کد خبر 893811
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
کمیل قاسمی

دارنده دو مدال نقره و برنز سنگین وزن کشتی آزاد المپیک گفت: از همان ابتدا هدفم این بود که بتوانم در المپیک ۲۰۲۰ توکیو روی تشک بروم، حالا اگر قسمت شد در مسابقات جهانی هم کشتی می‌گیرم.

به گزارش مشرق، کمیل قاسمی در مورد بازگشتش به مسابقه بعد از مدت‌ها دوری، در جام دیمیتری کرکین روسیه اظهار داشت: بعد از دو سال دوری از تشک، حضور در این جام برایم خوب بود و تقریبا به آن چیزی که می‌خواستم رسیدم. به هرشکل آسیب دیدگی و مسائل دیگر دست به دست هم داده بودند که بعد از المپیک ریو نتوانم روی تشک بروم، خوب بود که در این جام نتیجه لازم را کسب کردم.

قهرمان آسیا در سال 2014 گفت: کشتی گرفتن در روسیه با آن همه مدعی واقعا سخت است، این را همه می‌دانند. جام دیمیتری کرکین هم از نظر کیفی بالا بود و چندین قهرمان جهان و المپیک در آن حضور داشتند و شکست چند کشتی گیر عنوان دار جهان نشان می‌دهد که چقدر سطح رقابت‌ها بالا بود. همه آمده بودند پیش از جهانی بوداپست خودشان را محک بزنند، در وزن من هم یکی دو کشتی گیر عنوان دار حضور داشتند. در کشتی ماقبل فینال آرنج دستم آسیب دید، اما چون می‌خواستم کار را تمام کنم، در فینال هم با دست آسیب دیده حاضر شدم و در سنگین وزن به قهرمانی رسیدم. حالا بعد از چند روز استراحت مجددا کارم را شروع خواهم کرد.

دارنده مدال نقره جهانی 2014 تاشکند هدف اصلی اش را حضور در المپیک عنوان کرد و ادامه داد: از همان ابتدا هدفم این بود که بتوانم بار دیگر در المپیک 2020 توکیو روی تشک بروم. می‌خواستم در سومین المپیک زندگی‌ام هم کشتی بگیرم. به هر حال کسی که چنین هدفی دارد نمی‌تواند صرفا در سال المپیک بیاید و کشتی بگیرد و باید حتما از همین زمان استارت دوباره را می‌زدم. در این بین دو مسابقه جهانی قرار دارد، اگر قسمت شد جهانی هم بگیرم، طبیعتا خیلی بهتر است، اما اگر هم نشد برنامه من همان حضور در المپیک است.

وی تاکید کرد: برنامه من بلندمدت است، اگر هم نتوانستم در جهانی کشتی بگیرم، کارم را به همین شکل ادامه می دهم.

قاسمی در پاسخ به این سوال که قصد دارد به رکورد جهان پهلوان تختی (کسب سه مدال المپیک) برسد، گفت: همین که فقط یک نفر از کشتی توانسته سه مدال در المپیک بگیرد، نشان دهنده سختی کار هست. اینکه بتوانی در چند المپیک شرکت کنی و مدال بگیری واقعا نیاز به تلاش زیادی دارد که من آمده‌ام دوباره در این مسیر گام بردارم. هدفم المپیک است اما امکان دارد در این مسیر هر اتفاقی پیش بیاید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس