زهرا نژادبهرام

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران جزئیات بیشتری را در خصوص علت خودسوزی فردی در مقابل شهرداری تهران بیان کرد.

به گزارش مشرق، زهرا نژادبهرام در نشست خبری عملکرد یک ساله کمیسیون معماری و شهرسازی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در خودسوزی فردی که در مقابل شهرداری اتفاق افتاد مدیریت شهری چه مقدار مقصر بوده است، گفت: پرونده این فرد به دوره مدیریت قبلی بازمی‌گردد که درخواست تغییر کاربری ملک خود را داده بود و مدیریت قبلی نیز پیشنهاد می‌دهد اگر رضایت معارضین را به دست بیاوریم با پرداخت مبلغی تغییر کاربری انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

سرنوشت تلخ فردی که در مقابل شهرداری تهران خودسوزی کرد

وی ادامه داد: فردی توافق ذینفعان را به شهرداری ارائه داد و موفق شد که تغییر کاربری انجام دهد ولی هنوز سندی زده نشده بود و در دوره فعلی شهرداری منطقه با توجه به اینکه یکی از معارضین جان خود را از دست داده بود درخواست کرد که توافق‌نامه را تجدید کند و این فرد وقتی برای تجدید توافق‌نامه مراجعه کرده بود ورثه نپذیرفته بودند و شکایت کردند و اعلام کردند تمایلی ندارند تغییر کاربری انجام شود و این موضوع منجر به این می‌شود که این فرد خود را در مقابل ساختمان شهرداری تهران آتش بزند و آن اتفاق ناخوشایند اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: شهرداری با توجه به اینکه تغییر کاربری داده بود این اجازه را شهرداری داشت که نسبت به صدور پایان کار در دوره قبلی اقدام کند ولی علت این کوتاهی نیز باید مشخص شود که چرا با صدور پایان کار اخذ شده سند تغییر نکرده است. 

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران بیان داشت: در شرایط فعلی شهرداری تلاش می‌کند که کمترین فشار به ذینفعان وارد شود. 

نژادبهرام در پاسخ به پرسشی مبنی بر نوسازی بافت فرسوده تهران نیز بیان داشت: بافت فرسوده شهری در طول سالیان دراز به وجود آمده است و دو دهه است که در خصوص بافت فرسوده اقداماتی در حال انجام است. 

وی ادامه داد: اتفاقی که بتوان به یکباره بافت فرسوده شهر تهران را نوسازی کرد انجام نشده است و طرح بازآفرینی شهری مطرح شده و شهرداری تهران نیز رئیس ستاد بازآفرینی شهر تهران است و 5 کارگروه نیز در این خصوص انجام شده است.

نژادبهرام گفت: در مناطق 22گانه شهر تهران ستاد بازآفرینی شهری تشکیل شده و این ستادها متشکل از تمام دستگاه‌های اجرایی است که مسائل را بررسی می‌کنند و طبق قوانین و چارچوب‌ها اقداماتی را انجام می‌دهند.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: منطقه 10 تهران بیشترین بافت فرسوده را دارند و بیشترین ساخت‌وساز را هم در قالب نوسازی بافت فرسوده انجام داده است. 

وی افزود: در خصوص نوسازی بافت فرسوده نیز تسهیلات بانکی ارائه شده و در دوره جدید نیز این هم‌افزایی بیشتر شده است.

نژاد بهرام در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر گود برج میلاد اظهار داشت: توضیحاتی از سوی ناجا درباره گود برج میلاد ارائه شده است و نگرانی درباره پایان پذیرفتن موضوع حفاری را اعلام کرده است.

وی افزود: از سوی کمیسیون درخواست داریم که با توجه به احتمال وجود خسارت و نوع حفاری در اسرع وقت اقدام کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس