کد خبر 891796
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
آتش زدن کنسولگری ایران در بصره

بر اساس نظر بسیاری از تحلیل‌گران، آمریکا و عربستان سعودی تلاش دارند از اعتراضات صورت گرفته برای مبارزه با فساد و تامین مطالبات معیشتی مردم در راستای تشکیل منافع سیاسی خود استفاده کنند.

به گزارش مشرق، اعتراضات مردمی که از مدت‌ها پیش در شهر بصره واقع در جنوب عراق آغاز شده بود، طی روزهای اخیر رویکردی کاملا متفاوت به خود گرفته و در حالی که پیش از این از بی‌کفایتی دولت و عدم  توجه مسئولان دولتی به مطالبات مردمی اعتراض داشت، ناگهان در تحرکات مشکوک شبانه به آتش زدن مراکز جریان الحشد الشعبی و ساختمان کنسولگری ایران کشیده شد. جریان هایی که پیش از این هیچ سابقه سیاسی در کشور عراق نداشته و در صفوف مقدم مبارزه با گروه تروریستی داعش بوده اند.

بر اساس نظر بسیاری از تحلیل‌گران مسائل منطقه  آمریکا و عربستان سعودی تلاش دارند از اعتراضات صورت گرفته برای مبارزه با فساد و تامین مطالبات معیشتی مردم در راستای تشکیل دولت مد نظر خود استفاده کنند و از سوی دیگر بی‌ثباتی و ناآرامی را در عراق نهادینه سازند. و قاعدتا پیاده نظام آنها نظیر جریان بعث و تروریست های داعش نقش اصلی را در این واقعا ایفا خواهند کرد.

انتشار اخبار و تصاویر تلخ اختلاف افکنی میان ایران و عراق توسط تجمع کنندگان و سردادن شعار های منحرف شده ضد ایرانی توسط اغتشاشگران کاربران فضای مجازی را بر آن داشت تا واکنش های متفاوتی را در این رابطه داشته باشند و بیش از پیش این نکته را یاد آور شوند که دوستی دو ملت همسایه به این سادگی ها گسستنی نیست و همگان بر نقش فتنه انگیز رسانه های سعودی و دلار های عربستان در این جریان واقف هستند .

در ادامه برخی از واکنش های توییتری می بینید:

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس