کمیسیون فرهنگی

نماینده مشهد در مجلس جلسه امروز کمیسیون فرهنگی درباره حضور زائران عراقی در این شهر را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، نصرالله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز این کمیسیون گفت: اخیراً در رسانه‌ها در ارتباط با حضور زائران عراقی در مشهد مباحثی مطرح شد.

وی با بیان اینکه موضوعات مطرح شده موجب نگرانی مردم شده و به نوعی توهین به مردم مشهد بود، ادامه داد: در  جلسه امروز این موضوع  با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلفی از جمله معاون استاندار مشهد، دستگاه‌های امنیتی، مسئولان سازمان حج و زیارت، میراث فرهنگی و وزارت کشور پیگیری شد.

بیشتر بخوانید:

منشا شایعات اخیر علیه زائران عراقی و ایرانی

نماینده مردم مشهد در مجلس با اعلام اینکه در این جلسه سوابق موضوع بررسی شد، افزود: اولین‌بار در  سال 94  روزنامه گاردین گزارشی با این مضمون که مشهد کانونی برای حضور عراقی‌ها در ایران شده و در سایه این موضوع مسائل اخلاقی در این شهر بسترسازی شده است، منتشر کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: سال 95 نیز روزنامه شرق الاوسط برعکس این موضوع  را مطرح و در گزارشی اعلام کرد زائران ایرانی در زمان اربعین در عراق به تعدادی از دختران عراقی تعرض و هتک حرمت کردند.

پژمان‌فر عنوان کرد: این گونه موضوعات نشان می‌دهد، استکبار خطی را دنبال می‌کند تا میان ملت ایران و عراق شکاف ایجاد کند و چهره شیعیان در جهان را  مخدوش سازد. جریان‌های سوءاستفاده‌گر داخلی نیز هم نوا با جریان استکبار، خط تخریبی را در مشهد دنبال می‌کنند و تلاش دارند که مشهد را پایگاه مشکلات سیاسی و اجتماعی در کشور نشان دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به به جمع بندی این کمیسیون اظهار داشت: به نظر برخی جریان‌های سیاسی در داخل و خارج کشور خطی را به منظور تخریب پایگاه اجتماعی در مشهد دنبال می‌کنند. بر اساس گزارش‌های ارائه شده به این نتیجه رسیدیم، موضوع مطرح شده مسئله‌ای نیست که حتی احتیاج به ادامه بررسی در کمیسیون داشته باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس