کد خبر 892789
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
علی مرادی

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری معتقد است که این رشته مظلوم بوده ولی با این حال نخستین مدال طلای بانوان ایرانی در المپیک را وزنه‌بردارها کسب خواهند کرد.

به گزارش مشرق، علی مرادی در مجمع انتخاباتی هیأت وزنه‌برداری لرستان اظهار کرد: انتظار داریم هیأت‌های استانی تعامل خوبی با ارگان‌های مرتبط با ورزش داشته باشند و همچنین بحث بانوان را به‌طور جدی پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه بانوان لرستانی‌ در نخستین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور مدال‌های ارزشمندی کسب کردند، افزود: سرمایه‌گذاری در این بخش می‌تواند تاثیر بسزایی در توسعه وزنه‌برداری داشته باشد و ما حمایت خواهیم کرد.

 مرادی با بیان اینکه لرستانی‌ها در بخش آقایان هم عناوین با ارزشی کسب کرده‌اند، ادامه داد: احساسم این است که امسال، سال شکوفایی وزنه‌برداری لرستان خواهد بود.

 رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در ادامه گفت: وزارت ورزش، پوشش بانوان وزنه‌بردار ایرانی در میادین بین‌المللی را تایید کرده است.

وی با بیان اینکه در رده‌های پایه فعالیت‌های خوبی را انجام داده‌ایم، اضافه کرد: در اوایل آذرماه جشنواره المپیاد ایرانیان را برای پسران ۱۲ تا ۱۵ سال برگزار می‌کنیم و سپس این جشنواره برای دختران برگزار خواهد شد.

 مرادی افزود: پس از این المپیاد، نخبه‌پروری می‌کنیم و برای رقابت‌های نوجوان جهان که پایان سال جاری برگزار می‌شود، امیدواریم از همین استعدادها و نخبه‌ها استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درباره کمک به هیات‌های استانی بیان کرد: وزارت ورزش ما را در این خصوص، مخیر کرده و این رویکرد وزارت است. در بحث ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده ادارات کل ورزش و جوانان می‌توانند به هیات‌ها کمک کنند و ما هم تا حد توان حمایت و کمک خواهیم کرد.

 وی با بیان اینکه به خدا قسم وزنه‌برداری مظلوم است و تقاضا می‌کنم ما را ویژه‌تر ببینند، تصریح کرد: بودجه امسال ما بیش از سه میلیارد تومان است و برنامه برون‌مرزی زیاد داریم و اگر در هر رقابت‌ قاره‌ای یا جهانی شرکت کنیم بیش از ۵۰۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

 مرادی یادآور شد: در سه سال گذشته حدود ۶۰۰ تست دوپینگ گرفته شده با هزینه زیاد که فقط یک مورد آن مثبت بوده است.

 رئیس فدراسیون در پایان گفت: امیدواریم سال ۲۰۲۴ نخستین مدال طلای بانوان ایران در المپیک را وزنه‌برداران کسب کنند و برای تحقق این مهم برنامه‌ریزی می‌کنیم.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس