حجت الاسلام موسوی متقی

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف از برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) در ۳۱۴ امامزاده همزمان با ورود کاروان سیدالشهدا (ع) به کربلا خبر داد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی؛ مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) در امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور گفت:این برنامه روز دوم ماه محرم همزمان با ورود کاروان سیدالشهدا (ع) به کربلا در ۳۱۴ امامزاده و بقعه متبرکه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تجمع لبیک یا حسین (ع) پیش از اذان مغرب و عشاء برگزار می‌شود، تصریح کرد: برای این برنامه معمولا یک امامزاده شاخص در هر شهرستان مشخص می‌شود و هیئتها در زمان مشخصی در آنجا حاضر شده و به عزاداری می‌پردازند.

بیشتر بخوانید:

زمان اجتماع بزرگ مادران و شیرخوارگان عاشورایی

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف درباره هدف از برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) گفت: هدف از برگزاری این تجمع اعلان عزای حضرت سیدالشهداء (ع) و نمایان شدن فضای عزاداری در شهرهای مختلف کشور است.

موسوی متقی خاطرنشان کرد: برخی شهرها و روستاها تا روز هفت یا هشت محرم فضای عزاداری به خود نمی‌گیرند و ما برای اینکه شهرهای مختلف فضای عزای امام حسین (ع) به خود بگیرند، تجمع لبیک یا حسین (ع) در امامزادگان را طراحی کرده‌ایم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس