مسی و رونالدو

فدراسیون جهانی فوتبال از رویکرد دو ستاره برتر حال حاضر دنیا در قبال مراسم معرفی بهترین‌های این رشته ورزشی در سال ۲۰۱۸ راضی نیست.

به گزارش مشرق، مراسم شب گذشته The Best  یا همان معرفی بهترین‌های دنیای فوتبال توسط فیفا رنگ و بوی سال‌های گذشته را نداشت و دلیلش هم مشخص بود؛ غیب همزمان لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، دو بازیکنی که در یک دهه گذشته مهمترین جوایز انفرادی دنیای فوتبال را از آن خود کرده‌اند.

غیبت این دو به خصوص رونالدو که هم نامزد کسب جایزه بود هم در مراسم معرفی بهترین بازیکن اروپا توسط یوفا، بازخوردی منفی از سوی فیفا داشته است به طوری که یکی از عوامل این سازمان هم به این صریحاً به این موضوع اذعان داشته است.

این نماینده فیفا که در مراسم حضور داشت و نامش فاش نشد، گفت: آنها فوتبال را بی‌اعتبار کردند و حتی درک نمی‌کنند که این کار را انجام داده‌اند.

غیبت مسی و رونالدو در مراسم فیفا در حالی محسوس بود که ستاره‌ها و چهره‌های برجسته‌ای همچون لوکا مودریچ، محمد صلاح، سرخیو راموس، داوید دخه‌آ، کیلیان امباپه، تیبو کورتوا، رافائل واران، دنی آلوز، زین‌الدین زیدان، مائوریسیو پوچتینو، زلاتکو دالیچ، لوران بلان، دیدیه دشان، یواخیم لو، فابیو کاپلو، میشل سالگادو، ژولیو باپتیستا، نوانکو کانو، رنه ایگویتا، فدریک کانوته، رونالدینیو و رونالدوی برزیلی در آن حضور داشتند.

نکته‌ای که درباره مراسم امسال معرفی بهترین بازیکن فیفا مشخص بود، ارزش بیشتر قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در قیاس با قهرمانی جام جهانی 2018 به عنوان معیاری برای انتخاب نامزدهای نهایی بود چرا که هر سه نامزد نهایی این جایزه فینالیست لیگ قهرمانان فصل گذشته بودند و هیچ نماینده‌ای از فرانسه که قهرمان جام جهانی 2018 شد، در بین آنها وجود نداشت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس