طرح کارورزی

طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی یکی از برنامه‌های دولت در راستای تولید و اشتغال اعلام شده است؛

به گزارش مشرق، طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی، افزایش مهارت و اشتغال‌پذیری جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی، تسهیل در جذب و به‌کارگیری جوانان در بنگاه‌های اقتصادی، طرح مشوق بیمه سهم کارفرمایی، طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار، طرح یارانه دستمزد، طرح توسعه تأمین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی، توسعه و حمایت از مشاغل خانگی، برنامه توسعه اشتغال در بخش مسکن، برنامه توسعه اشتغال در بخش کشاورزی، برنامه توسعه اشتغال در بخش صنعت و طرح دولت برای جایگزینی اتوبوس و کامیون از  برنامه‌های دولت در سیاست گذاری جدید ایجاد شغل است.

بیشتر بخوانید

برنامه‎های اشتغالی دولت، طرح های واقعی یا بازی با کلمات؟

طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی یکی از برنامه‌های دولت در راستای تولید و اشتغال اعلام شده است؛ این طرح یک دوره آموزشی تلقی می‌شود.  طول دوره کارورزی حداقل شش ماه و حداکثر 12 ماه برای هر کارورز (به طور متوسط پنج ماه برای هر کارورز)، بر اساس استانداردهای مصوب آموزش مهارتی تعیین می‌شود و برای کارورزان مشمول طرح، کمک هزینه کارورزی به صورت ماهیانه 30 درصد حداقل دستمزد (معادل 334 هزار تومان) در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این، برای تأمین بیمه مسئولیت مدنی به ازای هر کارورز رقمی معادل 50 هزار تومان در سال توسط دولت پرداخت خواهد شد. طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی موجب افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت، تجربه در محیط کار و ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در آنها شده و متقابلا دانش و آموخته‌های آنها به محیط کسب و کار انتقال یافته و سرمایه انسانی نیز تقویت می‌شود.

افزایش مهارت و اشتغال پذیری جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی، تسهیل در جذب و به‌کارگیری جوانان در بنگاه‌های اقتصادی از اهداف این طرح و گروه هدف 100 هزار نفر دانش آموختگان دانشگاهی بیکار و فاقد بیمه تامین و سابقه کار اعلام شده است.

طبق پیش بینی وزارت کار در تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه، حدود 70000 مجموع برآورد تعداد دانش آموختگان دانشگاهی برای دوره کارورزی بر حسب رشته تحصیلی (عرضه کارورز) سال 97 است،عمده گروه های رشته تحصیلی درحوزه علوم تربیتی،علوم انسانی و هنر،علوم اجتماعی،بازرگانی و حقوق،علوم ریاضیات و محاسبات،مهندسی تولید و ساخت،کشاورزی و دامپزشکی،بهداشت و رفاه،خدمات، نامشخص و اظهار نشده گروه های عمده رشته تحصیلی برای اجرای این طرح است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
  0 0
  طرح کاروزی مال قالیباف بود نه دولت تزویر و کذا
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
  1 0
  این طرح کاملا ناموفق بوده فقط جوان میبرن سر کار که بیگاری ازش کشیده بشه بعد پایان طرح کارورزی نیز بیمه دو سال رایگان طرح مشوق که به کارفرما داده میشه تا یک ماه پیش که بنده رفتم اداره بیمه شهرستان گفته شد که برنامه ای به ما داده نشده!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس