کد خبر 895133
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
ابراهیم کالین نمایه

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: ستاد کل نیروهای مسلح و نیز دیگر عناصرمان در سوریه در هماهنگی با روسیه اقدامات خود را دنبال خواهند کرد.

به گزارش مشرق، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در نشست خبری خود با خبرنگاران با بیان اینکه سرویس اطلاعاتی ترکیه(میت)، ستاد کل نیروهای مسلح و نیز دیگر عناصرمان در سوریه در هماهنگی با روسیه اقدامات خود را دنبال خواهند کرد، اظهار داشت: میت و ستاد کل نیروهای مسلح اقدامات خود را تا رسیدن به ثبات دنبال خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

گام‌های اولیه برای خروج آمریکایی‌ها از سوریه

وی با بیان اینکه به تفاهم با روسیه در موضوع ادلب اهمیت زیادی می‌دهیم، گفت: روند تحولات در منبج را با آمریکا از نزدیک دنبال می‌کنیم. فعالیتها برای همکاری مشترک به پایان رسیده است. منتظر اقدام آمریکا درباره نقشه راه تفاهم شده در موضوع ادلب نیز هستیم.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه همچنین با اشاره به سفر اردوغان به آمریکا، اظهار داشت: این سفر پیام‌های بسیار مهمی خواهد داشت. اردوغان در راه بازگشت به برلین در آلمان خواهد رفت و مسائل مهمی در این سفر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. با نهایت خوش بینی به آلمان خواهیم رفت و افزایش روابط ترکیه و آلمان را دنبال خواهمی کرد.

کالین در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به خبرنگاران با اشاره به اینکه در ادلب ۱۲ نقطه نظارت وجود دارد، اظهار داشت: فعالیت‌هایمان برای افزایش این تعداد در جریان است. علاوه بر آن، به دنبال تقویت آن ۱۲ منطقه نظارتی نیز هستیم.

وی در پاسخ به اینکه با گروه‌های افراطی در ادلب چگونه از آنجا خارج خواهند شد، نیز گفت: میت در عرصه میدانی با روس‌ها همکاری خواهد داشت. لازم است که گروه‌های معارض در داخل مرزهای تعیین شده بمانند و از آن خارج نشوند.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در خصوص اینکه آیا در سفر اردوغان به آمریکا درباره گولن نیز تحولاتی انجام خواهد گرفت یا خیر نیز گفت: خواه آمریکا باشد، خواه نقاط دیگر، اقدامات ما برای بازگرداندن عناصر وابسته به گولن ادامه خواهد یافت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس