کد خبر 895354
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
حاج صفی

احسان حاج‌صفی بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است که حریفان ایران در جام ملت‌های آسیا، برنامه‌ریزی خوبی داشته‌اند و از ما جلوتر هستند.

به گزارش مشرق، احسان حاج‌صفی با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی گفت: اردوی خوبی را پشت سر گذاشتیم و بازیکنان هم در اردوی گذشته به تدریج اضافه شدند و اردو را زیر نظر کادر فنی برگزار کردیم. اوضاع و شرایط بدنی‌ام خوب است و با تمرینات مستمر سعی دارم هر روز نسبت به روز گذشته پیشرفت داشته باشم.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد سه دیدار مرحله گروهی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا، گفت: نسبت به گروه‌های دیگر، تیم‌های نسبتاً بهتری در گروه ما قرار دارند. البته بازی با عراق سخت است، اما ما هم ایران هستیم و برای قهرمانی آسیا به امارات می‌رویم تا شرایط خوبی را رقم بزنیم.

حاج‌صفی با اشاره به جام ملت‌های استرالیا خاطرنشان کرد: قطعاً دیگر شرایط بازی قبلی ما و چالشی که با عراق در جام ملت‌های قبلی داشتیم، رقم نخواهد خورد. این مشکل هر چند سال یک بار برای یک تیم به وجود می‌آید. دیگر مشکلات قبلی به وجود نخواهد آمد و امسال با شرایط متفاوتی به مصاف عراق می‌رویم و با یک نتیجه خوب عراق را شکست می‌دهیم تا جبران آن بازی را کرده باشیم.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد حضور هواداران تیم ملی در امارات گفت: درست است که استرالیا خیلی از ایران دور بود، اما ایرانی‌های زیادی آمدند و تیم ملی را تشویق کرده و حمایت‌مان کردند. البته امسال مسابقات در امارات است و بدون شک مردم در این کشور سنگ تمام خواهند گذاشت و ورزشگاه‌ها را پر خواهند کرد تا پس از چند سال نتیجه زحمات همه را بگیریم و مردم ایران را خوشحال کنیم.

حاج‌صفی افزود: صددرصد ترکیب بازیکنان جوان و باتجربه‌ای که در تیم ملی حضور دارند، می‌تواند بسیار کارگشا باشد. این باعث می‌شود در جام ملت‌ها خیلی خوب ظاهر شویم همانطور که در جام جهانی خیلی خوب عمل کردیم و می‌توانیم در جام ملت‌ها هم بهتر باشیم و نتایج بهتری هم به دست بیاوریم.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد تفاوت جام ملت‌ها و جام جهانی با توجه به تجربه او در دو جام اظهار داشت: آرزوی هر بازیکنی است که در جام جهانی بازی کند. در جام جهانی تیم‌های خیلی بزرگ حضور دارند و البته در جام ملت‌ها هم درست است که تیم‌های خوبی حضور دارند، اما یک مقدار سطحش پایین‌تر است و جام جهانی شرایط خاصی دارد.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد: در جام جهانی با تیم‌های بزرگی که هر کدام قهرمان قاره خود و قهرمان جهان بودند، بازی کردیم و قطعاً امکان انجام بازی خیلی هجومی وجود نداشت، اما در جام ملت‌ها سطح تیم‌ها پایین‌تر است و می‌توانیم سبک بازی‌مان را تغییر داده و با یک تدبیر و استراتژی درست در نوع بازی‌مان نتایج بهتری بگیریم.

حاج‌صفی در مورد انتظارات از تیم ملی گفت: انتظارات با توجه به عملکرد ما در جام جهانی که خوب ظاهر شدیم بالا رفته، اما از طرف دیگر باید ببینیم شرایط آماده‌سازی ما چگونه است. تاکنون وضعیت سرمربی تیم ملی مشخص نشده و اگر از هم اکنون کار را برای برنامه‌ریزی آغاز کنیم، باز هم دیر است و از رقبا عقب‌تر هستیم. همه تیم‌های خوب آسیا مثل  ژاپن، کره جنوبی، عربستان، استرالیا و امارات بازی‌های متعدد و خوبی با تیم‌های بزرگ انجام می‌دهند، اما ما بازی چندانی نداریم. در فیفادی نخست همه تیم‌ها بازی کردند، اما ما بازی نکردیم و تنها از فیفادی دوم استفاده کردیم.

وی در مورد دیدار مقابل ازبکستان خاطرنشان کرد: ازبکستان تیم خوبی بود، اما تیم ملی به اردوها و بازی‌های بهتر و بزرگ‌تری نیاز دارد و همینطور که پیش می‌رویم، زمان می‌گذرد و به روزهای مسابقات نزدیک‌تر می‌شویم و از دولت و فدراسیون می‌خواهم به تیم ملی کمک کنند تا به شرایط ایده‌آل برسیم.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: حریف‌های ما تیم‌های ژاپن و کره جنوبی و بعضی تیم‌های عربی و میزبان (امارات) هستند که برنامه  آماده‌سازی خوبی دارند و در حال انجام بازی‌های بزرگ بوده و از ما جلوتر هستند.

حاج‌صفی اظهار داشت: فوتبال ورزشی است که این توانایی را دارد تا مثل جام جهانی که مردم با برد و مساوی و باخت تیم ملی ایران شادی و گریه کردند، تأثیر بسیار زیادی بر مردم بگذارد و باعث شادی آنها بشود. امیدوارم بتوانند با حضور خودشان و انرژی مثبتی که همیشه به ما داده‌اند موجبات شادی آنها را فراهم بیاوریم.

منبع: فدراسیون فوتبال

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس