کد خبر 892763
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
رضا لایق

دبیر فدراسیون کشتی با بیان این که تمامی تورنمنت‌های خارجی به غیر از رقابت‌های قهرمانی جهان که حضورمان در آن الزامی است، به‌دلیل شرایط خاص کشور لغو شده است.

به گزارش مشرق، رضا لایق درباره لغو اعزام‌های کشتی به رقابت‌های مختلف خارجی و این که آیا کشتی‌گیران به رقابت‌های قهرمانی جهان در رده‌های مختلف اعزام می‌شوند یا خیر؟ اظهار کرد: فدراسیون کشتی تصمیم گرفته به‌دلیل اوضاع بد اقتصادی که کشور درگیر آن شده و هم‌چنین ناتوانی در پرداخت هزینه‌های اعزام که چندین برابر شده، تمامی اعزام‌های کشتی‌گیران به تورنمنت‌ها و رویدادهای خارجی را با تصمیم شورای برون مرزی وزارت ورزش لغو کردیم. البته برای حضور در برخی از رویدادها مانند جام مدوید در بلاروس مجوز داشتیم اما هزینه‌های اعزام در مدت اخیر چندین برابر شده و توان پرداخت آن را با توجه به محدودیت‌های منابع مالی، نداریم.

دبیر فدراسیون کشتی افزود: با وجود همه مشکلات مالی قطعا کشتی‌گیران رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، امیدها و بزرگسالان به رقابت‌های قهرمانی جهان اعزام می‌شوند چرا که اهمیت حضور در این رقابت‌ها بسیار بالاست و از سویی اگر به رقابت‌های قهرمانی جهان نرویم قطعا از سوی اتحادیه جهانی کشتی با جریمه سنگین روبه‌رو خواهیم شد. البته با توجه به مشکلات موجود تعداد نفرات اعزامی به رقابت‌های جهانی نسبت به دوره‌های قبل کاهش داشته و فقط نفراتی اعزام می‌شوند که حضورشان ضروری باشد. بعضا ممکن است پزشک اعزام نکنیم و یا مدیریت تیم ملی و سرپرستی را به یک نفر محول کنیم. هزینه‌ها به‌قدری سنگین است که مثلا برای اعزام تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان به رقابت‌های جهانی اسلواکی که روز شنبه انجام می‌شود برای اعزام حدود ۳۰ تا ۳۵ نفر در دو تیم بیش از یک میلیارد تومان باید هزینه کنیم و واقعا هزینه‌های اعزام‌ها کمرشکن شده است.

او در ادامه درباره دیدار صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک و نناد لالوویچ، رییس اتحادیه جهانی کشتی در سوییس گفت: از جزییات مباحث مطرح شده در این دیدار اطلاعی ندارم اما با توجه به اخبار منتشر شده قطعا صالحی امیری از حق و جایگاه کشتی ایران در این دیدار دفاع کرده و لالوویچ نیز بر نقش ارزنده کشتی ایران در جهان تاکید کرده است. رییس کمیته ملی المپیک خیلی وقت بود برای انجام این دیدار برنامه‌ریزی کرده بود و بدون شک در این دیدار درباره مباحث مختلف رایزنی کرده است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس