سید حسن نصرالله

سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم عاشورای حسینی(ع) در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد.

به گزارش مشرق، دبیرکل حزب الله لبنان در آغاز سخنرانی خود در جمع عزاداران حسینی (ع) در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت تصریح کرد: شما در اینجا برای سوگواری و ابراز وفاداری به سید الشهداء (ع) حضور یافته‌ اید و اجر شما با خداوند متعال باشد. درود خداوند بر شما . درود خداوند بر شهدای شما و زخمی های شما و دلاوران شما. 

وی افزود: می دانیم که در مسیر خود در رکاب حضرت امام حسین (ع) چیزی جز پیروزی، عزت، کرامت، آزادی و آزادسازی سرزمین و حاکمیت ندیده ایم.‎

بیشتر بخوانید

سخنرانی سید حسن نصرالله در شب عاشورای حسینی

حمایت از حقوق مشروع فلسطین

‎وی افزود: ما بر التزام ایمانی و جهادی و عقیدتی خود به مسئله فلسطین و قدس تاکید میکنیم.

دبیرکل حزب الله گفت: بار دیگر بر  ایستادگی خود در کنار ملت فلسطین برای دستیابی به حقوق مشروع خویش در چارچوب مقابله با طرح آمریکایی موسوم به معامله قرن تاکید می کنیم.‎

سکوت درباره تجاوزات عربستان در یمن جایز نیست

از همه اعراب و مسلمانان می خواهم که سکوت خود در قبال تجاوزگری عربستان علیه ملت یمن را بشکند.

وی افزود: از همگان روز قیامت سوال خواهد شد که چرا در برابر جنایتکاران قاتل و اقدامات وحشیانه آنها علیه ملت یمن سکوت کردید.

دولت آمریکا در تلاش برای محاصره جمهوری اسلامی ایران است

دبیرکل حزب الله گفت: وظیفه ما است که در کنار ایران باشیم زیرا در هفته های آینده اجرای تحریم های آمریکا علیه این کشور آغاز خواهد شد. وی افزود: دولت آمریکا در تلاش برای محاصره جمهوی اسلامی ایران است و بر کشورها برای جلوگیری از صادرات نفت ایران فشار می آورد.

دلایل محاصره اقتصادی ایران از زبان نصرالله

دبیرکل حزب الله به دلیل محاصره ایران از سوی آمریکا اشاره کرد و گفت: ایران به خاطر پایبندی به اسلام خود و تن ندادن به آمریکا و مقابله با سرقت ثروت هایش تحت محاصره قرار می گیرد.

وی افزود: ایران به خاطر ایستادن در کنار ملت های مستضعف و در کنار ملت فلسطین و لبنان مجازات می شود.

سید حسن نصرالله گفت: دشمن بداند که تحولات و تغییرات بزرگی ایجاد شده است که نمی خواست انجام گیرد.‎

وی افزود: مقاومت از موشک ها و امکانات برخوردار است و اگر اسرائیل جنگی به راه بیاندازد، با اقدامی روبرو خواهد شد که هیچ گاه انتظار آن را نداشته است.

راهپیمایی گسترده تجدید بیعت با سید الشهداء (ع) ظهر امروز پنجشنبه با حضور خواهران و برادران عزادار در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت آغاز شد.

 هم اکنون راهپیمایی برادران برای تجدید بیعت با اباعبدالله الحسین (ع) از مجتمع سید الشهداء (ع) و راهپیمایی خواهران از صحن عاشوراء به سمت منطقه الکفاءات در منطقه ضاحیه درحال برگزاری است.

راهپیمایان عزادار حسینی (ع) پرچم های یا حسین و پرچم های حزب الله و لبنان را در دست دارند و درحال حرکت به سمت منطقه الکفاءات هستند.

 

طرح و نقشه اسرائیل در منطقه خنثی شده است

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنانش به تهدیدات رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت : اسرائیلی ها خشمگین هستند زیرا طرح  ونقشه آنان در منطقه خنثی شده است. آنان به روند تحولات سوریه و عراق امید زیادی بسته بودند اما می دانند که محور مقاومت قوی تر از قبل بازگشته و کشورهای جدیدی به بخشی از محور مقاومت تبدیل شده اند و برخی ملت ها به دایره مقابله و کشمکش با دشمن ملحق شده اند از همین رو از هرگونه نبردی در منطقه به ویژه با لبنان بیم دارد و می داند هرگونه جنگی بازتاب های زیادی برایش به دنبال خواهد داشت و متوجه است که نقاط ضعفش رو شده و از نقاط قدرت ما نیز با خبر است.

دو تغییر راهبردی در منطقه

سید حسن نصرالله ادامه داد: وزیر جنگ اسرائیل چند روز پیش گفت: باید متوجه باشیم که دو تغییر راهبردی در خاورمیانه رخ داده است؛ اول اینکه دشمنان ما موشک های دقیقی در اختیار دارند و دوم اینکه جبهه داخلی در اسرائیل به جبهه اصلی جنگ آینده تبدیل شده است تا جایی که وضعیتی که سربازان در جنگ 73 در جبهه حضور داشتند و در تل آویو مردم در حال خوردن قهوه و خواندن روزنامه بودند، کاملا تغییر کرده است؛ بله همه چیز تغییر کرده و این چیزی است که باید آن را درک کنیم . دشمن می داند که تغییرات بزرگی که انتظارش را نداشت تحقق یافته.

هشدار نصرالله به سران صهیونیست

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد، به اسرائیل می گویم هرتلاشی که برای سد کردن راه ما انجام داد، تمام شده است و کار ما انجام شده  و مقاومت امروز موشک های دقیق و غیر را از آن را در اختیار دارد و چنانچه اسرائیل جنگی را بر لبنان تحمیل کند با سرنوشتی روبه رو خواهد شد که هیچ گاه انتظارش را نداشت.

تکنولوژی برای یکسره کردن جنگ کافی نیست

سید نصرالله اظهار داشت: آنان می دانند تکنولوژی به تنهایی نمی تواند نبرد را یکسره کند و عامل انسانی بسیار اهمیت یافته است. پیش از سال 1982 اسرائیل تهدید می کرد که به بیروت حمله می کند ، از سال 2006 تا امروز آیا باز هم این تهدید را تکرار کرده است ؟ چنین حمله ای نیازمند نیروی زمینی است که به نیروی هوایی و موشک ها نیاز نداشته باشد؛ اکنون در لبنان چیز دیگری در جریان است از همین رو همواره تهدید های اسرائیل به دور از در نظر گرفتن عامل نیروی انسانی بوده است.

تجدید بیعت مجدد با امام حسین(ع)

ما به نقطه کنونی و مهمی رسیده ایم و در جایگاه قدرت و پیروزی و بازدارندگی قرار داریم و روحیه و اراده و حماسه ما حاصل وقایعی است که بیش از 1380 سال پیش رقم خورد و بار دیگر وابستگی خود را به خط پیروزی خون بر شمشیر و حسین تکرار می کنیم و می گوییم هیچ خطری در آینده بزرگتر و خطرناکتر از دهه ها و سال های گذشته نخواهد بود، اما با همان اراده به مقابله با آن برمی خیزیم. ما وارد آزمونی شده ایم که با زینب (س) گره خورده است و از روز اول گفتیم : "همه ما عباس تو هستیم یا زینب" و در سال های گذشته ثابت کردیم که واقعا همه "عباس تو هستیم زینب".

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: بار دیگر بر مواضع خود و پایبندی به اصول بالا تاکید می کنیم و به حسین (ع) رو می آوریم که پس از شهادت تمام یاران و اهل بیت در کربلا تنها مانده و در مقابل پیکرعزیزانش ندا سر داد " آیا یارگری هست که مرا یاری دهد" ما به او می گوییم همه روزهای ما عاشورا است و با خون، شهادت ، اشک و صبر می گوییم : لبیک یا حسین.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
  40 11
  سید چقدر خوشبختیم که هم عصر تو هستیم. مردانگی و شجاعت را برخی در لغت نامه و فیلم ها به دنبالش هستند ما ( ماشاءالله ) شمای مجسم را داریم. باش همچنان برای ما که بدونیم شجاعت و مردانگی یعنی چه ...
  • IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
   7 26
   روز تاسوعا را برای نابودی آل سعود یزید صفت یوم العباس و روز مدافعان حرم می نامیم تا با تاسی از حضرت ابوالفضل رهروان دلاور و عباس صفتشان (یا زینب انتم عباسک ) پوزه یزیدیان زمان را به خاک بمالیم . یا حسین (ع)
  • حمید روحی IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
   9 6
   درود بر شما. درود بر شما. چقدر زیبا در رثای سید مقاومت، نظر داده اید. از خدای متعال برای شما و سایر عزیزان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
  23 13
  روحی لک الفدا یا نصر الله . بالدم بالروح نفدیک یا نصر الله
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
  26 10
  جانم بقربان سید حسن نصرالله . واقعا از نسل حسینی
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
  15 9
  انشالله پرچم مقدستان در بيت المقدس به احتزاز در مياد
 • BE ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
  15 10
  خدا نگهدارت باشه سید حسن نصرالله
 • IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
  22 14
  تنها نمک خور نمکدان نشکن. دمش گرم
 • IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
  12 11
  هر که خدا را داره همه چیز داره واگر همه چیز داشته باشی و خدا را نداشته باشی هیچ چیز نداری.یدالله فوق ایدیهم.خداوندا این سید بزرگوار را کمک نماید .
 • احمدی BE ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
  27 14
  امام خمینی ، امام خامنه ای ، آیت الله سیستانی ، شهید نمر ، سید حسن نصرالله ، شیخ عیسی قاسم ، شیخ زاکزاکی ، عبدالملک الحوثی ، قاسم سلیمانی ، حزب الله ، انصار الله ، فاطمیون ، زینبیون ، مقاومت سوریه ، ارتش سوریه ، سپاه بدر ، حشدالشعبی ، ارتش و سپاه و بسیج ، خون پاک شهدا ، خانواده شهیدان و ....../ انجمن عشق
  • محمد IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
   6 4
   اليس الصبح بقريب تا كور شود هركه نتواند ديد
 • IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
  12 14
  سید عزیز در کنار ما باش و با اذیت کردن اسرائیل در 2000 کیلومتر آن طرف تر مانع از این بشو ایران محاصره شود
 • حمید روحی IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
  7 8
  درود بر شما. درود بر شما. چقدر زیبا درباره ی سید مقاومت، نظر داده اید. از خدای متعال برای شما و سایر عزیزان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.
 • محمد IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
  2 13
  آيا ما لازم است از صهيونيستهايي كه با اقداماتشان زمينه ساز حضور ايران ومقاومت در مرزهاي فلسطين شدند نيز تشكر كنيم!!!
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
  4 8
  تا نابودی اسراییل کمتر از ۲۱ سال انشاءالله...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس