محیط بان نمایه

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس جلسه عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، یحیی کمالی‌پور عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز (سه‌شنبه ۳ مهر) کمیسیون متبوعش، گفت: در این جلسه لایحه حمایت از حقوق محیط‌بانان و جنگلبانان با حضور رئیس سازمان محیط زیست، رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع و کارشناسان مرکز پژوهشهای مجلس و همچنین نیروی انتظامی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

تعداد شهدای محیط بان کشور

رویکرد متفاوت سلبریتی‌های خارجی و وطنی نسبت به شکار

وی با بیان اینکه در جلسات گذشته کمیسیون کلیات این لایحه تصویب شده بود، افزود: جزئیات این لایحه برای بررسی به کمیته ویژه ارجاع شده بود که در این جلسه، اعضای کارگروه نظر کارشناسی خود را در این باره ارائه کردند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس، گفت: پس از استماع نظرات نمایندگان جزئیات لایحه به رأی گذاشته شد و جزئیات لایحه مذکور نیز به تصویب اعضای کمیسیون رسید و جهت رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می شود.

کمالی پور در تشریح مهمترین ماده این لایحه عنوان کرد: براساس این لایحه محیط‌بانان در ماموریت‌های خود مشمول قانون به کارگیری سلاح مانند نیروهای نظامی می‌شوند.

نماینده مردم جیرفت در مجلس با بیان اینکه در گذشته اگر آنها از در ماموریتهای خود از سلاح استفاده می‌کردند مجازات  و محکوم می‌شدند و ارگانی نبود که خسارتهای آنها را پرداخت کند، تصریح کرد: اما اگر آنها مشمول استفاده از قانون سلاح شوند، در این صورت بسیاری از خسارات و هزینه‌های آنها اگر ناشی از تقصیر خودشان نباشد توسط دولت پرداخت می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس