشر شد که حکایت از تقلب و غیر معتبر بودن مدرک وی داشت که منجر به اخراج وی از دانشگاه آزاد اسلامی شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  0 10
  ظلم نكنيد حتي به فائزه
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  5 1
  دانشگاهها پر زا این مسائل هستند اصلا تحصیل به حاشیه رفته است بنگاه فعالیت این قبیل افراد برای دانشگاهها زیبنده تر است
 • IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  1 9
  خدا رحمت کنه آیت ا.. هاشمی رو چه کرده با شما که به صغیر و گبیرش هم رحم نمیکنید همین شماها که در مشرق و فارس کار میکنید مدارکتون رو چجوری به دست آوردین نود درصددتون با سهمیه رفتین دانشگاه و خدا میدکنه با چه راههایی نمره گرفتین
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  0 14
  ضمن قدردانی از زحمات سایت مشرق خواهشمندم فقط حساب پدر را از فرزند جدا کنید حرف آخر حرف رهبری بود که در فقدان رفیقشان اندوهگین شدند چه در زمان عمرش همراه بود و چه در زمانی که ........ خدا داند
  • US ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   6 1
   پدر از دختر اعلام برائت کرد؟!! اعتراضی به عمل وی داشت؟!!!
  • مهدی IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   7 0
   نماز میتی که رهبری بر جنازه ایشان خواندند یادتان هست . رهبر فرزانه در این نماز هم دروغ نگفتند و بر خلاف رسم معمول ما لا نعلم الا خیرا را بیان نکردند و به جای ان کلمه اغفر له را چند بار تکرار کردند . عاقلان را اشاره ای کافیست
 • مهدی IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  12 0
  ملت از دست این خانواده چه می کشند ؟ تا کی لابی گری ؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس