کد خبر 892909
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
ترابی

مهدی ترابی تعویض طلایی سرمربی تیم ملی است.

به گزارش مشرق، شب گذشته تیم ملی فوتبال ایران موفق شد با تک گل مهدی ترابی اولین بازی خودش بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را با برد پشت سر بگذارد. این گل، پنجمین گل ملی مهدی ترابی برای تیم ملی ایران بود. ترابی که اولین بازی خود برای تیم ملی را مقابل همین ازبکستان در سال سال ۲۰۱۵ انجام داد و در آن بازی تبدیل به ذخیره‌ی طلایی کارلوس کی‌روش شد و توانست در دقیقه ۹۴ گل برتری ایران را به ثمر برساند، در سال‌های گذشته فرصت زیادی برای فیکس بازی کردن با توجه به اینکه در پست او لژیونرهای خوبی در تیم ملی داریم، نداشته است. ترابی با وجود کم بازی کردن در تیم ملی، آمار نسبتا خوبی در گلزنی حداقل به عنوان یک هافبک داشته است. نکته جالب در مورد ترابی این است که او در اوایل حضورش در تیم ملی تا چند وقت از نظر گلزنی آمار بهتری در تیم ملی نسبت به باشگاهش سایپا داشت.

ترابی در ۵۰ درصد بازی‌هایی که کارلوس کی‌روش او را به عنوان بازیکن تعویضی به زمین فرستاده است، موفق شده برای تیم ملی گلزنی کند. او که هجده بازی ملی در کارنامه دارد، ۸ بار به عنوان بازیکنی که از ابتدا به میدان می‌رود در ترکیب تیم ملی قرار گرفته است البته فقط ۴ بازی از این ۸ بازی را به پایان رسانده و در ۴ بازی دیگر تعویض شده است.

ترابی در ۱۰ بازی‌ای که کی‌روش او را به عنوان بازیکن تعویضی به میدان فرستاده، در نیمی از این بازی‌ها موفق شده برای تیم ملی گلزنی کند که به طور میانگین ۰،۲۷ گل زده در هر بازی می‌شود. هافبک ملی‌پوش سایپایی‌ها در مجموع در این ۱۸ بازی؛ ۷۸۵ دقیقه برای تیم ملی به میدان رفته است که باز زدن ۵ گل به طور میانگین در هر ۱۵۷ دقیقه یک گل زده است که آمار خوبی برای این هافبک جوان است.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس